Dom prefabrykowany typu STOLBUD

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
aterix
Posts: 1
Joined: Tue 25 Jul, 2017

Dom prefabrykowany typu STOLBUD

Post by aterix » Tue 25 Jul, 2017

Witam. Kupiłam domek prefabrykowany typu STOLBUD, opróżniłam go z mebli po poprzednich właścicielach i zaczęła się jazda.... Okazuje się, ze każdy zawołany fachowiec ma inną koncepcję na wyremontowanie go. Jestem z okolic Wodzisławia Śląskiego - czy jest ktoś na forum kto mógłby zerknąć na mój domek i ustalić w jakiej kolejności i jakiej technologii mają przebiegać kolejno prace? Chciałabym wymienić okna, założyć płyty kartonowo - gipsowe w środku aby pozbyć się widocznych śladów łączenia płyt. Czy konieczna jest wymiana instalacji c.o. i prądu oraz jak to przeprowadzić. Szukam też osób które podjęły by się wykonanie takiego remontu. Domek kupiłam w rozsądnej cenie ale zaczynam się bać czy koszt remontu tej ceny nie przekroczy. Mam jakiś tam budżet odłożony i w jego granicach na już chciałabym wykonać niezbędny remont. Pozdrawiam Aga


yaroszek
Posts: 63
Joined: Sat 22 Oct, 2016

Re: Dom prefabrykowany typu STOLBUD

Post by yaroszek » Tue 25 Jul, 2017

Jeśli masz budynek produkowany przez stolbud Sępólno Krajeńskie (zresztą myślę, że dotyczy to większości wtedy produkowanych) to zastanów się nad kontrolą ilości ocieplenia w ścianach. Taki jeden stary pracownik opowiadał, że jak brakowało wełny a magazyniera nie było to potrafili zamykać ścianę bez całkowitego wypełnienia wełną. Kontrola techniczna wyłapywała tylko co którąś taką ścianę. Nie chcę straszyć, ale... Co do jakości drewna to możesz być pewna - było na pewno porządne, wysuszone.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Dom prefabrykowany typu STOLBUD

Post by Wojciech Nitka » Tue 25 Jul, 2017

Namiary na fachowca, który może doradzić w temacie, wysłałem mailem.
Przy okazji - którego STOLBUDU to dom - Sępólna Krajeńskie, Namysłów ... ???

yaroszek
Posts: 63
Joined: Sat 22 Oct, 2016

Re: Dom prefabrykowany typu STOLBUD

Post by yaroszek » Thu 27 Jul, 2017

Tak dla ciekawostki: wełna (nie jestem dokładnie w stanie powiedzieć czy tylko stropach) była wkładana w takie tunele z czarnej folii.


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”