Sposób na budowlańców

Interesujące miejsca w Sieci
Post Reply
Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Sposób na budowlańców

Post by Domino84 » Tue 03 Jul, 2018

Niejednokrotnie spotkaliście sie pewnie z nietrzeźwymi budowlańcami przy stawianiu swojego wymarzonego domu. Zbieraliście na niego latami, albo latami będziecie go spłacać a tu fuszerka bo pracownik był pijany i źle wylał fundamenty, albo źle pomierzył i dom stoi krzywo. A jakby tak obowiązkowo wprowadzić ze każdy budowlaniec musi wszyć sobie wszywkę antyalkoholową? To nie są duże pieniądze, a robota będzie pożądanie wykonywana. Skończy sie era pijaczków na budowie


MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Sposób na budowlańców

Post by MajorDamage » Tue 03 Jul, 2018

Brak alkoholu na budowie nie gwarantuje nam dobrego, fachowego wykonania. Podstawa to znajomość tematu, papier potwierdzający umiejętności i ogólna ogłada. A z pracownikiem lub kimkolwiek do wykonywania jakichkolwiek prac budowlanych to jest już tragedia. Rynek się wyludnił a ludzie zza wschodniej granicy nie uratują sytuacji. Zatem: szanuj wykonawcę swego, bo możesz nie mieć żadnego.

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Sposób na budowlańców

Post by The_evil_one » Tue 03 Jul, 2018

:shock:
Ty tak na poważnie, czy żartujesz z tą wkładką? Prowadzisz może samochód? Jeśli tak, to zacznijmy może od CIEBIE! Daj dobry przykład :twisted:

Romulus
Posts: 3
Joined: Tue 25 Sep, 2018

Re: Sposób na budowlańców

Post by Romulus » Tue 25 Sep, 2018

Popieram Majora, postawić flaszkę to będzie lepiej zrobione, niż przy kombinowaniu.

User avatar
hutal
Posts: 3
Joined: Thu 27 Sep, 2018
Location: Gorlice

Re: Sposób na budowlańców

Post by hutal » Thu 27 Sep, 2018

Kontroluj pracę, a nie trzeźwość. Najlepiej cyklicznie podjechać z zewnętrznym specjalistą, który oceni jakość wykonania.

czaprap
Posts: 10
Joined: Tue 02 Oct, 2018

Re: Sposób na budowlańców

Post by czaprap » Tue 02 Oct, 2018

Nie można komuś kazać wszyć sobie wszywki antyalkoholowej... Ja przyjeżdżam niezapowiedzianie i na samym początku wyczułem alkohol od jednego i powiedziałem, że albo wraca do domu sam albo cala ekipa i od tego czasu mam spokój. Od ani jednego nie wyczuwam alkoholu

User avatar
Czerwonacegla
Posts: 9
Joined: Fri 28 Sep, 2018

Re: Sposób na budowlańców

Post by Czerwonacegla » Wed 17 Oct, 2018

Ty tak serio z tą wszywką? :D bez przesady... też jestem za tym, że pracownik powienien szanować swoją pracę i nie spozywać przed, ani w trakcie pracy alkoholu, ale no nie można komus kazać się zaszyć :D Jeśli fachowiec nie odpowiada to sie go zmienia. Ale biorąc pod uwagę dzisiejszy niedobór fachowców w praktycznych dziedzinach trzeba życzyc powodzenia :)
Dom jest tam, gdzie rodzina

renatta5
Posts: 12
Joined: Fri 16 Nov, 2018
Contact:

Re: Sposób na budowlańców

Post by renatta5 » Fri 16 Nov, 2018

Ciekawe sposoby na budowlańców polecacie, nieźle ! :)

Maxl
Posts: 1
Joined: Thu 22 Nov, 2018
Contact:

Re: Sposób na budowlańców

Post by Maxl » Thu 22 Nov, 2018

gruby pomysł z tą wkładką, powodzenia :D

Nickojw
Posts: 1
Joined: Mon 17 Jun, 2019

Re: Sposób na budowlańców

Post by Nickojw » Mon 17 Jun, 2019

Serio....pozwalacie pić na budowie ?!
No to potem macie krzywe proste :)

Maro79ora
Posts: 1
Joined: Fri 21 Jun, 2019
Contact:

Re: Sposób na budowlańców

Post by Maro79ora » Fri 05 Jul, 2019

Nie no najlepiej by na budowie alkoholu nie było, lecz zawsze można na koniec tygodnia pracy postawić robotnikom po czteropaku. Będą pewnie zadowoleni, a i bardziej się przyłożą do pracy w następnym tygodniu.

User avatar
piterrek
Posts: 3
Joined: Mon 23 Sep, 2019
Location: Wolbrom
Contact:

Re: Sposób na budowlańców

Post by piterrek » Mon 23 Sep, 2019

Ja odkąd żyję, nie miałem jeszcze bezpośredniej styczności z alkoholizującymi się budowlańcami. Chyba miałem szczęście... albo za krótko jeszcze żyję na tym świecie :D

moso
Posts: 1
Joined: Wed 15 Jan, 2020

Re: Sposób na budowlańców

Post by moso » Wed 15 Jan, 2020

od pewnego czasu u nas wszyscy korzystamy robiąc ekipą remonty z takich gotowych elementów https://flexgips.com/ - jak znamy dokładne wymiary i projekty, to zamawiamy sobie już poskładane konstrukcje pod zabudowy i praca idzie nam wówczas zdecydowanie szybciej :) dobry patent nie tylko dla budowlańców ale i laików którzy sami chcą sobie coś tam drobnego w domu poprawić

KamilNorw
Posts: 12
Joined: Sat 07 Sep, 2019

Re: Sposób na budowlańców

Post by KamilNorw » Sat 29 Feb, 2020

Niestety tak to bywa w tego pracy. Błędów oraz nagannych krzywdzących zachowań ludzi nie da się uniknąć, ale nikt nie powiedział, że musimy być na nich skazani. Zamieszczając darmowe ogłoszenia możecie zwiększyć sobie możliwość poprzez pozyskania kogoś lepszego na miejsce pracowników. Pozdrawiam

User avatar
panbudowlaniec
Posts: 3
Joined: Wed 04 Mar, 2020
Location: Poznań
Contact:

Re: Sposób na budowlańców

Post by panbudowlaniec » Wed 04 Mar, 2020

Dlatego wybieram tylko budowlańców z polecenia, szkoda mi czasu i pieniędzy na pomyłki. Wolę poczekać niż się przejechać

Marabowicz
Posts: 6
Joined: Mon 27 Apr, 2020

Re: Sposób na budowlańców

Post by Marabowicz » Wed 29 Apr, 2020

Czasami z nimi się dogadać to rzeczywiście jest duży problem, ale zawsze można spróbować dojść jakoś do porozumienia.

BozydarNeham
Posts: 1
Joined: Sat 20 Jun, 2020

Re: Sposób na budowlańców

Post by BozydarNeham » Sat 20 Jun, 2020

Niestety to jest bardzo powszechny problem, z którym zdecydowanie trzeba walczyć. Moim zdaniem należy kupić jakiś alkomat i po prostu testować swoich pracowników :)

klaudiuszeK
Posts: 4
Joined: Mon 29 Jun, 2020

Re: Sposób na budowlańców

Post by klaudiuszeK » Mon 29 Jun, 2020

No niestety sami sobie zasłużyli na taką opinię, że trzeba ich cały czas pilnować i kontrolować.

Gorwarczyk
Posts: 1
Joined: Wed 01 Jul, 2020

Re: Sposób na budowlańców

Post by Gorwarczyk » Wed 01 Jul, 2020

Ktoś tutaj wspomniał o alkomacie. Szczerze mówiąc to nie wiem czy tak można. Wydaje mi się, że teraz pozmieniały się przepisy i do takiego badania potrzebna jest policja.

Horoszynski
Posts: 1
Joined: Mon 13 Jul, 2020

Re: Sposób na budowlańców

Post by Horoszynski » Mon 13 Jul, 2020

Moja sąsiadka obecnie robi remont u siebie w mieszkaniu i zatrudniła sobie do tego firmę. Codziennie na parapecie stoi kilka puszek po piwie. No jak tak można?

Petrowiczek
Posts: 1
Joined: Mon 20 Jul, 2020

Re: Sposób na budowlańców

Post by Petrowiczek » Mon 20 Jul, 2020

Myślę, że podstawą powinna być tutaj opinia innych osób, które korzystały z danej firmy budowlanej. Ja na pewno bym się na coś takiego zdecydował :)

User avatar
rafello390
Posts: 3
Joined: Mon 14 Sep, 2020
Location: Skierniewice
Contact:

Re: Sposób na budowlańców

Post by rafello390 » Mon 14 Sep, 2020

Straszne to wszystko, co mówicie. Z jednej strony trudno zaufać budowlańcom, ale z drugiej - to przecież nie dzieci, żeby im coś kazać, powinni mieć swój rozum.

TenTomasz
Posts: 1
Joined: Tue 11 May, 2021

Re: Sposób na budowlańców

Post by TenTomasz » Tue 11 May, 2021

Moim zdaniem teraz to już się bardzo zmieniło. Wiadomo, że jeszcze znajdziemy jakichś "robotników", którzy lubią sobie popić albo obijać się w pracy, no ale wiadomo zawsze tak było i tak będzie...



Post Reply

Return to “Interesujące miejsca w Sieci”