zamiana ogrzewania elektrycznego na co?

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
gp_pilot
Posts: 8
Joined: Thu 24 May, 2007

zamiana ogrzewania elektrycznego na co?

Post by gp_pilot » Thu 24 May, 2007

Helo!
Mam małe pytanko do Pana Wojtka. Chciałbym zakupić projekt WB 3388. Chciałbym zamienić ogrzewanie elektryczne na c.o. z piecem na ekogroszek oraz zaadoptować pomieszczenie gospodarcze na kotłownię (ewentualnie zrezygnować z ubikacji na dole kosztem kotłowni). Czy jest to sensowne rozwiązanie i czy wogóle możliwe? Jakie mogą byc koszty takiej adaptacji projektu? (a tak poza tematem Pani z firmy Agrobisp była bardzo nie miła i nie chciała udzielić mi żadnych informacji na temat tego projektu. Kiedy chciałem dowiedziec się o fundmenty do tego domku, żeby mniej więcej wyliczyc ich koszty, powiedziała mi ze jak kupię sobie projekt to się wszystkiego dowiem uwazam że równie dobrze móglbym sobie kupic projekt Pałacu Kultury i później zastanawiac się nad kosztem jego budowy i czy jest mnie na niego stać. Pomijam fakt że niema zadnych szans na znalezienie bądź wykonanie lustrzanego odbicia tego projektu na czym mi bardzo zależało).


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: zamiana ogrzewania elektrycznego na co?

Post by Wojciech Nitka » Thu 24 May, 2007

gp_pilot wrote:Chciałbym zakupić projekt WB 3388. Chciałbym zamienić ogrzewanie elektryczne na c.o. z piecem na ekogroszek oraz zaadoptować pomieszczenie gospodarcze na kotłownię (ewentualnie zrezygnować z ubikacji na dole kosztem kotłowni). Czy jest to sensowne rozwiązanie i czy wogóle możliwe?
Projekt możesz zakupić u nas w tej samej cenie co w Agrobisp'ie.
Nie widzę żadnego problemu ze zmianą rodzaju ogrzewania, tak samo jak przerobienie pomieszczenia gospodarczego na kotłownię. To może wykonać osoba, która będzie adaptowała projekt. Koszty winne być raczej minimalne.

gp_pilot
Posts: 8
Joined: Thu 24 May, 2007

Post by gp_pilot » Thu 24 May, 2007

Dziękuję za odpowiedź!
Chciałbym zapytać jeszcze o to odbicie lustrzane. Czy faktycznie jest to taki problem i czy można u Państwa coś takiego wykonać, ponoć nie jest on dostępny w wersji elektronicznej i nie można go szybko odbić tzn trzeba go przerysowywać czy to jest faktycznie taki problem? Z mojego punktu widzenia mając odbicie lustrzane tego projektu firma rozszerza swoja ofertę? (nie jestem pewnie jedyną osoba na świecie, która chce kupić ten projekt w lustrzanym odbiciu).

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 24 May, 2007

By budować dom w lustrzanym odbiciu, wcale nie potrzeba przerabiać dokumentacji. Wystarczy na istniejącej dokumentacji, na wszystkich czterech egzemplarzach, napisać na czerwono - "realizacja w odbiciu zwierciadlanym" określając kierunek odbicia lustarzanego, co jest ważne. Pamiętam bowiem budowę pod Gdańskiem, gdzie również było "realizacja w odbiciu zwierciadlanym", a firma wykonała "odbicie" w odwrotnym kierunku niż inwestor miał w planie.

Kupuj projekt, a my pomożemy Ci w realizacji domu.

gp_pilot
Posts: 8
Joined: Thu 24 May, 2007

Post by gp_pilot » Thu 24 May, 2007

Dziękuje będę w kontakcie i oczywiście kupię niebawem projekt od Państwa

gp_pilot
Posts: 8
Joined: Thu 24 May, 2007

Post by gp_pilot » Sat 23 Jun, 2007

Witam ponownie1
Właśnie spotkałem się z Panią architekt (tą , która będzie adoptowała projekt) i stanowczo stwierdziła że niemożna zrobić w ten sposób lustrzanego odbicia,że trzeba przerysowywać projekt. Powiedziała że kiedyś się tak robiło i że w niektórych starostwach tak się da. Ja bedę skłądał o pozwolenie na budowę w starostwie w Krzeszowicach k/Krakowa i powiedziała że tutaj napewno się nieda. Proszę o poradę co z tym w takim razie robić, wydawało by się że prawo budowlane w całej polsce powinno mieć takie same zastosowanie. Wiec niewiem co teraz z tym robić czy jest to jednak realne czy nie?

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 23 Jun, 2007

gp_pilot wrote:Proszę o poradę co z tym w takim razie robić, wydawało by się że prawo budowlane w całej polsce powinno mieć takie same zastosowanie. Wiec niewiem co teraz z tym robić czy jest to jednak realne czy nie?
Proponuję byś zasięgnął jezyku bezpośrednio u zainteresowanych, tzn w starostwie w Krzeszowicach. Przerysowanie projektu kosztuje, a może to zbędna praca i zbędnie wydane pieniądze. Osobiście spotykam wiele projektów z naniesioną jedynie adnotacją - "Realizacja w odbiciu lustrzaym" czy tym podobym wpisem.

gp_pilot
Posts: 8
Joined: Thu 24 May, 2007

Post by gp_pilot » Tue 26 Jun, 2007

Witam ponownie!
No niestety nici z mojego projektu wb3388 ponieważ nie spełnia warunków planu zagospodarowania przestrzennego (działke mam niestety w pieknym miejscu na terenie parku krajobrazowego). Chciałbym zapytac z innej beczki. Przejrzałem wszystkie dostepne projekty w internecie i strasznie cieżko jest dobrać to co by mnie interesowało. Mam pewien pomysł na domek w technologi szkieletowej ale nie moge znalezć kogoś kto by mi to zrealizował. Czy mógłby mi Pan kogos polecić i okreslić oczywiście orientacyjnie jaki byłby koszt wykonania takiego projektu domku tak 80 max 100m2 ?

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 29 Jun, 2007

Witam,

Ja tak z uporem maniaka. Zajrzyj na stronę www.projekty.z500.pl lub www.archon.pl

Być może znajdziesz coś dla siebie do 100m2

Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”