impregnacja drewna

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
elizaweci
Posts: 1
Joined: Tue 14 Jan, 2020

impregnacja drewna

Post by elizaweci » Fri 23 Oct, 2020

Dzień dobry!
W jaki sposób chronić drewno, żeby nawet po kilkudziesięciu latach było równie mocne, a do tego prezentowało się tak samo ładnie jak na świeżości?
Teraz elementy z bali itd. trzeba chronić nie tylko przed czynnikami pogodowymi, ale też środkami chemicznymi - sytuacja wymaga, żeby w pomieszczeniach regularnie prowadzić dezynfekcję. A do tego nie używa się raczej jakiś pochodnych spirytusu, tylko specjalnych substancji. Nie wiem jakich, jeszcze to ustalam - ale podejrzewam, że mogą mieć destrukcyjny wpływ na drewno :idea:


AkukuBernard
Posts: 22
Joined: Tue 24 Jan, 2017
Contact:

Re: impregnacja drewna

Post by AkukuBernard » Mon 24 May, 2021

Ja co kilka lat swój letniskowy domek maluje impregnatem dobrej jakości. Jakoś nie znalazłem lepszego rozwiązania do tej pory.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Re: impregnacja drewna

Post by roobik66 » Wed 26 May, 2021

Chlor niszczy drewno, ale też bez przesady . Zwykły środek dla gospodarstw domowych nic nie zrobi. Ba nawet w amerykańskich instrukcjach poleca się domowych środków chlorowych do pokonania ewewntualnych śladów grzyba na drewnie. A na zewnatrz jeśli chodzi o zabezpiecznie drewna to sa farby szwedzkie Falurodfarg ( choć niekoniecznie tylko czerwone bo i sa szare i czarne) zrobione z pigmentów miedziowych z kopalni miedzi. A zwiazki miedzi sa doskonałym impregnatem drewna). Zreszta nawet gruba warstwa zwykłej farby olejnej załatwia sprawę ochrony drewna.

stanbara
Posts: 3
Joined: Tue 06 Jul, 2021

Re: impregnacja drewna

Post by stanbara » Tue 06 Jul, 2021

U mnie drzewo na tarasie trzyma się już naprawdę kilka dobrych lat nic się z nim nie dzieje. Ale impregnowałam na początku jakimś sprawdzonym i dobrym produktem


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”