Drewniana antresola ????

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
aga77
Posts: 3
Joined: Thu 08 Feb, 2007

Drewniana antresola ????

Post by aga77 » Thu 08 Feb, 2007

Jak zbudować antresole nad czescia pokoju ktory ma 15m2 ? Antresola miala by byc przy trzech scianach 2,2 x 3,3 x 2,2. Jakich bali uzyc jako podstawy, czym sie je laczy, jaka powinna by grubosc podlogi... mam pytan bez liku nawet niewiem od czego zaczac:(
z gory dziekuje za zyczliwe odpowiedzi/podpowiedzi


slawcio
Posts: 3
Joined: Fri 02 Feb, 2007

Post by slawcio » Fri 09 Feb, 2007

Pytenie wydaje mi sie rodem z lat 70-80 kiedy to panstwo szerzylo mode na 'zrob to sam' . Wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniej w tym przypadku nie jest marnowanie pieniedzy na wlasna tworczosc lecz udanie sie do fachowca (architekt, konstruktor).

aga77
Posts: 3
Joined: Thu 08 Feb, 2007

Post by aga77 » Fri 09 Feb, 2007

ja rozumiem ze wlasna tworczosc jest dziwna sprawa jesli ktos dysponuje gotowka :) fachowiec od "rzezbienia" stwierdzil ze to zaden problem taka antresola i powiedzial ze on to zrobi za jedyne... 6000 pln... drugi odrobine byl laskawszy i zobowiazal sie za "niecale" 5000... ;)
a skoro material mozna by kupic za 1500 to moze gra jest warta swieczki...
wiec, pomoze ktos...?

kombi
Posts: 53
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by kombi » Fri 09 Feb, 2007

sprawdzasz ile wyniesie cię kupno materiału ,, poruwnujesz ceny w paru tartakach ,, potem rozmawiasz z paroma fachmanami jednocześnie rzucasz temat pocztą pantoflową ze potrzebujesz do wykonania twojego zadania i sie dogadujesz z tym najtaniszym oczywiscie wcześniej sprawdzasz jego wczesniejsze wykonania takich prac

Michał G.
Posts: 54
Joined: Sat 07 Jan, 2006
Location: Toruń

Post by Michał G. » Sat 10 Feb, 2007

Aga77, własna twórczość absolutnie nie jest rzeczą dziwną, jednak jeżeli kierujesz się wyłącznie chęcią oszczędności nie posiadając doświadczenia to odpuść bo możesz tylko stracić. Drewno to nie wszystkie materiały jakie bądą potrzebne i trzeba mieć narzędzia.
Jeśli nie wiesz od czego zacząć, zacznij od klejenia modeli kartonowych - to naprawdę uczy pokory i cierpliwości. Wiem bo próbowałem.
Michał.

aga77
Posts: 3
Joined: Thu 08 Feb, 2007

Post by aga77 » Sun 11 Feb, 2007

drogi kombi... gdyby to bylo takie proste w moim malym miescie jakim jest wawa:( to sprawa byla by zalatwiona...
wielce szanowny michale g... ja tylko zadalam pytanie... jesli twoja odpowiedzia jest propozycja klejenia modeli to dziekuje i byc moze skorzystam... ale jesli nie wiesz jak pomoc to byla to odpowiedz wyjatkowo nie na temat:)

kombi
Posts: 53
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by kombi » Sun 11 Feb, 2007

witam tym swoim sposobem wyszukzłem tartak i tak też znalazłem fachowców którzy postawili mi szkieletora i pomału jestem na etapie wykaniczania jego I SIEBIE

Michaello
Posts: 7
Joined: Mon 19 Feb, 2007

Antresola...

Post by Michaello » Mon 19 Feb, 2007

Cześć aga77, ja borykam się z podobnym problemem z tym że mam już towar ( belki ) oheblowane polakierowane i nie wiem jak się zabrać do mocowania ich w ścianie, żeby to wszystko nie runęło :D zamierzam poprzeczne wmurować w ścianę tak aby nie robić żadnych pionowych podpór :shock: . Ściany są z suporexu i karton gipsy, jak je umocować by to wszystko trzymało się kupy? ps. jak chcesz mogę dać namiary na fajną składnice ja tam kupowałem i narazie mam już belki na cały szkielet koszt 250 zł :)

Michaello
Posts: 7
Joined: Mon 19 Feb, 2007

Antresola...

Post by Michaello » Mon 19 Feb, 2007

Cześć aga77, ja borykam się z podobnym problemem z tym że mam już towar ( belki ) oheblowane polakierowane i nie wiem jak się zabrać do mocowania ich w ścianie, żeby to wszystko nie runęło :D zamierzam poprzeczne wmurować w ścianę tak aby nie robić żadnych pionowych podpór :shock: . Ściany są z suporexu i karton gipsy, jak je umocować by to wszystko trzymało się kupy? ps. jak chcesz mogę dać namiary na fajną składnice ja tam kupowałem i narazie mam już belki na cały szkielet koszt 250 zł :)

Michaello
Posts: 7
Joined: Mon 19 Feb, 2007

Antresola...

Post by Michaello » Mon 19 Feb, 2007

Cześć aga77, ja borykam się z podobnym problemem z tym że mam już towar ( belki ) oheblowane polakierowane i nie wiem jak się zabrać do mocowania ich w ścianie, żeby to wszystko nie runęło :D zamierzam poprzeczne wmurować w ścianę tak aby nie robić żadnych pionowych podpór :shock: . Ściany są z suporexu i karton gipsy, jak je umocować by to wszystko trzymało się kupy? ps. jak chcesz mogę dać namiary na fajną składnice ja tam kupowałem i narazie mam już belki na cały szkielet koszt 250 zł :)

Michaello
Posts: 7
Joined: Mon 19 Feb, 2007

Antresola...

Post by Michaello » Mon 19 Feb, 2007

Cześć aga77, ja borykam się z podobnym problemem z tym że mam już towar ( belki ) oheblowane polakierowane i nie wiem jak się zabrać do mocowania ich w ścianie, żeby to wszystko nie runęło :D zamierzam poprzeczne wmurować w ścianę tak aby nie robić żadnych pionowych podpór :shock: . Ściany są z suporexu i karton gipsy, jak je umocować by to wszystko trzymało się kupy? ps. jak chcesz mogę dać namiary na fajną składnice ja tam kupowałem i narazie mam już belki na cały szkielet koszt 250 zł :)[code][/code]

Michaello
Posts: 7
Joined: Mon 19 Feb, 2007

Antresola...

Post by Michaello » Mon 19 Feb, 2007

Cześć aga77, ja borykam się z podobnym problemem z tym że mam już towar ( belki ) oheblowane polakierowane i nie wiem jak się zabrać do mocowania ich w ścianie, żeby to wszystko nie runęło :D zamierzam poprzeczne wmurować w ścianę tak aby nie robić żadnych pionowych podpór :shock: . Ściany są z suporexu i karton gipsy, jak je umocować by to wszystko trzymało się kupy? ps. jak chcesz mogę dać namiary na fajną składnice ja tam kupowałem i narazie mam już belki na cały szkielet koszt 250 zł :)[/url][/quote]

Michaello
Posts: 7
Joined: Mon 19 Feb, 2007

Antresola...

Post by Michaello » Mon 19 Feb, 2007

Cześć aga77, ja borykam się z podobnym problemem z tym że mam już towar ( belki ) oheblowane polakierowane i nie wiem jak się zabrać do mocowania ich w ścianie, żeby to wszystko nie runęło :D zamierzam poprzeczne wmurować w ścianę tak aby nie robić żadnych pionowych podpór :shock: . Ściany są z suporexu i karton gipsy, jak je umocować by to wszystko trzymało się kupy? ps. jak chcesz mogę dać namiary na fajną składnice ja tam kupowałem i narazie mam już belki na cały szkielet koszt 250 zł :)[/url][/quote][quote][list][/list][/quote]

Michaello
Posts: 7
Joined: Mon 19 Feb, 2007

sorki że 3 razy

Post by Michaello » Mon 19 Feb, 2007

:) troche mi się poklikało:)



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”