prosba

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
napal
Posts: 2
Joined: Sat 09 Sep, 2006
Location: wroclaw

prosba

Post by napal » Sat 09 Sep, 2006

dzien dobry. jestem nowy i zielony niemalze we wszystkim.
chcialbym zbudowac sobie domek na palach. teren jest podmokly, bardzo blisko akwenu.
marzy mi sie domek na palach wysokich na ok. 2 metry. domek mialby wymiary 5 na 6 metrow.
1. czy znacie firmry ktore juz cos takiego budowaly?
2.moze jakies uwagi co do pomyslu?
dom na palach


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 11 Sep, 2006

Pomysł ja każdy pomysł - bywają lepsze i gorsze. Osobiście nie widzę problemu by taki domek zbudować. Potrzebny jest tylko odpowiedni projekt i ... zatwierdzenie tego projektu (pomysłu) w urzędzie.

Sądzę, że każda firma budująca domy szkieletowe jest w stanie taki domek, po przedstawieniu projektu, zbudować. Tymbardziej, że w swoich realizacjach będzie mogła się pochwalić takim "cudem".

napal
Posts: 2
Joined: Sat 09 Sep, 2006
Location: wroclaw

Post by napal » Tue 12 Sep, 2006

Dzien dobry panie Wojciechu!
dziekuje za odpowiedz.
Domek chce postawic na dzialce ogrodowej. co prawda teoretycznie pow zabudowy nie powinna przekraczac 25m2 ale w praktyce wiele osob ma tam 30m2. wysokosc dopuszczalna to 6,5 m nad poziom terenu. chcialbym zeby domek stal na wysoksci ok 2 lub 2,5m.
poznalem niedawno czlowieka ktory wstepnie powiedzial ze zrobi mi to za 14 tys, wlaczajac w to taras (3na5m).wygladaloby to mniej wiecej tak: deski z zew , w srodku steropian i deski wew. cena nie uwzgledialaby jednak kominka, i fundamentow pod pale. teren jest torfowy, obecnie porosniety trzcina i wierzbami.
co do projektu to od strony formalnej nie jest on potrzebny.
Panie Wojciechu, bylbym wdzieczny za jakiekolwiek uwagi, rady badz przestrogi jezeli mozna.
pozdrawiam, dk.
dom na palach


Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”