praca doktorska na temat budownictwa drewnianego

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Iwona1111
Posts: 2
Joined: Fri 25 Jan, 2013

praca doktorska na temat budownictwa drewnianego

Post by Iwona1111 » Fri 25 Jan, 2013

Witam,
poszukuję inspiracji odnośnie tematu pracy doktorskiej dotyczącej architektury / budownictwa drewnianego.
Myslałam o analizie zabytkowych obiektów sakralnych - ale okazało się, że już jest taka praca.
Szukam zarówno pomysłów jak i materiałów - za pomoc i sugestie będę wdzięczna. Na razie zbieram materiały aby sprecyzować temat i zapisać się na studia doktoranckie.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


User avatar
andstach1
Posts: 80
Joined: Wed 23 Feb, 2011

Re: praca doktorska na temat budownictwa drewnianego

Post by andstach1 » Thu 16 May, 2013

Koniecznie taki temat? Architektura drewniana? Budownictwo drewniane ?

Iwona1111
Posts: 2
Joined: Fri 25 Jan, 2013

Post by Iwona1111 » Tue 08 Oct, 2013

tak, właściwie konstrukcje drewniane . Szukam osoby która zna się na konstrukcjach z drewna klejonego, lub na konstrukcjach wielkowymiarowych drewnianych. Czy ktoś może mnie wspomóc?
pozdrawiam
Iwona

User avatar
andstach1
Posts: 80
Joined: Wed 23 Feb, 2011

Post by andstach1 » Tue 08 Oct, 2013

Iwona1111 wrote:tak, właściwie konstrukcje drewniane . Szukam osoby która zna się na konstrukcjach z drewna klejonego, lub na konstrukcjach wielkowymiarowych drewnianych. Czy ktoś może mnie wspomóc?
Witam, trochę mało danych i bardzo ogólnie .... konkrety ... co gdzie... i kiedy... ?

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Thu 10 Oct, 2013

'konstrukcje z drewna klejonego' - chodzi o Glulam, Kerto, KVH etc.?

'drewniane konstrukcje wielkogabarytowe' - wrzuć w google 'disproportionate collapse timber frame' na początek

jolanta.szklany
Posts: 6
Joined: Tue 17 Sep, 2013
Location: Bruksela

Post by jolanta.szklany » Wed 23 Oct, 2013

Jeśli jesteś faktycznie nastawiona temat i upierasz się przy nim ( na przykład ze względu na zainteresowania) to powinnaś w sumie wiedzieć jakim aspektem chcesz się zająć i co badać...



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”