Wdmuchy granulatów (blow-in insulation)

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
macaomoonlight
Posts: 1
Joined: Wed 11 Apr, 2012

Wdmuchy granulatów (blow-in insulation)

Post by macaomoonlight » Wed 11 Apr, 2012

Witam,
mieszkam w domu wykonanym w konstrukcji szkieletowej - dom kupiony od dewelopera. Niestety jak to zwykle bywa okazało się, że dom posiada tzw. mostki termiczne (stwierdzone w badaniu termowizyjnym). Obecnie zastanawiam się nad dociepleniem domu metodą wdmuchiwania granulatów (wełna). W związku z tym mam pytania do p. Nitki lub innych ekspertów:
- czy ta technologia faktycznie jest bezpieczna ? Wdmuchiwanie wymaga wykonania otworów w płytach G-K, za płytami jest folia, która ulegnie przecięciu w trakcie procesu - czy to nie spowoduje problemu z właściwym odprowadzaniem wilgoci i nie wpłynie negatywnie na konstrukcję drewna?
- czy wdmuchiwany materiał nie utraci swoich właściwości po jakimś czasie? (nie "osiądzie" i znowu pojawią się dziury)
Sprawa docieplenia mojego domu jest w sądzie - deweloper, mimo zgłoszonej usterki w okresie rękojmi, nie składa propozycji rozwiązania problemu. Będę wdzięczna za wszelkie informacje i komentarze na temat tego systemu docieplenia domu.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 11 Apr, 2012

Moim zdaniem wdmuchiwanie to niestety nie najlepszy sposób. Osobiście nie znam przypadku by do wełny w matach czy w płytach, już po założonej folii paroizolacyjnej, wdmuchiwano granulat. O skutkach ujemnych sam piszesz.
Ostatnio, aktualnie na tapecie, mam temat, gdzie przewiewy wokół gniazdek próbowano uszczelnić pianką poliuretanową. Nic to nie dało. Ostatecznym zaleceniem jest zdjęcie płyt gipsowych, folii paroizolacyjnej i ponowne założenie izolacji cieplnej lub, ponieważ jest to dach mansardowy, po zdjęciu dachówki i wykonanie robót izolacyjnych od zewnątrz.
Podobnie było na innym budynku, gdzie były braki w izolacji cieplnej. Z tym, że tu zdecydowano się na uzupełnienie izolacji od strony zewnętrznej - po zdjęciu elewacji drewnianej na całym budynku.
Nie wiem jaką masz elewację, ale rozważ co dla Ciebie będzie lepsze - uzupełnianie izolacji od wewnątrz czy od zewnątrz.

Kips123
Posts: 1
Joined: Wed 05 Nov, 2014

Re: Wdmuchy granulatów (blow-in insulation)

Post by Kips123 » Wed 05 Nov, 2014

- czy wdmuchiwany materiał nie utraci swoich właściwości po jakimś czasie? (nie "osiądzie" i znowu pojawią się dziury)
Sprawa docieplenia mojego domu jest w sądzie - deweloper, mimo zgłoszonej usterki w okresie rękojmi, nie składa propozycji rozwiązania problemu. Będę wdzięczna za wszelkie informacje i komentarze na temat tego systemu docieplenia domu.
We are the leading the world in VCPC550 exam best certkiller gre and wikipedia solutions. Our incredible offers for passguide and examsheets University of Chicago accessible at reasonable JUNIPER our selftestengine ged is very rare in IT IBQH

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Wdmuchy granulatów (blow-in insulation)

Post by Wojciech Nitka » Sat 08 Nov, 2014

Może jakieś bliższe informacje:
- jakie elementy domu były ocieplane,
- czym ocieplano - granulat wełny, włókna celulozowe,
- na czym polega problem ???


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”