Ściany prefabrykowane raz jeszcze

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
ignatz
Posts: 4
Joined: Mon 03 May, 2010
Location: Bielsko-Biała

Ściany prefabrykowane raz jeszcze

Post by ignatz » Sat 12 Mar, 2011

Witajcie,
Projekt domu już mam i teraz czas na wybór wykonawcy.
Czytam forum i już jestem trochę zdezorientowany - oczywiście w pierwszej kolejności mają u mnie pierwszeństwo członkowie SDD jako potencjalni wykonawcy i tutaj małe wyjaśnienie.
Do tej pory mam 3 oferty od wykonawców domów gotowych i nie ma nigdzie mowy o folii na płycie OSB od zewnątrz.
I tak w kolejności:
1. tynk, styropian 100mm, klej, osb, konstrukcja z wełną, osb, paraizolacja, gk
2. tynk, styropian 100mm, klej, osb, konstrukcja z wełną, osb, paraizolacja, gk
3. tynk, wełna (twarda), klej/kołki, osb, konstrukcja z wełną, folia, ruszt, osb, gk
4.(firma spoza SDD) tynk, stryopian 50mm, osb, konstrukcja, osb, folia, gk
Nie wiem jak się to ma do wszystkich dyskusji na forum dotyczących wymagań technologicznych - czy brak tej folii to jednoznacznie błąd? Wiem, że eksperci (teraz już poza forum) powoływali się na brak jednoznaczności i fizykę budowli.
Dla mnie te ściany to BSO i niekoniecznie pasują do opisu ściany idealnej, który wyrobiłem sobie po lekturze forum.
Dodam, że firmy oczywiście mają aprobaty i atesty z Niemiec i Austrii.
Jeżeli "odgrzewam kotleta" to przepraszam, może jakiś forumowicz/forumowiczka wskaże wątek, gdzie to było.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 12 Mar, 2011

Jak widzę rozpoznałeś cały rynek domów prefabrykowanych w Twoim rejonie. Nawet wiem które.
Temat poruszany był na forum wiele razy. Nie umiem Ci wskazać linków, ale spróbuj wrzucić do wyszukiwarki - "szukaj" - np. EIFS.
Temat - dawać folię wiatroizolacyjną czy nie dawać, wciąż wzbudzał emocje na tym Forum. Jednak jak widzisz, w krajach europejskich temat te trochę inaczej wygląda niż to jest za daleką wodą. Dowodem są znaki jakości jakie te firmy posiadają. Takie też rozwiązania będą prezentowane w Europejskiej Aprobacie Technicznej.

ignatz
Posts: 4
Joined: Mon 03 May, 2010
Location: Bielsko-Biała

Post by ignatz » Sat 12 Mar, 2011

Ciekawa sprawa - ten post będzie trochę off-topic.
Czytam tutaj opinie specjalistów i trochę dziwi fakt braku jednoznaczności, co świadczy o braku zrozumienia lub stawianiu dobra swojego ponad dobra klienta (dodam, że nie jestem ekspertem w dziedzinie customer experience). To nie jest tak, że opinie forumowiczów pomagają kupić bądź doniczkę czy nawet nowy płot. Mówi się tu o inwestycji na całe życie (potencjalnie długu na całe życie) i z perspektywy laika jakim jestem nieco brakuje tutaj obiektywizmu.
Wracając do rzeczy - pochodzę z innej branży, w której akronim DIN znaczy coś więcej niż tylko oznacznie, mało kto wie, że w zasadzie spora liczba norm EN (czy EN ISO) to wprost tłumaczenia norm DIN. Dlatego taki certyfikat robi na mnie wrażenie, choć jak to bywa z pewnymi zapisami tych norm (w ramach swojej specjalizacji) też bym dyskutował.
Temat lobbyingu to inna dyskusja i na tym forum nie wniesie nic nowego.
Przepraszam zo OT. Jak doczytam coś o EIFS to napiszę coś nowego - no i oczywiście obowiązkowa lektura pomysłów ze Stanów.

aleeza
Posts: 1
Joined: Sun 28 Dec, 2014

Re: Ściany prefabrykowane raz jeszcze

Post by aleeza » Sun 28 Dec, 2014

Pozwolisz,że uzupełnię.szkielet jest stelażem pod GK ,ale i konstrukcją nośną pod izolację.Zbrojony beton zaś konstrukcją nośną.Osobiście nie wybudował bym sobie takiego domu.Bo.Sciana nośna żelbetonowa by przemarzała.Bo na styku beton styropian wykraplała by się woda.Bo drewno za parę lat by zgniło.Bo na GK pojawiła by się pleśń.Przekrój ściany wbrew logice i fizyce.
Save your time and get on time success in how to get pmp certification toefl exams by using our latest Test-king istqb mock exam and other superb exam pass resources of pittstate and www.mica.edu


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”