Kupno domku

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
zmysel
Posts: 5
Joined: Thu 01 Sep, 2016

Kupno domku

Post by zmysel » Thu 01 Sep, 2016

Witam
W pierwszym poście chciałem powitać szanowne grono forumowiczów.
Przechodząc do sedna. Mam zamiar kupić domek w Finlandii. Większość domków jest tam budowana w systemie szkieletowym stąd post.
Upatrzyłem sobie domek z lat 50 ze względu na cenę. Mam kilka pytań odnośnie eksploatacji takiego domku.

Jedną ze spraw która mnie niepokoi jest izolacja cieplna budynku. Na obecnym etapie nie jestem w stanie stwierdzić jej grubości. Tak na oko to 15 może 20 cm. Wiem jednak że izolacja została wykonana z trocin. No i teraz pytanko czy jest to dobrze czy źle. Szukałem informacji i okazuje się że jest mnóstwo domów z trocinami na stropach, poddaszach itp ale nie mogłem znaleźć nic o trocinach w ścianie. Z tego co wiem w Finlandii było to dość popularne rozwiązanie. Pytanie brzmi czy należy jest w najbliższym czasie wymienić czy też cele uzyskania odpowiedniej izolacyjności przegród należy tylko docieplić czymś otwartym dyfuzyjne z wewnątrz (nie wiem też czy w ścianach są jakieś specjalne folie typu opóźniacz pary itp) a wewnątrz dlatego że na zewnątrz jest może nie nowa ale 10 letnia elewacja. Reasumując TROCINY to pierwsze zagadnienie, drugie to izolacja - czym docieplić. Większość prac przy domku chciałem wykonać samodzielnie lub przy pomocy "szwagra". Napiszcie proszę na co zwracać uwagę przy kupnie takiego domku.
z poważaniem
zmysel


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”