Wyciszanie posesji

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Wyciszanie posesji

Post by Domino84 » Mon 29 Jul, 2019

Witajcie,
jestem w trakcie budowania domu i zastanawiam się nad wykorzystaniem paneli akustycznych w ogrodzie. Mieszkamy w dość zaludnionej części miasta, niedaleko ruchliwych ulic. Chcę postawić panele akustyczne jako ogrodzenie. Wiem, że to rozwiązanie jest stosowane nie tylko przez firmy, ale i osoby prywatne. Zależy mi na maksymalnej ochronie przed hałasem. Czy ktoś z Was zdecydował się na panele akustyczne? Jak to wygląda w praktyce i ile czasu trwa ich zamontowanie?
Pozdrawiam


norish
Posts: 3
Joined: Fri 31 Jan, 2020

Re: Wyciszanie posesji

Post by norish » Fri 31 Jan, 2020

Ja właśnie też o tym myślałam

miklos
Posts: 11
Joined: Mon 03 Feb, 2020

Re: Wyciszanie posesji

Post by miklos » Mon 10 Feb, 2020

kurcze, dla mnie to straszne psucie krajobrazu, a skuteczność chyba też nie jest jakaś super

Camio
Posts: 4
Joined: Thu 26 Mar, 2020

Re: Wyciszanie posesji

Post by Camio » Fri 27 Mar, 2020

W praktyce wygląda to tak, że wszystko zależy od budżetu i stylu, w jakim się budujecie :) Dopiero potem możemy myśleć o innych rzeczach.

magda676
Posts: 1
Joined: Mon 08 Jun, 2020

Re: Wyciszanie posesji

Post by magda676 » Mon 08 Jun, 2020

Są od tego specjalne firmy.

tomasek
Posts: 3
Joined: Tue 14 Jul, 2020
Contact:

Re: Wyciszanie posesji

Post by tomasek » Tue 14 Jul, 2020

Ja u siebie użyłem paneli do wyciszenia, które są wykonane ze standardowo używanej technicznej pianki akustycznej.

Lucy
Posts: 4
Joined: Tue 27 Jul, 2021

Re: Wyciszanie posesji

Post by Lucy » Thu 24 Feb, 2022

Hałas dobiegający od strony ruchliwej drogi to jednak w większości dźwięki uderzeniowe, które najlepiej izoluje się układami masa-sprężyna-masa.
W konstrukcji paneli akustycznych wykorzystuje się m.in. płyty cementowo-drzazgowe, takie jak MIAMI Panel. Mogą one być montowane również jako części ogrodzeń - wyglądają wtedy jak betonowa ścianka między słupkami. Warto zapytać, w jaki sposób specjalistyczne firmy projektują ściany akustyczne i czy zrobią coś, co wygląda jak zwykłe ogrodzenie posesji, a wytłumi dźwięki z ulicy.

ESullivan89
Posts: 1
Joined: Mon 28 Feb, 2022
Contact:

Re: Wyciszanie posesji

Post by ESullivan89 » Mon 28 Feb, 2022

Takie panele akustyczne to dobry pomysł jeśli nie psuje całości jak chodzi o wygląd. Szczelne okna i drzwi również robią dużą różnicę wraz z ociepleniem. Im grubsze i szczelniejsze wszystko, tym ciszej. Również to zależy od budżetu, bo takie panele są drogie.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”