Adaptacja projektu

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
plis
Posts: 2
Joined: Tue 01 Aug, 2006

Adaptacja projektu

Post by plis » Tue 01 Aug, 2006

Witam wszystkich. Czy ktoś może mnie poinformować jakie są możliwości adaptowania projektów to technologii szkieletowej? Jakieś namiary może? A może ktoś zwyczajnie widział projekt podobny do mojego "wybranego" (LMP57a - http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=57961) już w technologii szkieletowej?
Pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 02 Aug, 2006

W sumie każdy projekt w technologii tradycyjnej można przeprojektować na konstrukcję szkieletową. W tym zakresie nie ma żadnych przeciwwskazań. Jedyne co, to MUSISZ znaleźć doświadczonego projektanta w tym zakresie.

W jaki regionie kraju działasz? Może moglibyśmy Ci pomóc.

zaly
Posts: 2
Joined: Thu 27 Jul, 2006

woj. podkarpackie

Post by zaly » Thu 03 Aug, 2006

Panie Wojtku. kjestem z Rzeszowa irównież mam projekt tradycyjny a zamierzam go "sfabrykować" na szkielet...
Dlatego proszę na priva o fachowca któremu mógłbym powierzyc mój domek i jakąś firme z okoolic - choć wiem że jest cięzko - któa bezstresowo wydudowałaby mi mój ukochany domek...

Z góry dziękuję

plis
Posts: 2
Joined: Tue 01 Aug, 2006

Post by plis » Thu 03 Aug, 2006

Dziękuję za informację Panie Wojtku.

Tak poza tym, również prosiłbym o jakiś namiar na dobrego projektanta(ów) i firmę wykonawczą również z podkarpacia. Szukałem wprawdzie na forum, ale może jest jakas firma działająca poza tum regionem, ale nie mające niczego przeciwko budowaniu poza ich obszarem?
Dziękuję i pozdrawiam.
Piotr

wiolasz
Posts: 5
Joined: Fri 04 Aug, 2006
Location: Rzeszów

Post by wiolasz » Sat 05 Aug, 2006

Witam
Ja również przymierzam sie do wybudowania takiego domku, i także poprosiłabym o namiary na dobrego i uczciwego choć w miarę architekta. O namiarach na firmę z okolic Rzeszowa nie wspomnę a będę wdzięczna.
Pozdrawiam

wiolasz
Posts: 5
Joined: Fri 04 Aug, 2006
Location: Rzeszów

Post by wiolasz » Fri 11 Aug, 2006

Za namiary na firmę dziekuję bardzo :lol:

Anonymous

Post by Anonymous » Sun 26 Nov, 2006

czy projekt tradycyjny np. z archon+ z myslenic firma stawiajaca dom szkieletowy powinna przerobic w ramach współpacy za friko??
kto w krakowie trudni sie przeróbkami, dzwonilem do archona (akurat pytalem o przerobke na bale) nie umieja mi pomoc, nie robia przerobek swoich projektów (osobiscie uwazam ze powinni), odeslali mnie z kwitkiem,
akurat podoba mi sie kilka projektów archonu, ale nie chce budowac tradycyjnie tylko kanadyjsko

prosze o odp,tu lub priv

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 26 Nov, 2006

Oczywiście, firma wykonawcza nie ma obowiązku posiadania swoich projektów, czy też finansować zakup lub przeróbkę projektu z technologii tradycyjnej na szkielet czy bale. Co nie znaczy, że niektóre firmy, w ramach promocji, takie usługi swoim inwestorom zapewniają. Ale nie jet to obowiązek.

Spróbuj porozumieć się z Archonem w ten sposób - Archon przekazuje Ci (nieodpłatnie) dokumentację danego domu, Ty zlecasz i finansujesz przeróbkę na szkielet lub bale (koszt ok. 20 - 25 zł./m2), oryginalny projekt i ten przerobiony projekt zwracasz do Archonu. Ty korzystasz z przerobionego projektu, a Archon ... dorzuca do swoje oferty dom XXX o konstrukcji drewnianej. Musisz jednak znaleźć dobrego projektanta, który przerobi projekt z zachowaniem wszelkich wymogów technologii.

koni00
Posts: 1
Joined: Mon 27 Nov, 2006

ADAPTACJA PROJEKTU

Post by koni00 » Mon 27 Nov, 2006

Witam,
Po dłuższym czasie znalazłem projekt, który mnie interesuje i tutaj mały problem firma Archon nie adaptuje projektów do innych technologii. Czy może ma ktoś namiary na jakiegoś architekta, który by się tego podjął(chodzi o lekki szkielet drewniany). Warszawa albo okolice.

Pzdr,
Koni00

Anonymous

Post by Anonymous » Mon 27 Nov, 2006

prosze o namiar na architekta w krakowie, który potrafi robić przeróbki na bale, na szkielet z tradycyjnych projektów

romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

Post by romiber » Mon 04 Dec, 2006

Spróbuj porozumieć się z Archonem w ten sposób - Archon przekazuje Ci (nieodpłatnie) dokumentację danego domu, Ty zlecasz i finansujesz przeróbkę na szkielet lub bale (koszt ok. 20 - 25 zł./m2), oryginalny projekt i ten przerobiony projekt zwracasz do Archonu. Ty korzystasz z przerobionego projektu, a Archon ... dorzuca do swoje oferty dom XXX o konstrukcji drewnianej. Musisz jednak znaleźć dobrego projektanta, który przerobi projekt z zachowaniem wszelkich wymogów technologii.
Z calym szacunkiem Panie Wojtku ale to rozwiazanie wydaje mi sie zbyt "partyzanckie"

Jestem przekonany ze Archon nie bedzie mogl wykorzystac takiego (nie zleconego przez nich) opracowania i zamiescic go w katalogu jako swoje---a tym bardziej bez wiedzy i zgody projektanta -mysle tu szczególnie o domach z bali.
Poza tym jesli do przerobki konieczny jest dobry projektant - to takiemu do niczego nie potrzebny bedzie projekt Archonu w technologi tradycyjnej. Poprostu wykona on indywidualny projekt w odpowiedniej technologii (w tym przypadku z bali) z uwzglednieniem odpowiedniego do grubosci bala docieplenia scian zewnetrznych, zmian w konstrukcji fundamentu, stropu czy nawet dachu -- oraz co najwazniejsze dostosuje dom do indywidualnych potrzeb wg.sugestii inwestora.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 04 Dec, 2006

romiber wrote:Z calym szacunkiem Panie Wojtku ale to rozwiazanie wydaje mi sie zbyt "partyzanckie"
Wcale nie takie "partyzanckie". Wiele razy przerabialiśmy ten temat czy to z krakowskim Archetonem czy też z projektami Muartora i wieloma innymi projektantami. Oczywiście wszystko musi być załatwiane oficjalnie i za zgodą wszystkich stron.

boka
Posts: 12
Joined: Fri 08 Dec, 2006

Post by boka » Fri 08 Dec, 2006

Witam
Zwracam sie do Pana Wojtka oraz pozostałych forumowiczów z prośbą o podanie architekta który zająłby sie adaptacja projektu na technologie szkieletową.
Najlepiej z kujawsko-pomorskiego (bydgoszcz i okolice)
Dziekuje i pozdrawiam

kasia_777
Posts: 5
Joined: Mon 02 Oct, 2006
Location: Kraków

Post by kasia_777 » Wed 24 Jan, 2007

Ja również bardzo proszę o namiary na firmę która przeprojektuje dom w techn. tradycyjnej na szkieletową i jesli można to również namiary na inspektora nadzoru w krakowie.

Dziękuję
Kasia

carlos59
Posts: 3
Joined: Thu 25 Jan, 2007

Post by carlos59 » Thu 25 Jan, 2007

DZIEN DOBRY PANIE WOJTKU,JA ROWNIEZ BARDZO BYM PROSIL O NAMIARY NA ARCHITEKTA.MAM TEN SAM PROBLEM CO KASIA_777.MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE JAKIE MA PAN ZDANIE NA FIRME DOMY I DOMKI Z KIELC.

DZIEKUJE BARDZO.NIE WSPOMNE ZE BEDE BARDZO WDZIECZNY ZA ODPOWIEDZ.

carlos59
Posts: 3
Joined: Thu 25 Jan, 2007

Post by carlos59 » Thu 25 Jan, 2007

PANIE WOJTKU ZAPOMNIALEM NAPISAC ZE POCHODZE Z KRAKOWA.
DZIEKUJE BARDZO

kasia_777
Posts: 5
Joined: Mon 02 Oct, 2006
Location: Kraków

Post by kasia_777 » Thu 01 Feb, 2007

kasia_777 wrote:Ja również bardzo proszę o namiary na firmę która przeprojektuje dom w techn. tradycyjnej na szkieletową i jesli można to również namiary na inspektora nadzoru w krakowie.
Dziękuję
Kasia
Czekam cierpliwie :D

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 01 Feb, 2007

Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i ... cierpliwe oczekiwanie.
Ale ... w zeszłym tygodniu była BUDMA i od poniedziałku do piątku mile spędzałem czas w Poznaniu na Targach. Teraz przyszedł czas na odrabianie zaległości. Jak widać cierpliwoość popłaca.

Niestety, nie znam w rejonie Krakowa projektanta, który zajmuje się przerabianiem dokumentacji z tradycji na szkielet. Sewgo czasu nawet dla Archetonu dokumentcje przerabialiiśmy w Gdańsku. Nie mniej na priva wysyłam kontakt na współpracującą z nami panią architekt z ... Gdańska. Przy dzisiejszych możliwościach komunukacji odległości nie gra żadnej roli. Wysyłam także namiary na inspektora nadzoru, ale z ... Opola.

bart352
Posts: 1
Joined: Fri 02 Feb, 2007
Location: Gdynia

Post by bart352 » Fri 02 Feb, 2007

Witam!

Jestem posiadaczem projektu domu murowanego (1/2 bliźniaka) i również proszę o namiar na architekta z okolic 3miasta, który podjął by się adaptacji projektu do technologii szkieletowej, przy okazji również Panie Wojtku prosił bym o namiar na solidne firmy wykonujące domy w technologii drewnianej, szkieletowej w okolicach trójmiasta.
Pozdrawiam,

Bartek

druid
Posts: 23
Joined: Tue 06 Feb, 2007

Post by druid » Wed 21 Feb, 2007

Panie Wojtku, bede zobowiazany za namiar na projektanta z okolic Poznania, ktory ewentualnie zmienilby projekt tradycyjny na szkieletowy. Jesl iw Poznaniu nikogo Pan nie zna to prosze o namiar na architekta z Gdanska.

Poszukuje rozniez projektu dla 2 rodzin a w zasadzie dla 4 os. rodziny i tesciowej :-)))
Wstepnie myslalem o F20 z Pana strony ale ciut za duzy wychodiz i wolalbym miec uzytkowe poddasze.

rrysiagbur
Posts: 3
Joined: Mon 20 Feb, 2017

Re: Adaptacja projektu

Post by rrysiagbur » Mon 13 Mar, 2017

Kupiony projekt + adaptacja.
A) Powiedzcie mi jakie koszta u Was życzą sobie architekci za dostosowanie projektu do Waszych potrzeb? Za jakieś zmiany lekkie itp. Przy ilu metrach / jaki rejon PL?
B) A ile zapłaciły osoby za projekt indywidualny dostosowany do potrzeb w całości (bez kupowania z internetu projektów). Przy ilu metrach dom / Jaki rejon PL?
Proszę napiszcie mi konkretnie np. :
Adaptacja - 6000
lub indywidualny 8000
(strzelam ceny)

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Adaptacja projektu

Post by majek85 » Mon 13 Mar, 2017

pomorskie
adaptacja (przesunięcie ścianek działowych, zmiana wielkości okien, wiekszy balkon, ziany w konstrukcji ściany, ścianki kolankowej itp) 1200zł 100m2
znajomi płacili za indywidualny 120m2 ok 6tyszł (prosta bryła)

adam10
Posts: 1
Joined: Wed 21 Mar, 2018

Re: Adaptacja projektu

Post by adam10 » Wed 21 Mar, 2018

a po co się w ogóle adaptuje jakiś projekt



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”