Wybor okien do domu z bali

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
kinga84
Posts: 1
Joined: Fri 25 May, 2018

Wybor okien do domu z bali

Post by kinga84 » Fri 25 May, 2018

Witam,
Mam maly dylemant jesli chodzi o wybor okien do domu, ktory wlasnie powstaje. Czesc domu bedzie ze starych bali sosonowych, a czesc domu jest murowana, ale bedzie pokryta elewacja sosonowa. Plan jest taki, aby polaczyc tradycje z nowoczesnoscia. Sciany w domu beda biale, ale elemety drewniane beda rowniez widoczne tj. belki stropowe, obudowa okien, parapety. Dach bedzie szary, blacha plaska na rabek.

Wiem, ze pomysl plastikowych okien do drewnianego domu moze nie spotkac sie z aprobata, ale rozpatrujemy rozne opcje. I tu prosba o pomoc, ktore z tych rozwiazan bedzie wedlug Was wygladac najlepiej:
1. okna PCV w szarosci (nie jestesmy przekonani do okien imitujaych drewno, bo dom sie bedzie zmienac, a okna zawesze pozostana takie same)
2. okna aluminiowe
3. okna drewniane - pytanie jaki rodzaj drewna wybrac?
Jeśli ktoś z Was ma jakies przyklady ze skonczych realizacji, zdjecia z zewnatrz i wewnatrz domu bylabym bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam, Kinga
Attachments
160139-rabek_stojacy_800.jpg
Potencjalny dach
2.jpg
Pomysl na elewacje czesci murowanej
3398709104440398574.jpg
Aktualny stan naszej budowy. Po lewej stronie z tyly widac czesc domu murowana.


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Wybor okien do domu z bali

Post by zbiegusek » Fri 25 May, 2018

Krótko: drewniane, sosna. Najfajniej skrzynkowe ale to już musiałby być świadomy wybór. Pozostają więc "eurookna" dowolnej firmy. Ja jestem zadowolony z Urzędowskiego ale nie mam zbyt wielkiego porównania do innych firm.

aniok
Posts: 1
Joined: Tue 29 May, 2018

Re: Wybor okien do domu z bali

Post by aniok » Tue 29 May, 2018

rożnice sa niewielkie, i drewniane i plastikowe wykonywane są w tym smaym standarcie ,
ramy plastikowych okien sa na pewno zimniejsze, przy drewnianych po latach może dojść do łuszczenia się farby...
ja bym wybrał drewniane i tez sosnowe

HA1963
Posts: 1
Joined: Thu 30 Aug, 2018

Re: Wybor okien do domu z bali

Post by HA1963 » Thu 30 Aug, 2018

zdecydowanie drewniane :)
pozdrawiam,
Joseph

alanowak1985
Posts: 1
Joined: Thu 15 Nov, 2018
Contact:

Re: Wybor okien do domu z bali

Post by alanowak1985 » Thu 15 Nov, 2018

Mam podobny dylemat jakie okna wybrać do starego domu z bali. Oglądałam zarówno drewniane jak i plastiki. Nadal nie wiem co wybrać. Ma ktoś okna drewniane z wyższej półki ? Jak się one sprawują po latach ?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Wybor okien do domu z bali

Post by zbiegusek » Fri 16 Nov, 2018

Po ilu latach? U mnie Urzędowski meranti czy raczej dąb (bo już zapomniałem, co kupowałem ;)) z mikrowczepami po ~10 latach bez uwag. _Nic_ się nie dzieje.

milla_
Posts: 5
Joined: Thu 22 Nov, 2018

Re: Wybor okien do domu z bali

Post by milla_ » Thu 22 Nov, 2018

drewniane chyba najlepiej będą wpisywały się w całą kompozyje :) my zresztą też mamy drewniane :)

User avatar
Dosiaczek
Posts: 3
Joined: Mon 23 Nov, 2020
Contact:

Re: Wybor okien do domu z bali

Post by Dosiaczek » Mon 23 Nov, 2020

Uważaj tylko na świerkowe. Są miękkie.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”