Panele słoneczne za pół ceny

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
mr2k
Posts: 16
Joined: Wed 02 Sep, 2009
Location: Halinów

Panele słoneczne za pół ceny

Post by mr2k » Fri 18 Jun, 2010

Hej, wczoraj pojawił się artykuł, vide poniżej: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... _sloneczne_
Mam nadzieję, że mi się uda, bo już różne opinie słyszałem na temat paneli, ale teraz, jeśli będzie częściowy zwrot inwestycji, nie ma się co zastanawiać :)
mr2k


worms
Posts: 23
Joined: Tue 03 May, 2011
Location: wytrzasnąć atomówkę

Post by worms » Thu 05 May, 2011

pytałem się kogoś kto montuje panele i mówi, że realnie odzyskujemy 25 % inwestycji - ktoś coś może na ten temat powiedzieć ?
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste..." Fuller

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Thu 05 May, 2011

Był cały dodatek do muratora o tym. Jeżeli dobrze pamiętam to zwracają połowę do 10 albo 13 tysięcy.
Warunek jest taki, ze musisz wziąć kredyt w jednym z banków spółdzielczych z ich listy i dotacja jest na poczet tego kredytu.
O dokładnie ten dodatek do muratora - po kliknięciu otwiera się plik pdf z tym dodatkiem z gazety - http://muratordom.pl/media/pdf/kolektory.pdf

worms
Posts: 23
Joined: Tue 03 May, 2011
Location: wytrzasnąć atomówkę

Post by worms » Thu 05 May, 2011

dzięki wielkie - artykuł wyczerpujący... polecam każdemu kto myśli choć pobieżnie o kolektorach..
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste..." Fuller

Karek
Posts: 5
Joined: Fri 09 Sep, 2011

Post by Karek » Fri 09 Sep, 2011

W 2012 roku być może będzie podobnie.
Ale wiem też, że wiele gmin ma własne programy wspomagania zakupu kolektorów, więc warto się popytać urzędników, czy mają taki program. Pewnie i tak to kasa z UE, ale co szkodzi zapytać.

frania88
Posts: 18
Joined: Sun 13 May, 2018

Re: Panele słoneczne za pół ceny

Post by frania88 » Mon 05 Apr, 2021

Uwazam ze lepiej zrobić solidnie bo czasem za poł ceny to nie wiadomo co to będzie.

BudujacaMari
Posts: 7
Joined: Thu 11 Mar, 2021

Re: Panele słoneczne za pół ceny

Post by BudujacaMari » Wed 19 May, 2021

Ja jestem zdania, że wybieranie najdroższych opcji nie jest gwarancją najwyższej jakości, ale jednocześnie kupowanie najtańszych jest pewne, że jakość będzie słaba. Dlatego jak już inwestuje się w instalację fotowoltaiczną, to trzeba przemyśleć swój wybór. Z tego powodu trzeba brać pod uwagę nie tylko cenę, ale renomę firmy, producentów oferowanych instalacji fotowoltaicznych. Znam dobrą firmę, która ma niskie ceny paneli solarnych, które jednocześnie są wysokiej jakości.

ikornel275
Posts: 13
Joined: Wed 28 Jul, 2021

Re: Panele słoneczne za pół ceny

Post by ikornel275 » Sat 31 Jul, 2021

Wydaje mi się że w takiej kwestii to nie ma co oszczędzać. Lepiej zapalić za jakość by tego nie naprawiać i nie wymieniać po roku użytkowania.

anatol1
Posts: 11
Joined: Fri 16 Apr, 2021

Re: Panele słoneczne za pół ceny

Post by anatol1 » Sat 16 Oct, 2021

Czy według Was obecnie opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne?



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”