jak cena za sam szkielet?

Techniczne aspekty budowy domów ryglowych
Post Reply
carloos
Posts: 5
Joined: Fri 23 Oct, 2009

jak cena za sam szkielet?

Post by carloos » Fri 23 Oct, 2009

Witam. Jestem w trakcie budowy (już bardziej w stronę wykończenia), domu szkieletowego z bala. Bale 20 x 20 cm i 10 x 20 cm, co jakiś 1 metr. We wrażliwych miejscach (narożniki domu, środek i łączenia z innymi ściankami), wstawione poprzeczne belki (tzn. na ukos, po przekątnej, od góry do dołu). Całość montowana na blachy łączeniowe i gwoździe. Konstrukcja, w tej fazie, jako sam szkielet, bez płyt zewnętrznych i wewnętrznych, bez wypełnienia. Na początku budowy, umawiałem się z majstrem na kwotę 30 zł, za m2, takiej konstrukcji. Teraz przychodzi do mnie z tematem, że się jednak pomylił i liczy sobie za m2 podłogi, co wg mnie nie ma żadnego związku z konstrukcją. M2 podłogi, liczą firmy, gdzie jest gotowa ściana z obróbkami, montażem instalacji, podług, itd... Z kwoty około 4 tyś zł. jego cena wzrosła do 16 tyś.
Jak powinienem rozwiązać tę kwestię? Jak liczy się koszty takiego szkieletu? Czy po m2 ściany, czy po m2 podłogi? A może po metrze bieżącym bala? Dodam, że dom ma 7 x 8 m, parterowy z poddaszem użytkowym. Wszystkie materiały są moje. Zostaje tylko koszt robocizny. Proszę o pomoc.


dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Re: jak cena za sam szkielet?

Post by dwronka » Fri 23 Oct, 2009

Ważna jest umowa czy to pisemna czy słowna. W koncu obydwoje zgodziliscie się na takie a nie inne warunki.
Skoro na początku umawialiście się na m2 konstrukcji powinno tak zostać a że pan wiesiu niby się pomylił i przypomniał po fakcie to już jego sprawa.
Jeśli masz umowę pisemną to tym bardziej ona obowiązuje, jeżeli nie ma rachunku to budowlaniem może mieć jeszcze większe problemy.
Albo dogadaj się z nim i podzielcie się róznicą po połowie.

carloos
Posts: 5
Joined: Fri 23 Oct, 2009

Post by carloos » Fri 23 Oct, 2009

Nie mamy żadnej umowy pisemnej, a jedynie pisemne rozliczenie w formie tabeli - co i za ile. Nie chciałbym być nie fair w stosunku do majstra, ale nie mam zamiaru płacić, za jakieś widzi mi się. Dlatego pytam, jak mam taką konstrukcję liczyć.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów ryglowych”