Powrót Grega do Polski

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 08 Feb, 2011

roobik - może warto byś w końcu przedstawił swoją "tfurcość".
Piszesz, mądrzysz się, a jakoś ani ty ani żaden z twoich klientów nie pokazali co tak, za te tanie pieniądze, tworzysz. Masz chociaż jakieś strony www? Potwierdź swoje słowa jakimiś obrazkami. Wszyscy koledzy tutejsii na pewno się ucieszą.


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Tue 08 Feb, 2011

Mam ogl. na alegratka (dom i ogrod , woj. kuj-pom.). Tam wiecej zdjec nie moge wbic bo jest limit. A tu juz wielokrotnie probowalem to pojawia sie info ze max 256 kb.

Ostoja
Posts: 12
Joined: Tue 25 Jan, 2011
Location: Gdańsk

Post by Ostoja » Tue 08 Feb, 2011

Marcin L wrote:
Ostoja wrote:Nie ma chyba idealnego narodu czy kraju
Idealnym krajem dla Polaka jest Polska, mimo wszystko.
Wypłynął tu wątek patriotyczny , za chwilę będzie polityczny , a wiecie czym to się skończy...

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 08 Feb, 2011

Image Image

Wykonawstwo domow kanadyjskich . 1300 zl/m2 pod klucz . Cena zawiera koszt materialow oraz wykonawstwa. Dotyczy domow calorocznych. W cenie zawarte fundament i instalacje. Na domach mozliwe jest wykonanie dowolnego wykonczenia zewnetrznego i wewnetrznego. Wykonuje rowniez altany , domki dziecece, meble ogrodowe, hustawki, bramy i ogrodzenia drewniane. Wybor wzorow jest znacznie wiekszy niz przedstawiony na zdjeciach. Moj email : roobik66@wp.pl , tel. 0048 698 808 327.

Roobik66 - to chyba Twoje ogłoszenie ze strony http://ale.gratka.pl/ogloszenie/8782765 ... grodu.html

Może podasz gdzie te dwa domy postawiłeś?

Ostoja
Posts: 12
Joined: Tue 25 Jan, 2011
Location: Gdańsk

Post by Ostoja » Tue 08 Feb, 2011

roobik66 wrote:Mam ogl. na alegratka (dom i ogrod , woj. kuj-pom.). Tam wiecej zdjec nie moge wbic bo jest limit. A tu juz wielokrotnie probowalem to pojawia sie info ze max 256 kb.
Musisz zmniejszyć do odp. ilości pxeli, trzeba popróbować...

Ostoja
Posts: 12
Joined: Tue 25 Jan, 2011
Location: Gdańsk

Post by Ostoja » Tue 08 Feb, 2011

roobik , na tym pierwszym zdjęciu to okna przesuwne w pionie?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 08 Feb, 2011

Roobik66 wrote:1300 zl/m2 pod klucz
na jednym ze zdjec wewnatrz widac parkiet na podlodze czy to tez w cenie????mozesz umiescic jakies fotki z budowy tego domu etap po etapie????np szkielet
Jadac przez Szwecje moglem zrobic kilkanascie zdjec takich domow wcale ich nie budujac ??? :roll:
Nie jest to jakas zlosliwos z mojej strony racze mobilizacia dla ROobika zeby wreszcie umieszczac fotki podczas dyskusji i w ten sposob sie reklamowac a nie podajac zanizone nierealne ceny.

Co do watku patriotycznego to raczej pragmatyzm ,mnie jest dobrze we wlasnym domu u sasiada jest fajnie ale zawsze bede gosciem :wink:

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 08 Feb, 2011

Jak mialbym kasę to wybudowalbym sobie taki dom , na dodatek projekt to konstrukcja szkieletowa drewniana autorstwa polskiego architekta, jeden już taki stoi w niemczech :)
Dom przepiękny - Polak potrafi - http://libeskind-villa.com/
http://www.daniel-libeskind.com/project ... re-series/

User avatar
artdeco
Posts: 65
Joined: Tue 30 Mar, 2010
Location: Kalisz
Contact:

Post by artdeco » Thu 10 Feb, 2011

Dom ładny ale odśnieżanie dachu zimą BEZCENNE :mrgreen:

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 10 Feb, 2011

Marcin, mozaika w domu pow. 120 m2 w cenie. A jakbym chcial zamiescic zdjecia domow z moich podrozy to by bylo tego bez liku. Ale zamiesczam tylko swoje realizacje. Tam Ostoja sie pytal czy to okna przesuwne w pionie, tak mojego wyrobu, bo tak klient chcial, dokladnie po amerykansku.

Ostoja
Posts: 12
Joined: Tue 25 Jan, 2011
Location: Gdańsk

Post by Ostoja » Thu 10 Feb, 2011

Roobik moge na pw jakies fotki tych okien dostać?

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 10 Mar, 2011

Greg,
czyżby Cię przerosła nasza polska rzeczywistość; nie było Cię tu od 23 lutego. A może, odbiegająca od wszelkich standardów, metody budowy domów lansowane przez roobik66'a, tak Cię przeraziły że zapadałeś się pod ziemię?
Cóż, to jest nasz dom.

witia2807
Posts: 48
Joined: Mon 28 Sep, 2009
Location: małopolska
Contact:

Post by witia2807 » Thu 10 Mar, 2011

1,300zł/m2 pod klucz....koń by się usmiał
Ten człowiek chyba pracuje tylko po to żeby sie nie nudzić...
A firma nosi nazwę CARITAS Buiding...hehe
Ten POLAK nie zna swojej wartości to i w Polsce nie przesiaduje!!!

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 10 Mar, 2011

a to do kogo bylo chyba nie do Grega?????no chyba ze do Robiika on za tyle buduje ponoc :wink:

witia2807
Posts: 48
Joined: Mon 28 Sep, 2009
Location: małopolska
Contact:

Post by witia2807 » Thu 10 Mar, 2011

No ponoć Robiik z takimi cenami na rynek wkracza :lol:

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 12 Mar, 2011

Witia , ciekawe ze wychodze na tym 2-3 lepiej niz pracujac w firmach co biora 2-3 tys/m2. Najpierw sie zorientuj w technologii a potem wypowiadaj. Nikomu nie ukrywam ze jak chce miec kanadyjczyka o wygladzie murowanego to cena spuchnie i w zasadzie mija sie z celem (wylaczajac prefabrykacje, ale jak bym mial takie pieniadze na zaklad to wolabym zostac rentierem) i tak juz mam przynajmniej raz w miesiacu prosbe o ufundowanie domku (no bo przeciez jak sobie ludzie kombinuja , co to jest za problem ufundowac maly domek <jak bym mial duzy zaklad , to pewnie ze nie jestem sknerusem> , a co tydzien mam prosby o przyjecie do pracy , i co ciekawe na stanowiska biurowe , a nikt nie chce sie zglosic na fizola.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 12 Mar, 2011

roobik66 wrote:, a co tydzien mam prosby o przyjecie do pracy , i co ciekawe na stanowiska biurowe .
no u mnie tez jest biuro na budowie zawsze stoi na koncu dzialki 1m x1m a w srodku fotel dla prezesa z wygodnym otworem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Robikk lubie jak piszesz na forum wesolo jest przynajmniej :lol:

witia2807
Posts: 48
Joined: Mon 28 Sep, 2009
Location: małopolska
Contact:

Post by witia2807 » Sat 12 Mar, 2011

roobik66 wrote:Witia , ciekawe ze wychodze na tym 2-3 lepiej niz pracujac w firmach co biora 2-3 tys/m2.\
A to ciekawe :mrgreen: ...aż nie do wiary jaką wyobraźnie ludzie mają... A czemu sie dziwisz że nikt nie chce sie zgłosić na fizola?? Z takiego samego powodu dla którego Ty nie pracujesz w firmie :razz:
Jaką stawke oferujesz pracownikowi?? 5-6zł/h skoro nikt nie chce u Ciebie pracować?? Kolego przy stawce 1300zł/m2 domu to Ty sam materiał zapłacisz,a gdzie reszta opłat?? Jednym słowem Caritas Budowlany prowadzisz...
Przykład: dom 120m2 * 1300/m2=156,000zł
A teraz niech mądrzejsi od Ciebie policzą z tego samą robocizne...ile Ci zostaje na materiał?? No juz drogą krakowskiego targu niech to będzie cena bez fundamentu...

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 12 Mar, 2011

Panowie,
ten wątek dotyczy powrotu Greg'a do kraju, a nie dotyczy dyskusji nad tanim (co chyba nie znaczy tandetnym) budowaniem domów przez roobik66'a.
Dla roobik66,a otworzyłem specjalny wątek - http://www.szkielet.pl/forum/viewforum.php?f=71 . I tam dyskutujcie na temat budownictwa w technologii roobik66.
Inne posty - nie dotyczące powrotu Greg'a do Polski - tu pisane - będą usuwane.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 12 Mar, 2011

fakt to jest nie na temat p.Wojtku ale nas Robikk sprowokowal troche znowu,znajac polskie raelia Greg zaczyna sie orientowac w sytuacji i bada rynek a to bardzo czasochlonne i niema go na forum :wink:

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 27 Apr, 2011

Greg przepadł - temat upadł.

Greg - czyżby Cię polskie realia przerosły?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 27 Apr, 2011

:?: :?: tez zastanawiam co sie dzieje z Gregiem....

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Thu 26 May, 2011

Wojciech Nitka wrote:Greg - czyżby Cię polskie realia przerosły?
Chyba wziął się do roboty i nadziwić się nie może polskim realiom.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Fri 24 Jun, 2011

Wojciech Nitka wrote:Greg - czyżby Cię polskie realia przerosły?
Niby w jaki sposób? W Polsce już chyba nic mnie nie zdziwi ...
Zajęć i pomysłów jest wiele a przerwa od budownictwa dziła na mnie całkiem dobrze :razz:
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Fri 24 Jun, 2011

Marcin L wrote::?: :?: tez zastanawiam co sie dzieje z Gregiem....
Dzięki Marcin. Z pewnością się nie nudzę :wink: Ogrom różnych spraw sprawił że chwilowo, miejmy nadzieję, musiałem odłożyc budownictwo. Wygląda na to że ten sezon budowlany chyba przegapię, ale ... jeszcze nie wszystko stracone.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 27 Jan, 2012

Greg,
miło było Cię spotkać na targach BUDMA. Szkoda, że nie było czasu na dłuższą pogawędkę.
Liczę jednak, że znajdziemy czas, by kiedyś, spokojnie przy drinku wymienić się swoim doświadczeniami i przemyśleniami. Targi Budma, to nie czas na takie sympatyczne spotkania. Liczę na szybkie wielogodzinne spotkanie.
Pozdrawiam i ... sorry, za tak krótkie spotkanie.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Fri 27 Jan, 2012

Wojtek, cała przyjemność po mojej stronie, pozdrawiam serdecznie :wink:
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”