Dwurodzinny dom szkieletowy

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
zed2003
Posts: 6
Joined: Sat 26 Aug, 2006

Dwurodzinny dom szkieletowy

Post by zed2003 » Sun 27 Aug, 2006

Witam, zainteresowalem sie ostatnio postawieniem dwurodzinnego domu szkieletowego, mielismy z rodzinka kupic dom murowany 20-letni za okolo 350.000 zł., ale czy to sie opłaca ??. Jestem z Częstochow zajduje sie tu firma GRAND DLL. Wiem ze nalezy do Stowarzyszenia, ale czy jest dobrym wykonawca?? Poszukuje fajnego projektu domu dwurodzinnego około 180m2. Czy sa jakies standardy ??? parterowy lub pietrowy?? 2 wejscia czy jedno?? Prosze o pomoc w szczegolnosci experta p.WOJCIECHA, ale takze was forumowiczow. :-] Moze ktos z was juz mieszka w takim dwurodzinnym domku .


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 28 Aug, 2006

Swego czasu nadzorowałem budowę takiego domu dwurodzinnego.

Image

Niestety lepszego zdjęcia nie mam. Budynek posiada dwa wejścia - do części parterowej, dla rodziców i części piętrowej, dla rozwojowego małżeństwa.

zed2003
Posts: 6
Joined: Sat 26 Aug, 2006

Post by zed2003 » Mon 28 Aug, 2006

dziekuje za zdjecie domku... Ile ma metrow??? i kto go wykonywal??? chodzilo mi cos bardziej o taki domek :] http://www.szkielet.pl/projekty/?projekt=82 , dzwonilem dzisiaj do firmy czestochowskiej o zbudowanie szkieletowca pod klucz ok.1700 ,ocieplenie 20cm... bez podłog i łazienek...dobra cena?? najgorsze jest to ze nie mam gazu na dzialce, czy ogrzewanie elektryczne 180m2 jest oplacalne?? prosze o odpowiedź...

druid
Posts: 23
Joined: Tue 06 Feb, 2007

Post by druid » Mon 26 Feb, 2007

Ja chetnie sie podlacze pod pytanie kolegi. Poki co mam problem ze znalezieniem domku dwupokoleniowego gdzie jeden lokal ma do 60m a caly dom pow. uz. do 200 m2.

pgrygiel
Posts: 6
Joined: Thu 30 Aug, 2007

Post by pgrygiel » Tue 18 Sep, 2007

Witam. Jeśli chodzi o dom dwu rodzinny to ja taki dom zaczynam budować projekt nazywa się K-PAX .jest to projekt w technologi murowanej ale dostałem pozwolenie z biura projektowego na zmiane pod konstrukcję szkieletową

zed2003
Posts: 6
Joined: Sat 26 Aug, 2006

Post by zed2003 » Sun 30 Sep, 2007

całkiem ciekawy projekt jeżeli ten masz na myśli http://www.projektygotowe.pl/projekt/14a/ ja bardziej chciałem cos parterowego. Narazie i tak juz od roku borykam sie z kupnem działki, która mi sie bardzo spodobała, tylko że facet przekształca ja z rolnej w budowlana i temat sie wlecze. CENYwszystkiego podskoczyły masakrycznie ale nadal bede chciał sie budowac w stylu kanadyjskim, bo jak pomysle o długo-monotonno-pracochłonnej murarce z cwaniakami jacy sie porobily a pojecia nie maja o budowaniu domu to mnie szlag trafia. Wiem cos o tym bo moj kolega potynkował poł roku u murarza a teraz ma firme i domy stawia buhaha........
Attachments
kastalia2.jpg



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”