Dom drewniany - pare pytan przed budowa

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
cpu
Posts: 4
Joined: Mon 18 Jul, 2016

Dom drewniany - pare pytan przed budowa

Post by cpu » Mon 18 Jul, 2016

Witam,
Chce zrealizowac budowe domu wg tego projektu -> http://www.dom-projekt.pl/projekt-dom-p ... w,383.html
W projekcie chce dokonac kilku zmian - wypusic dach nad taras tak aby go zadaszyc (jakies dodatkowe 20 m2), oddzielic pomieszczenie na parterze w ktorym pierwotnie jest kuchnia i zrobic tam pokoj goscinny oraz zrobic male pomieszcznie w kotlowni okolo 2.5 m2.
W chwili obecnej mam jasna koncepcje jak chce to wykonac:
- dom z polbala 17 cm (jodla)
- rekuperacja z gruntowym wymiennikiem ciepla
- usunac jeden z kominow gdyz kominka nie przewiduje, takze usuniecie okien dachowych
- ogrzewanie piecem 15-17 kW z podajnikiem i automatyka

Mam kilka pytan/watpliwosci:
- jakies przemyslenia na temat polbala ?
- wykonawca to chyba firma Trak-Bal -> http://www.domy-bal.pl/ <- jakies opinie?
- ogrzewanie podlogowe na parterze + kaloryfery na pietrze + elektryczne w lazienkach
- jak mniej wiecej wyliczyc potrzebna moc pieca przy powierzchni 130 m2? - zalozylem 15-17 kW
Dziekuje za wszelka pomoc i komentarze


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Dom drewniany - pare pytan przed budowa

Post by majek85 » Mon 18 Jul, 2016

bardzo dużo założyłeś, zleć wykonane OZC lub sam to oblicz, na forum muratora podane są darmowe programy itp, lub prostym programem http://cieplowlasciwie.pl/
Dla moich 100m2 mam zapotrzebowanie 4,5KW
Fajny projekt;)

cpu
Posts: 4
Joined: Mon 18 Jul, 2016

Re: Dom drewniany - pare pytan przed budowa

Post by cpu » Wed 20 Jul, 2016

Dzieki za wskazowke wlasnie sobie wyliczylem ze 10 kW mi potrzebne :-)

User avatar
Supreme
Posts: 6
Joined: Thu 21 Jul, 2016

Re: Dom drewniany - pare pytan przed budowa

Post by Supreme » Thu 21 Jul, 2016

W przypadku ogrzewania najważniejszą kwestią według mnie jest to, aby mieć dobrej jakości opał, który pozwoli na automatyczną pracę podajnika w kotle i sprawi, że nie trzeba będzie stale schodzić do kotłowni. Ja polecam ekogroszek Wesoła 100% od SmartTrans. Według mnie lepszego paliwa w tej cenie nie znajdziecie.
Amor vincit Omnia

cpu
Posts: 4
Joined: Mon 18 Jul, 2016

Re: Dom drewniany - pare pytan przed budowa

Post by cpu » Thu 21 Jul, 2016

W tej chwili najblizej mi do pelletu - Biawar Pellux Compact 12 kW to chyba wlasnie to czym chcialbym ogrzewac.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Dom drewniany - pare pytan przed budowa

Post by majek85 » Thu 21 Jul, 2016

Wg projektu kotłownie masz zaraz kominkiem w salonie. Jak rozważałem różne warianty ogrzewania u siebie znalazłem kotły na pelet, które są jednocześnie kominkiem w salonie a z drugiej strony mają podajnik i sterowanie, super to wyglądalo. 2w1 więc spora oczędność, niepamiętam firmy ani modelu, ale to była jakaś znana marka

cpu
Posts: 4
Joined: Mon 18 Jul, 2016

Re: Dom drewniany - pare pytan przed budowa

Post by cpu » Fri 22 Jul, 2016

Super, zaraz poszukam, bedzie trzeba przedyskutowac z zona bo juz stwierdzila ze kominek niet i ten jeden komin wtedy nie potrzebny.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”