Szkielet z Niemiec

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Zbigniew Lis
Posts: 4
Joined: Mon 14 Apr, 2008

Szkielet z Niemiec

Post by Zbigniew Lis » Mon 14 Apr, 2008

Witajcie.
Jestem nowy na Forum choć przyznam że podglądam je od dłuższego czasu. Moje pytanie jest następujące - chciałbym wybudować dom szkieletowy tylko że wykonawcą byłaby firma niemiecka. Co o tym sądzicie ? Może ktoś miał podobną sytuację? Czy są jakieś problemy? A i projekt? skąd powinien być z Polski czy ich? Jeśli macie jakieś rady to z góry dziękuję.


kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Wed 23 Jul, 2008

Myślę, że projekt może być od kogokolwiek - ważne, żeby konstrukcja była obliczona wytrzymałościowo pod teren na którym domek stanie (głębokość przemarzania gruntu, strefy opadów, wiatry etc.)

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Szkielet z Niemiec

Post by Wojciech Nitka » Fri 25 Jul, 2008

Zbigniew Lis wrote:chciałbym wybudować dom szkieletowy tylko że wykonawcą byłaby firma niemiecka. Co o tym sądzicie ?
Proponuję poczytać na naszym Forumm informacji na temat firmy Hass - jedynej na polskim rynku firmy niemieckiej. Niestety, opinie nie są najlepsze. Może zatem warto budować z firmą polską?

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Wed 06 Aug, 2008

Myślę, że po doświadczeniach z Haas w tej chwili zdecydowałbym się budować z firmą polską. Większość domów z Haas jest produkowanych w Czechach, niestety po podpisaniu umowy z nimi zaczęły się dziać dziwne rzeczy.... ODRADZAM ...


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”