POMOCY!!!

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
sowa28
Posts: 3
Joined: Sat 04 Aug, 2007

POMOCY!!!

Post by sowa28 » Sat 04 Aug, 2007

Witajcie. Jestem całkowicie świeżym narybkiem w temacie budowy i potrzebuje pomocy. Zastanawiamy się z żoną nad zmiana lokum. Ona chce kupić dom używany i mieszkając w nim remontować go ale ja wole kupić działkę i postawić domek drewniany. No i mamy problem bo musimy zrobić to bardzo szybko.
Proszę pomóżcie mi, bo:
- nie wiem jak długo może trwać budowa takiego domku?
- czy zdążyłbym przed zimą z tą inwestycją?
- czy lepiej postawić taki domek samemu czy wynająć firmę i ile to może kosztować a interesuje mnie domek "MAŁY".
- czy są jakieś firmy wykonawcze w województwie lubelskim?
Jestem w krytycznej sytuacji i mam nóż na gardle. Proszę o każdą pomoc.
Z góry dziękuje.


Michał G.
Posts: 54
Joined: Sat 07 Jan, 2006
Location: Toruń

Post by Michał G. » Sat 04 Aug, 2007

Jeśli dopiero myślisz o budowie domu to zapomnij, że w nim zamieszkasz w tym roku. Zakup działki, pozwolenie na budowę, kredyt to min. pół roku. Znalezienie firmy z krótkim terminem może być trudne. Czas budowy to kilka miesięcy. Musisz uzbroić się w cierpliwość, albo zgodzić się na plan małżonki.
Pozdrawiam,
Michał.

Avecbud
Posts: 76
Joined: Sun 03 Jun, 2007

Post by Avecbud » Sun 05 Aug, 2007

Nie ma takiej opcji, zeby zbudowal Pan samemu dom drewniany. Jesli ma Pan noz na gardle, proponuje rowniez zakup gotowego domu.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 05 Aug, 2007

sowa28 wrote:czy zdążyłbym przed zimą z tą inwestycją?
na pewno niestety nie :sad:

wiem to z własnego doświadczenia. mnie w superekspresowym tempie zajęło to 8 miesięcy - od momentu podjęcia decyzji do wprowadzin ( i miałem własną działkę)

pozdrawiam

Iw
Posts: 2
Joined: Fri 10 Aug, 2007

Post by Iw » Fri 10 Aug, 2007

Tak jak poprzednicy potwierdzam, że napewno byś nie zdążył. My działkę kupiliśmy w poprzednim roku, w lutym tego roku umówiliśmy się z wykonawcą na rozpoczęcie budowy wiosną 2008, w tym roku w lipcu doprowadzono nam wodociąg na działkę, we wrześniu będzie prąd (nadmieniam, że papierologia dotycząca tych etapów była załatwiana na przełomie 2006/2007). Teraz jesteśmy na etapie adaptacji projektu i mam nadzieję, że z pozwoleniem na budowę i uzyskaniem kredytu (rozeznanie robimy w bankach od pół roku by być na bieżąco) zdążymy do października bo jeszcze w tym roku chcielibyśmy zrobić fundamenty by sobie poczekały w ziemi do wiosny. Przewidywany termin przeprowadzki to październik 2008.

piko
Posts: 90
Joined: Wed 15 Aug, 2007
Location: Łódź

Post by piko » Wed 15 Aug, 2007

Budowa takiego domu to 4 miesiące. Jednak wcześniejsze papierki zajmują duuużo więcej czasu. Polecałbym przemieszkać gdziebądź i zacząć załatwiać sprawy formalne i na wiosnę zacząć budować. Przecież można juz tej zimy zacząć składać klocki, a na wiosnę postawić fundamenty i ustawić klocki. Wtedy budowa zajmie ok 2 miesięcy. Mówię tu o zbudowaniu już pod klucz. Jeśli byłby Pan zainteresowany wyceną proszę o kontakt najlepiej poprzez wiadomość prywatną na tym forum lub piko8444@interia.pl

sowa28
Posts: 3
Joined: Sat 04 Aug, 2007

Post by sowa28 » Sat 25 Aug, 2007

piko,
proszę jeżeli pan może przesłać mi wycenę takiego domku drewnianego do 80m2, gdyż chciałbym dokonać kosztorysy czy w ogóle mnie stać na taka budowę.

piko
Posts: 90
Joined: Wed 15 Aug, 2007
Location: Łódź

Post by piko » Sat 25 Aug, 2007

wysłałem PW



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”