Wentylacja ścian

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
piterw
Posts: 1
Joined: Sun 25 Sep, 2016

Wentylacja ścian

Post by piterw » Sun 25 Sep, 2016

Witam,
w związku z planowanym dociepleniem mojego szkieletowca styropianem ryflowanym mam kilka pytań do bardziej doświadczonych:
1. jak zabezpieczyć otwory w listwie startowej aby nie dostały się tam np. mrówki czy inne robaczki?
2. rozumiem, że nad oknami czy drzwiami również listwy startowe z otworami?
3. czy w górnej części elewacji, pod dachem, pozostawiać szczelinę wentylacyjną?
4. dach mam pokryty płytą OSB+membrana+blachodachówka - majster radzi aby nabić od środka na dystansach warstwę płyt tak aby była wentylacja dachu pomiędzy warstwami płyt. Do tego należałoby zrobić szczeliny na elewacji, pod dachem, na ścianach frontowej i tylnej - dobry pomysł ? czym zabezpieczyć przed owadami?
5. czy pod gąsiorami, na szczycie membrana powinna być przecięta (dla wentylacji?) ?
Pozdrawiam
Piter


MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Wentylacja ścian

Post by MajorDamage » Thu 29 Sep, 2016

Parę pytań..., na które chętnie odpowie ekspert zaproszony na budowę. Oczywiście wiedza kosztuje ale myślę, że taki wydatek to inwestycja lepsza niż ubezpieczenie domu.

alan444
Posts: 3
Joined: Thu 26 Oct, 2017

Re: Wentylacja ścian

Post by alan444 » Wed 15 Nov, 2017

no jasne, też uważam, że wart zapłacić żeby poznać odpowiedzi na te pytania bo są ważne

kulig
Posts: 2
Joined: Tue 21 Nov, 2017

Re: Wentylacja ścian

Post by kulig » Tue 21 Nov, 2017

Ja też wolałbym zapłacić, żeby mieć pewnosć że jest to wykonane na najwyższym poziomie


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”