Jak ogrzać dom drewniany?

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
pawlem
Posts: 9
Joined: Thu 12 Jan, 2006
Location: Poznań

Jak ogrzać dom drewniany?

Post by pawlem » Thu 12 Jan, 2006

Witam pierwszy raz, mam nadzieję że nie ostatni :)
Prawie zdecydowałem sie na budowę domu gotowego z firmą DOMEK z Ostrowa. Zaprząta mi jednak głowę sposób ogrzania takiego domu gotowego. Nie wiem na jakie ogrzewanie się zdecydowac. Mam upatrzoną działkę z P,W,K ale bez gazu. Czy wobec tego można zastosować w domach w tej technologii ogrzewanie olejem opałowym? A moze warto zastanowic sie nad innym sposobem? Wiem jedno odpada ogrzewanie elektryczne. I jak tu byc mądrym inwestorem?...

Pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 12 Jan, 2006

Może być olejem opałowym lub gazen propan-butan. W zakresie tym w ostatnim okresie na rynek zaczął wchodzić LOTOS - można sie zatem spodziewać, że winien mieć konkurencyjne ceny. A co za tym idzie - to nasza krajowa firma (też z Gdańska) a nie żadna brytyjska czy Bóg jeden wie z jakiego innego kraju.

My Gdańszczanie popieramy nasz rodzimy, gdański LOTOS.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 12 Jan, 2006

W przypadku ogrzewania ze zbiornika proponuje dolozyc jakikolwiek piec na paliwo stale. Podniesie to wprawdzie koszt instalacji, ale juz kilka razy na wlasnej skorze przekonalem sie co znaczy awaria pieca.

User avatar
CocoChanels
Posts: 17
Joined: Sat 27 Jun, 2009
Location: France

Jak ogrzac dom drewniany

Post by CocoChanels » Mon 20 Jul, 2009

Jeszcze raz powtorze, zeby zostawic to fachowym firma. Jesli chce Pan miec dom z prawdziwego zdazenia, to jest moja propozycja. Nie ma w Polsce firm dodam tylko zeby sie nie narazic znajacych temat budowy takich chalup.
Pozdrawiam i nie chce byc konkurencja na tym forum, ale tepie partactwo.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 20 Jul, 2009

Grzegorz Szostak wrote:Jeszcze raz powtorze, zeby zostawic to fachowym firma.
Czego to powtórzenie ?



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”