Prefabrykowane domy żelbetowe ze szkieletem drewnianym

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
zyx
Posts: 6
Joined: Thu 29 Mar, 2012

Prefabrykowane domy żelbetowe ze szkieletem drewnianym

Post by zyx » Tue 03 Apr, 2012

Chciałbym zasięgnąć opinii o tym sposobie budowania domów promowanym przez jedną z polskich firm.
Zachęca mnie solidnośc konstrukcji i szybkość budowy takie połączenie zalet budynku murowanego i szkieletowego ale zastanawiające jest to ocieplenie: (styropian od wewnątrz! - pomiędzy szkieletem drewnianym)
Jak to może wyglądać z wilgotnością pod płytą GK? O styropian się nie martwię ale o drewno. Czy nie jest to proszenie się o kłopoty?
Poniżej zdjęcie jak to wygląda:

Image


nydar1957
Posts: 201
Joined: Sat 02 Apr, 2011

Post by nydar1957 » Tue 03 Apr, 2012

Czy dobrze rozumiem? Od środka szkielet wypełniony styropianem a na zewnątrz ściana betonowa.

zyx
Posts: 6
Joined: Thu 29 Mar, 2012

Post by zyx » Wed 04 Apr, 2012

Szkielet pełni tu funkcję raczej stelażu pod płyty GK (chyba), ściana nośna to zbrojony beton. Produkuje to firma Mabudo. Założenie dość proste, zastanawia mnie czy nie zbyt proste i czy taki miks ma rację bytu.

nydar1957
Posts: 201
Joined: Sat 02 Apr, 2011

Post by nydar1957 » Wed 04 Apr, 2012

Pozwolisz,że uzupełnię.szkielet jest stelażem pod GK ,ale i konstrukcją nośną pod izolację.Zbrojony beton zaś konstrukcją nośną.Osobiście nie wybudował bym sobie takiego domu.Bo.Sciana nośna żelbetonowa by przemarzała.Bo na styku beton styropian wykraplała by się woda.Bo drewno za parę lat by zgniło.Bo na GK pojawiła by się pleśń.Przekrój ściany wbrew logice i fizyce.

Sumer007
Posts: 1
Joined: Mon 06 Apr, 2015

Re: Prefabrykowane domy żelbetowe ze szkieletem drewnianym

Post by Sumer007 » Mon 06 Apr, 2015

Polecam firmę Modulo- Quick z Warszawy. Moi znajomi mieszkają w domku modułowym i są bardzo zadowoleni:) Po obejrzeniu ich domku i zapoznaniu z tą technologią sama zdecydowałam się na współpracę z firmą z Warszawy. Na chwilę obecną czekam na projekt:)
Pozdrawiam
Sumer



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”