Szkielecik z belek dwuteowych.

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
Katoo
Posts: 9
Joined: Thu 31 Dec, 2015

Szkielecik z belek dwuteowych.

Post by Katoo » Thu 23 Jun, 2016

Witam wszystkich, interesuje mnie technologia budowy szkieletu z belek dwuteowych i zastanawiam się nad łączeniem takiej belki z podwaliną. Czy ktoś może posiada takie schematy lub zdjęcia ? Jakie powinny być wymiary stopek dla belki stropowej oraz dla belki nośnej. Czy taka belka dwuteowa może być wykona ze sklejki(stopka) oraz środek z płyty osb?



Katoo
Posts: 9
Joined: Thu 31 Dec, 2015

Re: Szkielecik z belek dwuteowych.

Post by Katoo » Mon 27 Jun, 2016

Dziękuje bardzo za lekturę jest bardzo pomocna. Mam tylko jedno ale czy słupy są przymocowane do podłoża za pomocą gwoździ wbijanych pod kątem czy może są jakieś kątowniki specjalne do tego? Bo przyznam się że nie potrafię niczego na ten temat znaleźć jest tylko mowa o sciągu na stronie 34.
Pozdrawiam. Gdyby ktoś miał jeszcze jakąś lekturę byłbym wdzięczny gdyby się podzielił:)

LukiZ
Posts: 2
Joined: Thu 21 Jul, 2016

Re: Szkielecik z belek dwuteowych.

Post by LukiZ » Thu 21 Jul, 2016

Witam,
Jestem w trakcie budowy fundamentów, niedługo w moim domu będzie stawiany szkielet. Również chciałbym dowiedzieć się czy stosowanie belek dwuteowych mam sens i czy jest opłacalne? Czy np stosować je tylko na strop? Gdzieś wyczytałem, że w ten sposób można wyeliminować skrzypienie stropu w przyszłości, jednak patrząc na samą konstrukcję takiej belki mam wrażenie, że nie będzie ona tak trwała jak lite drewno. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam.

Katoo
Posts: 9
Joined: Thu 31 Dec, 2015

Re: Szkielecik z belek dwuteowych.

Post by Katoo » Wed 22 Feb, 2017

Witam, co ile powinny być rozstawione belki na stropie piwnicznym? Przy szerokości bloczka fundamentowego 120mm jaka powinna być podwalina? Czy przy łączeniu ściany z belek dwuteowych z podłogą można użyć 2 belek o szerokości stopki czy wymagana jest jedna o szerokości belki dwuteowej sciennej?

tomasz63
Posts: 1
Joined: Fri 24 Feb, 2017
Location: olsztyn
Contact:

Re: Szkielecik z belek dwuteowych.

Post by tomasz63 » Fri 24 Feb, 2017

Tak można użyć 2 belek o szerokości stopki na spokojnie.

Katoo
Posts: 9
Joined: Thu 31 Dec, 2015

Re: Szkielecik z belek dwuteowych.

Post by Katoo » Fri 24 Feb, 2017

Witam dziękuje za odpowiedz, ale mam jeszcze jedno pytanko , czy taki zabieg mogę zastosować przy połączeniu belki dwuteowej ściennej z belką stropową między kondygnacjami?



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”