szkielet stawiany systemem gospodarczym

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
agusuu
Posts: 8
Joined: Fri 04 Mar, 2016

szkielet stawiany systemem gospodarczym

Post by agusuu » Tue 08 Mar, 2016

Witam,
stawiajac szkielet wraz z firma ktora sie tym specjalizuje okazuje sie ze koszt budowy wychodzi na równi cenowo z murowanym a przeciez chodzi o to by dało się rade postawić budynek mieszkalny w mniejszych pieniadzach niz murowany. wraz z mężem planujemy przeznaczyć ok 100tys na budowę naszego domu szkieletowego, jak na razie sam parter, poddasze będzie strychem do czasu az sie nie uzbiera troche pieniedzy.osoba, która będzie nam stawiała dom chce za robociznę 10tys . dodam iz bedzie to budynek stawiany systemem gospodarczym, a wiec kto wolny to do pomocy prosze;) mamy na to pół roku, liczymy ze od kwietnia do września. całe drzewo będzie pochodzić z własnego lasu a chłopak(kierownik budowy ;)) generalnie pracuje na budowie,wiec zasady gdzie co i jak sie z czym łaczy generalnie zna aktualnie sam stawia sobie dom szkieletowy(własnymi rękoma, z wiedzą zdobytą z doświadczenia, od znajomych, od firm wykonujacych tego typu domy(ma tam znajomych) oraz rzecz jasna internet). jego nastepny krok bedzie budowa naszego domu. czy myslicie, ze takie przygotowanie stawiajacego nasz przyszły dom jest ok? czy tez noce mam miec nieprzespane? na co zwrócic szczególną uwagę budujac samemu taki dom?? w jaki temat sie zagłębić?


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: szkielet stawiany systemem gospodarczym

Post by majek85 » Tue 08 Mar, 2016

dom do 100tys??!!! całoroczny? mega optymistyczne podejście. Ale do odważnych świat należy:)

agusuu
Posts: 8
Joined: Fri 04 Mar, 2016

Re: szkielet stawiany systemem gospodarczym

Post by agusuu » Tue 08 Mar, 2016

no tak, przy maksymalnym wkładzie sił własnych... nie da się? wiadomo, w środku wykończenie kompletne z czasem nastanie, na poczatek tyle by mozna bylo sie wprowadzic, bardziej chodzi tutaj o stan zamknięty.

agusuu
Posts: 8
Joined: Fri 04 Mar, 2016

Re: szkielet stawiany systemem gospodarczym

Post by agusuu » Tue 08 Mar, 2016

wiesz, dobrze jest patrzec na świat optymistycznie :)), ale z kosztami tez bardzo bym sie nie chciała przeliczyć .... nikt mi nie da brakujacych 20, 30 czy 40tys.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: szkielet stawiany systemem gospodarczym

Post by majek85 » Tue 08 Mar, 2016

Ja zakładałem 200-220 tys. wyszło 260 tys, dom 100 m2, firma postawiła stan surowy zamknięty. fundamenty, ocieplenie, instalacje, wykończenie wszystko samemu z weekendową pomocą rodziny. Jedynie pompe ciepła firma mi zainstalowała. Wydaje mi się że taniej niż ja już ciężko będzie. Kosztorys bardzo długo robiłem i mocno przeliczyłem się na drobnych rzeczach typu taśmy, uszczelki, śruby, wszelkiego rodzaju złaczki itp



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”