Problem z ułożeniem wiatroizolacji

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
kris192
Posts: 1
Joined: Mon 23 Oct, 2017

Problem z ułożeniem wiatroizolacji

Post by kris192 » Mon 23 Oct, 2017

Witam.
Jestem na etapie ocieplania starego drewnianego domu z mszonych bali o grubości 18cm. Zdecydowałem się na ocieplenie wełną a następnie siatka klej i tynk w kolorze. Niestety mam kilka problemów z wykonaniem tego ocieplenia. Po pierwsze bale są nierówne i muszę wykonać ruszt pod wełnę aby móc ją prosto ułożyć. Po drugie dom jest podpiwniczony a fundament wystaje poza ściany ok 5cm jak na załączonym schemacie.
fundament.JPG
(30.06 KiB) Not downloaded yet
. Fundament chcę okleić styropianem i nie wiem w jaki sposób wywinąć wiatroizolację na wystający fundament i jak połączyć wełnę ze styropianem.
W głowie mam 3 koncepcje więc proszę o wskazanie poprawnej:
1. Wiatroizolację przybijam na ruszt i wypuszczam na fundament ok. 10cm zakładki. Wełnę układam na listwie startowej przykręconej do pierwszej belki od spodu a styropianem z fundamentu dojeżdżam do spodu listwy.
2. Wiatroizolację przybijam na ruszt i wypuszczam na listwę startową wełny. Wełnę układam na listwie startowej przykręconej do pierwszej belki od spodu a styropianem z fundamentu dojeżdżam do spodu listwy.
3. Wiatroizolację przybijam na ruszt i wypuszczam na fundament ok. 10cm zakładki. Wełnę układam na węższej listwie startowej przykręconej do fundamentu a styropianem dojeżdżam do spodu listwy.
Dodatkowo po rozeznaniu rynku stwierdzam że nigdzie nie sprzedają od ręki wełny elewacyjnej twardej, wszystko na zamówienie i niepewny termin realizacji 3 miesiące. Biorąc to pod uwagę i fakt że i tak muszę stosować ruszt wyrównujący ściany zacząłem się zastanawiać na zmianą wełny na styropian. Proszę również o poradę w tej kwestii.


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”