Płyta fundamentowa

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
mandy_on
Posts: 1
Joined: Wed 22 May, 2019

Płyta fundamentowa

Post by mandy_on » Wed 22 May, 2019

Witam, mam pytanie. Fachowcy od gazu aby podpiąć się do domu podeszli z wykopem do boku płyty fundamentowej co jest naturalne. Natomiast zakopali wykop już nie piaskiem który tam był a tym co było pod ręką a u mnie to glina. Zauważyłem to dopiero po 2 miesiacach, gdy na opasce kamieni, którą mam obecnie wokół domu zauważyłem kałużę wody po sporej ulewie. Mam zagwozdke czy prosić wykonawców płyty żeby w tym fragmencie wymienili tą glinę na piach, czy zostawić temat i kłaść kostkę. Nie chciałbym żeby jakieś wysadzenie uszkodziło ten fragment płyty.


sunsetbeno
Posts: 6
Joined: Tue 27 Nov, 2018

Re: Płyta fundamentowa

Post by sunsetbeno » Wed 19 Jun, 2019

Jestem na etapie budowy domku letniskowego o wymiarach 5x7 metrów, szkieletowego z drewna C24 o przekroju 145x45 mm. Konstrukcję domku jak i konstrukcję dachu wraz z odeskowaniem i założeniem papy zrobił doświadczony Pan, który buduje domki. Resztę robię sam. Obiłem cały domek z zewnątrz płytą OSB3 grubości 12 mm i następnie chcę założyć witaroizolację, oraz ruszt pod deskę elewacyjną. I tutaj mam problem. Jak uszczelnić podwalinę i jak to połączyć z wiatroizolacją? W którym momencie przykręcić taki parapet dla skroplin? Jaki jest prawidłowy układ? Zastanawiam się czy w szparę pomiedzy płytą OSB a podwalinę dać piankę poliuretanową lub uszczelniacz dekarski a na to taśmę dekarską, następnie wiatroizolację nałożyć na tą taśmę dekarską i skleić? Następnie ruszt pod deskę elewacyjną i na samym dole parapet ociekowy? Montując płyty OSB zostawiłem ok 1-2 cm odstęp od fundamentu.

ms27
Posts: 20
Joined: Mon 24 Jun, 2019
Contact:

Re: Płyta fundamentowa

Post by ms27 » Mon 24 Jun, 2019

wg mnie powinieneś wymienić glinę na piach


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”