Budynek w technologii szkieletowej nad morzem?............

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Paweł
Posts: 1
Joined: Thu 24 Feb, 2005
Location: gorol

Budynek w technologii szkieletowej nad morzem?............

Post by Paweł » Sat 26 Feb, 2005

Zamierzam podjąć budowę domu nad morzem , bardzo blisko wody -na wydmie.
Dom ten ma spełniać wymogi małego pensjonatu.
Szczerze mówiąc w pierwszej wersji myślałem o budowie tradycyjnej np.z porothermu.
Im więcej przeglądam wiadomości o budownictwie drewnianym tym bliżej mi do podjęcia decyzji może szkieletowiec.
Coprawda muszę brać pod uwagę sposób eksploatacji tj ciągle nowi letnicy , którzy nie zawsze dbają o pokoje ściany korytarze łazienki itp.
Obawiam się że cienkie ściany mogą być za słabe na "różnych gości" a i ich akustyka może pozostawiać wiele do życzenia.
Moje zbliżenie do tej technologii wzięło się z tego,że słyszę o niższej cenie wybudowania takiego domu jak również chciałbym postawić dom "jedną firmą" Już mam doświadczenie w budowaniu tzw.systemem gospodarczym.
Może ktoś chciałby mi trochę podpowiedzieć i podzielić się swoimi doświadczeniami, będę szalenie wdzięczny.!!!!!!
Pozdrawiam z gór........!!!!!!!


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 27 Feb, 2005

Twoje obawy o Twoich gości wydają się być bezpodsatwne - każdy, jeżeli chce, zniszczyć to zniszczy, czy to będzie domek murowany czy drewniany. Tylko kultura letników może Cię przed tym obronić.
Co do akustyki - jeżeli ściany i stropy wykonane są z zgodnie z wymaganiami izolacyjności tych przegród, to powinieneś być spokojny. Na wszelki wypadek zapraszam - http://szkielet.com.pl/wymagania/19.php
Gwarancją prawidłowego wykonania robót jest firma z doswiadczeniem.

Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”