prosze o pomoc w sprawie łazienki

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
MYSZA
Posts: 7
Joined: Mon 17 Mar, 2008

prosze o pomoc w sprawie łazienki

Post by MYSZA » Mon 28 Apr, 2008

Prosze mi pomóc. Wykańczam domek szkieletowy i chciałabym mieć w łazience kafelki. Było kilku "fachowców" ale każdy mówi coś innego. Więc nie wiem jak się do tego zabrać i jakich materiałów użyć, biorąc pod uwagę że jest to domek, gdzie nie mieszka się cały czas i zimą jest nie ogrzewany. Dziękuję za wszelkie rady.


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 28 Apr, 2008

2x plyte gipsowa na szkielecie,zabezpieczona folia/guma w plynie tak aby wszelkie nieszczelnosci zostaly wyeliminowane i na to tradycyjnie plytki,jesli chodzi o terakore na podlodze to niewiem czy jest to na stropie drewnianym czy betonowej plycie-jesli jest to strop drewniany to proponuje przykrecic plyte farmacell lub ostatecznie K_G i polmalowac membrana wodoodporna i standardowo plytki-powodzenbia :mrgreen:

MYSZA
Posts: 7
Joined: Mon 17 Mar, 2008

Post by MYSZA » Tue 29 Apr, 2008

Dziękuję Marcin L. :grin:

Reasumując:
1. Na podłodze jest wylewka, czyli posmarować folią w płynie.
2. Pytki zwykłe a nie mrozoodporne mimo że nie będziemy tam ogrzewać zimą.
3. Czyli płyta k-g na ściane mocowana do konstrukcji - bez dodatkowego montowania profili?
Czy nie będzie wtedy zbyt dużo naprężeń jeśli budynek nie będzie zimą ogrzewany i płyty nie będą pekać a kafelki spadać?
:grin:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 03 May, 2008

MYSZA wrote:Czy nie będzie wtedy zbyt dużo naprężeń jeśli budynek nie będzie zimą ogrzewany i płyty nie będą pekać a kafelki spadać?
Może być sporo problemów jeśli nie zrobi się tego z głową. Oprócz szczelnej izolacji podłoża i ścian od konstrukcji o czym napisał Marcin L, należy zapewnić dobrą wentylację. Odpadanie lub pękanie płytek w pomieszczeniach nieogrzewanych zimą jest wynikiem zamarzania wody w zaprawie (kleju). Dlatego wykonanie prac wskazane jest w okresie wiosennym, tak by przez kilka miesięcy warstwa ta oddała jak najwięcej wody. Warto zastosować zaprawę mrozoodporną, gdyż mniej absorbuje wilgoć.

MYSZA
Posts: 7
Joined: Mon 17 Mar, 2008

Post by MYSZA » Sun 04 May, 2008

Prosze mi podać nazwę dobrej zaprawy klejowej, którą warto użyć.
Chciałam jeszcze spytać o takie "taśmy", które się przykleja w miejscu łączenia podłogi i ściany i miejscach wychodzenia rur. Czy trzeba je w moim przypadku użyć, czy niekoniecznie? :)

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE RADY :grin:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 19 Jun, 2008

:mrgreen: tasmy w naroznikach trzeba koniecznie pozakladac nalezy rowniesz uszczelnic wszelkie wyjscia instalacji wod-kan. dobrze jest wkleic cienka tapete z wlokna szklanego na calych scianach i dobrze to zaimpregnowac ...powodzenia



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”