Prosze o opinię projektu KRAKOWIAK

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
tfor
Posts: 21
Joined: Thu 07 Dec, 2006

Prosze o opinię projektu KRAKOWIAK

Post by tfor » Fri 08 Dec, 2006

Witam,
jestem zainteresowany projektem Krakowiak i to bardzo.
Z dwóch powodów:
1. na zewnątrz jest bardzo urozmajcony i atrakcyjny
2. zalezy mi na dużym tarasie zadaszonym. Dlaczego?
Ano dlatego, że przez ostatnie wakacje wynająłem dom drewniany wybudowany w 1920 roku i miał taras duży z zadaszeniem. kiedy padał deszcz to bez żadnych problemów można było wyjśc za zewnatrz i się bawić z dzieckiem pod zadaszeniem a jednak na zewnątrz. Może to jest mało ważne, ale dla mnie istotne.
Dowiedziałem się od ewentualnego wykonawcy, który taki domek już robił, że wadą tego projketu jest zbyt dużo schodów. Póki co nie mam całego projketu tylko tyle co jest w necie na stronie http://www.szkielet.pl/projekty/?nazwa= ... j+Projektu
Czy zna ktoś z forumowiczów ten projekt lub słyszął cos o nim. czy rzeczywiście ilośc schodów jest aż tak męcząca?
Pozdrawiam


V1
Posts: 46
Joined: Thu 09 Mar, 2006
Location: Gliwice

Post by V1 » Wed 13 Dec, 2006

Witam!
Gratuluję wyboru - dom jest rzeczywiście piękny, choć jak wiadomo jest to kwestia gustu.
Niestety nie znam nikogo kto buduje lub mieszka w takim domu, ale mam dwie refleksje:
1. Urozmaicona bryła to rzeczywiście wyróżnik, ale niestety trzeba za to zapłacić. Częściowe podpiwniczenie czyli fundament schodkowy, mało zwarta bryła, skomplikowany dach - to tylko niektóre z powodów dla których budowa i eksploatacja mogą okazać się dość kosztowne. Oczywiście jeśli Cię na to stać to nie ma na co czekać!
2. Dom ma pięć kondygnacji, schodów też jest pięć biegów, więc jest to ilość minimalna! Oczywiście to również podraża sprawę. Samą ilość schodów nie traktowałbym jako wadę - przy odrobinie wyobraźni mogą być ozdobą tego domu.
Pozdrawiam

druid
Posts: 23
Joined: Tue 06 Feb, 2007

Post by druid » Tue 06 Feb, 2007

Tfor, czy masz jakies dodatkowe opinie o tym projekcie. Dzisiaj jestem pierwszy raz na tym forum i ten projekt mi sie tez bardzo podoba. Jesli dowiedziales sie czegos wiecej to napisz cos.

qwerty78
Posts: 1
Joined: Thu 03 May, 2007

Post by qwerty78 » Thu 03 May, 2007

Również zastanawiam się nad tym domem, może już coś wiesz na jego temat? Jeżeli tak to podziel się informacjami.

kiper
Posts: 15
Joined: Tue 22 May, 2007

Post by kiper » Fri 25 May, 2007

ja bym tego projektu nie kupował za dużo wnęk i zbyt urozmaicony kaształt dachu podniesie znacznie koszty budowy. A po za tym Będziesz płacił większe rachunki za ogrzewanie. Ja planuje wybudować coś ok 120-150 m2, ale prostą konstrukcje.

kombi
Posts: 53
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by kombi » Sun 27 May, 2007

kiper proponuje DL 02 ZŁOCISTY mały i prosty akurat taki postawiłem

agaszopa
Posts: 1
Joined: Tue 07 Aug, 2007

Post by agaszopa » Tue 07 Aug, 2007

Moi rodzice zbudowali ten domek, tyle tylko ze niestety nie jest drewniany tylko murowany. Ale bardzo goraco go polecam, oczywiscie zrobilismy pare drobnycg zmian, a ilosc schodow jest na pewno atutem.
Taras jest rzeczywiscie spory, a sam domek w sam raz moim zdaniem. Jezeli jest ktos zainteresowany moge przeslac pare fotek, a moze nawet zobaczyc na zywo. Okoloce Minska Mazowieckiego pod Warszawa.
Zycze powodzenia

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Mon 28 Jan, 2008

Witam,
Imponujący domek. Fakt, bryła domu dość skomplikowana. Za każde "udziwnienie" trzeba zapłacić, ale jak ktoś lubi i dysponuje odpowiednią kwotą to dlaczego nie? Ja jestem zwolennikiem prostych i funkcjonalnych projektów. Nie twierdzę, że Krakowiak taki nie jest. Duży taras w prostym projekcie to chyba nie problem.
Oj będzie kosztować taki domek. Życzę powodzenia

natita
Posts: 1
Joined: Tue 03 Jun, 2008

Post by natita » Tue 03 Jun, 2008

Ja mam pytanie odnośnie Krakowiaka. Czy ktoś zna może koszt budowy? W wyborze projektów zawsze kieruję sie kosztorysem (czy odpowiadają mi takie rozwiązania za taką cenę). Jednak projekt ten nie ma dostępnego kosztorysu i to wyklucza go z domków, które biorę pod uwagę...:( A podoba mi się bardzo... Jeśli ktoś budował dom i zna (w przybliżeniu) koszt, bardzo proszę o podzielenie się ze mną tą informacją. Będę naprawdę wdzięczna.

chriss456
Posts: 3
Joined: Sat 27 Jun, 2009

Post by chriss456 » Sat 27 Jun, 2009

czy ktos budował ten dom na dolnymśląsku zwłaszcza chodzi mi o okolice Wrocławia???

marek3212
Posts: 1
Joined: Tue 22 Jan, 2013

Post by marek3212 » Tue 22 Jan, 2013

Odnośnie Pani posta na forum:
"Moi rodzice zbudowali ten domek, tyle tylko ze niestety nie jest drewniany tylko murowany. Ale bardzo goraco go polecam, oczywiscie zrobilismy pare drobnycg zmian, a ilosc schodow jest na pewno atutem.
Taras jest rzeczywiscie spory, a sam domek w sam raz moim zdaniem. Jezeli jest ktos zainteresowany moge przeslac pare fotek, a moze nawet zobaczyc na zywo. Okoloce Minska Mazowieckiego pod Warszawa.
Zycze powodzenia"
Chciałbym zwrócić się z serdeczną prośbą o przesłanie kilku fotek tego domu na e-maila: maciek3212@wp.pl , ponieważ chcę zrealizować właśnie ten projekt.
Z góry serdecznie dziękuję !

Budek
Posts: 15
Joined: Fri 08 Jul, 2011

Post by Budek » Tue 12 Feb, 2013

Moi rodzice zbudowali taki domek ale jest murowany.????

No to rodzice zbudowali coś innego, bo przecież projekt dotyczy domu z drewna. To zupełnie inna konstrukcja, inne wyliczenia, materiały itd.
To że z wierzchu może wygląda podobnie lub nawet tak samo o niczym nie świadczy. :razz:



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”