Zalozenie firmy w Polsce.

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
ZigZagLLC
Posts: 3
Joined: Mon 16 Apr, 2007
Location: USA

Zalozenie firmy w Polsce.

Post by ZigZagLLC » Mon 16 Apr, 2007

Ostatnio zainteresowalo mnie budownictwo domow drewnianych w Polsce. Aktualnie mieszkam w USA i jestem tu wlascicielem firmy budowlanej. Chcialbym wiedziec jakie sa poczatki zalozenia takiej firmy w Polsce. Dziekuje za wszystkie informacje. Oczywiscie jezeli ktos ma pytania o tym rodzaju budowania w USA moge sprubowac pomoc.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 16 Apr, 2007

W Polsce jest tak, że każdy może założyć w zasadzie każdą firmę. Tak, że będąc np. po szkole kucharskiej spokojnie możesz założyć firmę budowlaną, a tym firmę zajmującą się budową domów w technologii lekkiego szkieletu drewnianego.
Prowadząc jednak roboty będziesz musiał zadbać o kierownika budowy, który będzie odpowiadać za budowę. Z tym też, że jako firma budowlna takiego kierownika budowy, u prawnienianmi do prowadzenia robót, nie musisz w firmie zatrudniać, a możesz korzystasz z kierownika z zewnątrz, lub wymagać by inwestor taką osobę zapewnił.
Osobiście uważam, że firma winna mieć swojego kierownika budowy który w imieniu firmy będzie prowadził i nadzorował budowę.

ZigZagLLC
Posts: 3
Joined: Mon 16 Apr, 2007
Location: USA

Post by ZigZagLLC » Wed 18 Apr, 2007

Dziekuje za szybka odpowiedz. Zauwazylem ze w Polsce jest tak jak w USA, lecz u nas nie trzeba zatrudniac kierownika budowy. A wiec nastepne moje pytanie to... co zrobic aby zostac takim kierownikiem?
Czy w Polsce jest duze zainteresowanie w tym rodzaju budownictwa? Czy otwierajac taka firme w Polsce jest mozliwosc dobrego zarobku czy moze jeszcze za wczesnie bo ludzie nie sa jeszcze tak bardzo przekonani w tym rodzaju budowy?


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”