Pozwolenie na bydowę w kosntrukcji tradycyjnej

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Lukas
Posts: 2
Joined: Mon 01 Apr, 2019

Pozwolenie na bydowę w kosntrukcji tradycyjnej

Post by Lukas » Mon 01 Apr, 2019

Witam

Posiadam pozwolenia na budowę domu w konstrukcji tradycyjnej w którym jest dokładnie wymienione z czego co będzie, chciałbym zmienić projekt na konstrukcję szkieletową w ramach tego samego pozwolenia na budowę. Opinie na ten temat są sprzeczne i jestem trochę skołowany. Chciałbym się zapytać czy taka zmiana jest możliwa bez zmiany pozwolenia. Czy ktoś tak zrobił? lub wie coś więcej na ten temat?


Mirek2014
Posts: 75
Joined: Thu 02 Jan, 2014

Re: Pozwolenie na bydowę w kosntrukcji tradycyjnej

Post by Mirek2014 » Mon 01 Apr, 2019

Jeżeli to domek jednorodzinny to można zmienić konstrukcję bez zmiany pozwolenia na budowę. Nie spotkałem się jeszcze żeby zostało to zakwestionowane przez PINB, a także przez banki gdy ktoś się kredytował. Kiedy należy wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę jest dosyć jasno określone w Prawie Budowlanym Art. 36a. 5 i Art.36a.5a. Nie ma tam nic o zmianie konstrukcji.

Pozdrawiam.

Lukas
Posts: 2
Joined: Mon 01 Apr, 2019

Re: Pozwolenie na bydowę w kosntrukcji tradycyjnej

Post by Lukas » Mon 01 Apr, 2019

Dziękuję za odpowiedź, też tak doczytałem, ale kilka osób wyraziło powątpiewanie co do tych zapisów, twierdząc, że jeżeli w projekcie budowlanym na podstawie, którego wydano pozwolenie na budowę, jest wyszczególniona technologia wykonania, to, że będzie wymagane nowe pozwolenie, jeżeli tą technologię się zmieni, więc wolałem jeszcze dopytać.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”