Fundament pod dom modułowy.

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
eugen_pl
Posts: 1
Joined: Tue 16 Apr, 2013

Fundament pod dom modułowy.

Post by eugen_pl » Tue 16 Apr, 2013

Witam.
Mam dość nietypowe pytanie. Jako pracownik uczestniczę w realizacji projektu polegającym na składaniu domu modułowego. Będzie to 18 pomieszczeń biurowych o powierzchni ok 3m x 6m w układzie 2 x 9 ( tzn. parter 9 pomieszczeń oraz piętro 9 pomieszczeń oraz dach. Jako fundament w obecnej fazie jest płyta fundamentowa o wymiarze takim, że jest trochę szersza niż szerokość 2-ch pomieszczeń ( ok 7.5 m ) oraz długości ok 5.2 m !!!!!!!. Tak, jest krótszy niż długość pomieszczenia. Obrys obecnych 2-ch pomieszczeń to 6.3 m ( szerokość 2x3 = grubość ścian ) x 6.2 m ( długość pomieszczenia = grubość ścian. Płyta fundamentowa jest krzywa. Przód płyty opada ok 30 mm !!!!!!! w stosunku do osi płyty. Aby "wyrównać płytę" oraz dla izolacji cieplnej zastosowano styropian EPS 70. NA TO kazano montować te pomieszczenia. Moduły to 2.5 m( wysokość ) x 1.2 ( szerokość ) x 0.1 ( grubość). Gdy powiedziałme, że takiego gó..a to w życiu nie widziałem to o mało nie straciłem pracy. Pytania :
1) Co do zasady - czy właściwym jest kładzenie styropianu ( nawet EPS 500 ) na płytę fundamentową ( nawet najprostszą )a następnie stawianie na to domu modułowego? Jest teraz tak : płyta fundamentowa, folia ( najtańsza nie jakaś paroizolacyjana), styropian EPS 70 75mm, folia ( oczywiście najtańsza ) na tym a stać budynek. Podłoga jest z płyt modułowych.
2) Wymiary płyty fundamentowej mniejsze niż wymiar gotowego budynku Ok 0.8 m słownie METRA !!!! -
Co na to ekspert. Firma może to wpisać po stronie sukcesów?
Dzięki za odpowiedź.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”