Dach pokryty wiórem osikowym a odległość od granicy

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Berdi
Posts: 11
Joined: Sun 14 Jan, 2007
Location: Gdańsk

Dach pokryty wiórem osikowym a odległość od granicy

Post by Berdi » Sat 17 Feb, 2007

Dobry wieczór:)

Przeczytałam dzisiaj w jednym z Muratorów, że dachy pokryte wiórem osikowym są zakwalifikowane jako rozprzestrzeniające ogień.
W związku z tym powinny stać w odległości 12 metrów od innych budynków.

Nie wiem jednak jak to do końca rozumieć. Na działkach wokół mojej działki nie ma żadnych budynków. Jak więc dostosować się do tego wymogu?
Czy nie ma może jakiegoś odniesienia co do odległości od granicy działki?
Jeśli nie to trochę to dziwne chyba i niezbyt fajne dla sąsiadów - jeśli j sobie na przykład zbuduję dom wg przepisów 4 metry od granicy,to sąsiad będzie musiał 8?? Czy może tutaj obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy? A może co gorsza ja bym musiała budować 10 m od granicy, skoro sąsiad może minimalnie 2 m od granicy budować? :?

Może ktoś mógłby coś poradzić, bo bardzo mi zależy na takim właśnie dachu i nie wiem kompletnie czy starczy mi miejsca... :roll:

Dziękuję
Berdi
Moja głowa ...


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 02 Mar, 2007

Proponuję poczytać wątek - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=336

Jak widać, to czy dach jest łatwo czy trudno rozprzestrzeniający ogień nie zatezy tylko od samego pokrycia, ale dużo zależy od układu warstw jakie projektowane są w połaci dachu. Może zatem warto rozpatrzyć propozycję przedstawioną przez prof. Mirosława Kosiorka?

Pozdrawiam

Berdi
Posts: 11
Joined: Sun 14 Jan, 2007
Location: Gdańsk

Post by Berdi » Thu 08 Mar, 2007

Dziękuję bardzo panie Wojtku :) postaram się zdobyć wycenę tak skonstruowanego dachu i zobaczę czy porywam się z motyką na słońce :)

Pozdrawiam
Berdi
Moja głowa ...


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”