jaki projekt?

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
storczyk
Posts: 2
Joined: Sat 19 May, 2007

jaki projekt?

Post by storczyk » Sat 19 May, 2007

Witam!
Przymierzamy się do budowy domu w konstrukcji szkieletowe. Jaki projekt wybrac? Wiemy że nie powinien mieć mniej niz 70 i raczej nie i więcej niż 90 m2 ponieważ nie posiadamy zbyt dużych środków finansowych. Jaki projekt wybrać by nie zawyżał ceny ale jednocześnie nie wymagał wkrótce poprawek bo użyty materiał jest niedobry, na co zwracać uwagę?


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 19 May, 2007

Szukaj raczej projektów domów parterowych i prostych w budowie. Przejrzy stronę http://www.szkielet.com.pl/projekty Znajdziesz tam kilka takich, które winne spełnić Twoje wymagania. Szczególnie polecam - http://www.szkielet.pl/projekty/?projekt=128 Projekt bardzo popularny ze względu na swoją prostostę bryły, a tym samym w miarę niskie koszty budowy.

Chcąc budować tanio zwracaj uwagę na prostotę bryły - bez zbytnich załamań dachów, mansard czy wieżyczek na dachu.

storczyk
Posts: 2
Joined: Sat 19 May, 2007

Post by storczyk » Mon 21 May, 2007

a jak bardzo zwiekaszaja sie koszty jesli wbudowac garaz? znalazlam taki projekt stosujac sie (jak mi si ewydaje) do Pana wskazówek? sądzi Pan że i ten projekt jest odpowiedni? http://projekty.muratordom.pl/projekt?I ... dKolekcji=

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Wed 30 Jan, 2008

Witam,
Faktycznie p. Wojtek ma rację, że najmniejszy koszt budowy jest dla jak najprostrzych konstrukcji a tym bardziej parterowych, tzn. bez żadnych udziwnień, załomów, złożonych dachów, okien dachowych, lukarn, balkonów. Tak mi się wydaje, że różnica w kosztach przy projekcie z garażem przy kwotach rzędu 200-250 tyś to praktycznie ta sama robota, materiału więcej robi dodatkowe góra 50 tyś. Może się mylę. Fajne projekty. Tylko wybierać, budować i mieszkać.

Bohu
Posts: 3
Joined: Wed 16 Jan, 2008
Location: Otwock

Post by Bohu » Wed 30 Jan, 2008

storczyk wrote:a jak bardzo zwiekaszaja sie koszty jesli wbudowac garaz?
Witam,
Biorac pod uwage, ze obecnie cena 1m2 domu podawana przez roznych wykonawcow wynosi 3 - 4 tysiace zlotych, mozesz latwo obliczyc, ze 20-metrowy garaz bedzie kosztowal 60 - 80 tysiecy zlotych. Moze uda Ci sie utargowac budowe garazu za mniejsza cene 1m2, ale i tak prawdopodobnie bedzie to najdrozszy garaz swiata :sad: Zauwaz, ze chyba wlasnie z tego powodu wiekszosc projektow domow jest pozbawiona garazu.

Pozdrawiam
Piotr

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Wed 30 Jan, 2008

Nie twierdzę że nie masz racji. Trzeba wziąć pod uwagę czy garaż ten ma być ocieplony czy nie, bo różnie ludzie chcą. Skoro ocieplony (mam na myśli wełna w ścianach, stropie, itp.) to trzeba się liczyć z ogrzewaniem takiego "pomieszczenia". W przeciwnym razie szlag trafi wełnę. Albo tylko deski, strop i żadnego ocieplenia, wiec faktycznie rozpiętość cen będzie będzie różnicą kosztów ocieplenia i ogrzewania.

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Thu 31 Jan, 2008

polecam parterowy z pracowni p. Marka Biskota. Prosta konstrukcja, 77m2 + garaz. Ja mam garaz "zimny" - bez ocieplenia. sluze planem na maila

Pana Biskota namierzysz przez google - ma swoja strone.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”