Co ze sprzedaza domu z drewna

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
peter_o
Posts: 2
Joined: Thu 11 Jun, 2009

Co ze sprzedaza domu z drewna

Post by peter_o » Thu 11 Jun, 2009

Witam,
Jestem na etapie wybierania technologii w ktorej wybuduje dom i dosyc powaznie rowazalem szkielet drewniany, ale po kilkudniowej lekturze mam mnostwo watpliwosci.
Najwieksza z nich jest chyba perspektywa sprzedazy takiego domu - co prawda na dzis nie planuje go sprzedawac, ale roznie w zyciu bywa. Nie chcialbym sie obudzic po paru latach z nieruchomoscia warta mniej niz w nia zainwestowalem.
Czy ktos z Was mial okazje sprzedac tego typu dom po paru latach mieszkania? Jak ksztaltuja sie ceny w porownaniu z domami murowanymi? A moze jest na forum ktos z agencji nieruchomosci kto ma jakas wiedze w tym temacie?
Planuje budowac dom na slasku - dzialka kosztowala mnie 200 tys, wiec licze ze caly dom (dzialka + budowa + wykonczenie) wyniesie pewnie w granicach 550 - 600 tys. W moim miescie znalazlem tylko jedna oferte na dom drewniany (segment) wystawiona w listopadzie 2008 za 700 tys. i ponowiona w maju 2009 za 595 tys.
Boje sie ze sam moge miec tego typu problem za pare lat.
Z gory dzieki za wszelkie informacje.


feelx
Posts: 12
Joined: Sun 24 May, 2009

Post by feelx » Thu 18 Jun, 2009

Fachowo może nie odpowiem, ale domy tracą na wartości bardzo szybko. Chyba, że jest on super położony i kupiony/wybudowany wn bardzo atrakcyjnych warunkach. Na ten przykład jakiś czas temu nad Soliną wysprzedawano ziemię (prywatne) i można było kupić za bezcen. Do tego domek i można sprzedać kilka razy drożej. Ale w dzisiejszych czasach to chyba paradoks po prostu.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 18 Jun, 2009

W ostatnich latach pojawił się rynek wtórny domów drewnianych. Wiele osób sprzedaje domy, wiele kupuje.
Kilka razy inwestorzy chcący kupić dom szkieletowy prosili mnie wcześniej o opnie techniczną takiego budynku. W większości wypadkach budynki kilkunastoletnie były w zupełnie dobrym stanie technicznym, choć na dzieisjsze czasy czasami nie spełnialy aktualnych wymagań, np. zbyt mała izolacyjność cieplna przegród.
Jedno można napisać napewno - domy zbudowane przez solidne i wiarygodne firmy były w dużo lepszym stanie niż te budowane przez mniej solidne firmy. Stad wniosek - trzeba budować z solidnymi firmami, a nie tymi co oferują tanie domy. Wówczas i Twój dom po kilkunastulatach będzie nadawał się do sprzedaży.

Luke
Posts: 9
Joined: Sun 24 May, 2009

Post by Luke » Fri 19 Jun, 2009

Odnośnie fachowych firm to nie zawsze fachowa znaczy solidna i odwrotnie. Na własnej skórze przekonałem się, iż Nh miało negatywną opinię, a jako jedyni podjęli się mojego projektu i doprowadzili budowę do końca pod moim czujnym i przenikliwym okiem.

Noscito
Posts: 7
Joined: Tue 14 Jul, 2009

Post by Noscito » Fri 24 Jul, 2009

Czy ktoś ma doświadczenie odnoście cen domów drewnianych w porównaniu z murowanymi? Czy potencjalni kupcy są zniechęceni po obejrzeniu czy raczej jest odwrotnie i najczęściej osoba, która kupuje wie że chce kupić dom drewniany?

galux20
Posts: 23
Joined: Mon 21 Sep, 2009
Location: kujawy

Post by galux20 » Mon 21 Sep, 2009

Jednym z niewielu powodów na "nie" jesli chodzi o szkielet jest ewentualna odsprzedaż za np.30 lat. Ja dom będę stawiał na głębokiej wsi - tu to chyba nie znajdę nikogo chętnego.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Mon 21 Sep, 2009

Luke wrote:Odnośnie fachowych firm to nie zawsze fachowa znaczy solidna i odwrotnie.
Zupelnie inaczej pojmujemy rzeczywistosc. Ale jesli przyjac, ze solidnosc ma zwiazek tylko i wylacznie z wywiazywaniem sie z umowy (nawet gdyby oznaczaloby to np bledne wykonawstwo tylko dlatego ze klient tak chce) to bym sie z Toba zgodzil.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”