Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
gaiden
Posts: 3
Joined: Thu 08 Jun, 2006

Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by gaiden » Wed 22 Aug, 2007

Witam,
Szukam projektu domu tak do 100 m2 z poddaszem (lub jak to woli piętrowy), który na parterze będzie miał:
- pokój dzienny
- kuchnie
- 1 sypialnię
- pomieszczenie gospodarcze
- łazienkę
a na piętrze dwa pokoje z łazienką. Przepatrzyłem dużo stron i nie ma:(


Asia40
Posts: 75
Joined: Mon 06 Mar, 2006
Location: z Polski
Contact:

Post by Asia40 » Tue 28 Aug, 2007

Mam ten sam problem :( odnosze wrażenie, ze nie ma domów funkcjonalnych, to co proponują architekcji to jakieś dziwactwa :evil:
Joanna

Asia40
Posts: 75
Joined: Mon 06 Mar, 2006
Location: z Polski
Contact:

Post by Asia40 » Mon 10 Sep, 2007

Owszem :)
PROSTY z garazem jest brany pod uwage :)
Joanna

annika
Posts: 36
Joined: Fri 16 Nov, 2007

Post by annika » Fri 16 Nov, 2007

Mam to samo, już od kilku tygodni przegladam projekty i nic. Faktycznie, Prosty jest całkiem, całkiem, i pomieszczenie gospodarcze i spiżarnia... Ciekawe, czy zmiana elewacji na wykończenie drewnem pociąga za sobą zmianę projektu?I dodanie tarasu?

Asia40
Posts: 75
Joined: Mon 06 Mar, 2006
Location: z Polski
Contact:

Post by Asia40 » Fri 16 Nov, 2007

Mozna napisać do projektanta i odpisze na zadane pytanie :)
Joanna

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 16 Nov, 2007

annika wrote:Ciekawe, czy zmiana elewacji na wykończenie drewnem pociąga za sobą zmianę projektu?I dodanie tarasu?
W 99% przypadkow podczas uzyskiwania pozwolenia na budowe nikt nie zwroci na to uwage.
Asia40 wrote:Mozna napisać do projektanta i odpisze na zadane pytanie
Nie korzystajcie z pracowni, gdzie nie daja zgody na zmiany "in blanco", tzn. robimy co chcemy. Za efekt koncowy i tak odpowiada wylacznie architekt adoptujacy projekt.

annika
Posts: 36
Joined: Fri 16 Nov, 2007

Post by annika » Sun 25 Nov, 2007

Asia40, na pewno zapytam o wszystko projektanta, jeśli tylko będę wiedziała na 100%, który projekt wybrać. .. :grin: A na który w koncu ty sie zdecydowałas?
Greyg dzieki za radę,prawdopodobnie bedzie to jeden z gotowców i zmiany obejma tylko srodek domu (bez komina :wink: )

Asia40
Posts: 75
Joined: Mon 06 Mar, 2006
Location: z Polski
Contact:

Post by Asia40 » Mon 26 Nov, 2007

Wciaz czekam na zmiane planu zagospodarowania :( ale napewno bedzie to dom w takim stylu jak Prosty
Joanna

Zembrowski
Posts: 104
Joined: Sun 21 Oct, 2007
Contact:

Post by Zembrowski » Mon 26 Nov, 2007

Sprostowanie nieścisłości: architekt adaptuje gotowy projekt. :wink:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 27 Nov, 2007

Zembrowski wrote:Sprostowanie nieścisłości: architekt adaptuje gotowy projekt. :wink:
Słusznie - korekta nie wylapala. Otroblad. :)

Zembrowski
Posts: 104
Joined: Sun 21 Oct, 2007
Contact:

Post by Zembrowski » Wed 28 Nov, 2007

Tak, nieco humoru też się przyda w tej nudnej dziedzinie budownictwa, bo inaczej wyjdziemy na ponuraków. :wink:

Pozdrawiam,

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Post by pecoalsw » Wed 28 Nov, 2007

skromne pytanko: czy kupujac gotowy projekt (1200...1500 zlotych) oraz adaptowac go (kolejne koszty) jest to naprawde duzo taniej niz od poczatku zainwestowac we wlasny projekt i jednego architekta?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 28 Nov, 2007

Patrzac pod katem calej inwestycji - znikomy jest koszt "wlasnego" projektu. Jednak ja prywatnie nie zaryzykowalbym powierzenia wykonania takowego architektowi z przypadku, polecenia itd. W "szkielecie" projekt i konstrukcja powinny byc tworzone w zespole, by realizacja mogla byc przeprowadzona bez niespodzianek.

Zembrowski
Posts: 104
Joined: Sun 21 Oct, 2007
Contact:

Post by Zembrowski » Wed 28 Nov, 2007

Zwykła przesada Panie Greyg.
Co do pytania: zawsze projekt indywidualny będzie kilka razy nawet droższy od projektu adaptowanego z katalogu.

annika
Posts: 36
Joined: Fri 16 Nov, 2007

Post by annika » Thu 29 Nov, 2007

Projektant powiedział, że adaptacja wybranego przeze mnie projektu z "murowańca" na szkielet będzie kosztowala ok. 6000 zł. A to był prosty domek - bryła prostokąta i dwuspadowy dach.Wobec tego kupuję podobny, gotowy projektowany już w techn. szkieletu drewnianego za 1500 zł.

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Post by pecoalsw » Fri 30 Nov, 2007

Dziekuje za odpowiedzi. U naszych zachodnich sasiadow ksztaltuje sie to troche inaczej (ceny netto):
1) projekt indywidualny (stwarza architekt: tak aby cos bylo tzn. zezwolenie na budowe) ok. 800€ ... 1000€ (dom jest projektowany INDYWIDUALNIE)
2) statyka ok. 600€ do 800€
I wiecej nic nie trzeba. Reszte robia wykonawcy (elektro/wodkan itp.).
To funkcjonuje wspaniale.
Czyli tej tradycji kupowania projektow i ich adaptowania w tej formie po prostu tu nie ma.

Zembrowski
Posts: 104
Joined: Sun 21 Oct, 2007
Contact:

Post by Zembrowski » Fri 30 Nov, 2007

Do Anniki:
Szkoda, że tak szybko Pani zrezygnowała, bowiem w tak prostym kształcie domu, bez trudu znajdzie Pani projektanta, który za 3 tys. zł przeprojektuje go na dom szkieletowy.

Funkcjonowanie projektów katalogowych ma dwie zalety:
1. Pozwala inwestorom precyzyjnie wobrazić wszystkie funkcje domu, gdyż projekt już jest w wystarczy wyszukać najbardziej odpowiedni.
2. Istotnie zmniejsza koszty projektu.

Zlecanie projektów indywidualnych ma z kolei swoje zalety:
1. Pełne ziszczenie wymagań inwestora w zakresie funkcjonalności domu oraz kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.
2. Dom będzie niepowtarzalny lub wyjątkowy.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 30 Nov, 2007

Zembrowski wrote:Zwykła przesada Panie Greyg.
Nie rozumie Pan tego, gdyz sam oferuje uslugi w zakresie budownictwa. Pisanie o funkcjonalnosci domu jest tu nie na miejscu, czego nie rozumie wiekszosc budujacych PIERWSZY DOM.

annika
Posts: 36
Joined: Fri 16 Nov, 2007

Post by annika » Tue 04 Dec, 2007

Zgadza się Panie Zembrowski, projektant mógłby mi przeprojektować nawet za 3000 zł, co nadal po dodaniu kosztu zakupu projektu daje 4500, czyli więcej niż zakup gotowego projektu. Bryła ta sama, żadnych ryzolitów, podcieni itp., dach ten sam. Główne zmiany bedą w środku, bo wiekszość projektujących domy zapomina o takich "szczegołach", jak schowek pod schodami, czy spizarnia przy kuchni, ewentualnie pomieszczenie gospodarcze, czy mała piwniczka. Dziwne, bo często projektują to kobitki...;)

mario54
Posts: 1
Joined: Sat 29 Dec, 2007

Post by mario54 » Sat 29 Dec, 2007

My znaleźliśmy projekt nam odpowiadający, jednak jest to projekt domu z bali, a my chcemy szkielet. Pisałam do pracowni z której on pochodzi i tam odpisano mi że dostanę zgodę na wszelkie zmiany - bezpłatnie. Za te zmiany będę musiała zapłacić u siebie osobie uprawnionej do naniesienia takich zmiam. Czy ktoś się orientuje ile to może kosztować?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 29 Dec, 2007

mario54 wrote:Pisałam do pracowni z której on pochodzi i tam odpisano mi że dostanę zgodę na wszelkie zmiany - bezpłatnie. Za te zmiany będę musiała zapłacić u siebie osobie uprawnionej do naniesienia takich zmiam. Czy ktoś się orientuje ile to może kosztować?
Tak, wiele pracowni nie wykonuje zmian w projekcie, dając zgodę na wszelkie zmiany do wykonania we własnym zakresie. W ten sposób wyzbywają się projektu, bez ponoszenia dalszych konsekwencji.
Przeróbka projektu z technologii tradycyjnej na szkielet kosztuje w granicach 20 - 30 zł. za metr kwadratowy powierzchni całkowitej czy też użtkowej. To zależy od projektanta czy też wspólnych z nim ustaleń.
W rejonie Gdańska takie usługi wykonuje p. arch. Alina Gasztych - gasztychalina@op.pl

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Mon 28 Jan, 2008

Witam,
Nie wierzę, że nie można znaleźć funkcjonlanego projektu. Jest ich cała masa. Jak nie ma tego co by pasowało bez zmian, trzeba wyszukać projekt jak najbardziej pasujący do własnych wymagań, wybrać go i skontaktować się z biurem projektowym i powiedzieć co się chce zmienić (nie zawsze wszystko się da) i jakie to są koszty. Ja wybrałem swój z biura www.projekty.z500.pl wersję podstawową Z1 a po zmianach wyszło Z1 D WP tb (Frs2s) i jestem zadowolony bo spełnia on moje wymagania.

Pozdrawiam

AgnieszkaK
Posts: 8
Joined: Wed 02 Apr, 2008

Projekty

Post by AgnieszkaK » Sun 15 Jun, 2008

Polecam sympatyczne projekty domów w technologii szkieletowej: http://www.domek.net.pl/wyszukaj.php Właśnie zakupiłam sobie zimowy i jestem bardzo zadowolona.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 03 Nov, 2008

3świnki, przed zakupem proponuję poszukanie architekta do adaptacji projektu gotowego ze znajomością technologii szkieletowej lub firmy mającej doświadczenie w przygotowywaniu takich inwestycji do realizacji.

3świnki
Posts: 7
Joined: Mon 03 Nov, 2008

Post by 3świnki » Mon 03 Nov, 2008

Mój projekt jest w technologii szkieletowej....czy jeszcze potrzebuje architekta, który sie jakoś szczególnie na tym zna?
Jestem leniwą świnką i zbuduję dom z patyków :)

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 04 Nov, 2008

Projekty gotowe, a szczególnie przerabiane z wersji murowanej na szkieletową, zawierają sporo błędów. Wyłapanie ich na etapie adaptacji projektu przekłada się później na jakość wykonania.

janrop
Posts: 2
Joined: Fri 26 Dec, 2008
Location: Kraków

Post by janrop » Fri 26 Dec, 2008

Witam!
Mam do sprzedania rewelacyjny projekt małego domku po cenie zakupu .Projekt jest indywidualny, zrobiony na zamówienie przez znakomitego architekta. Cena: tylko 3500 PLN! W Krakowie za taki projekt zapłacisz 12000!
W razie pytań - zadzwoń, tel. 507 85 37 37.
Jest to naprawdę niezła okazja!!!
Pozdrawiam. janrop

piotrowskagabriela
Posts: 1
Joined: Wed 09 Sep, 2020

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by piotrowskagabriela » Wed 09 Sep, 2020

Witam.
Ja razem z mężem mamy dom w tym systemie. System Thoma Holz 100, gdzie ściana jest zbudowana z kilku warstw desek. Dodatkowo jest to drzewo księżycowe.
Projektowała nam go i budowała polska firma.Projekt indywidualny dopasowany do naszych potrzeb, a koszty porównywalne do murowanego w systemie zleconym.
Mieszkamy tam już rok.
Może warto by było dołożyć do indywidualnego projektu- przynajmniej mielibyście tak jak chcecie :-)

Drewniany dom- wyjątkowo przytulnie i bardzo ciepło
Pozdrawiam,
Gabi

Sohan
Posts: 2
Joined: Thu 31 Dec, 2020

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by Sohan » Thu 31 Dec, 2020

siema siema wszystkim Szukam projektu domu tak do 100 m2 z poddaszem (lub jak to woli piętrowy), który na parterze będzie miał:
- pokój dzienny
- kuchnie
- 1 sypialnię
- pomieszczenie gospodarcze
- łazienkę
a na piętrze dwa pokoje z łazienką. Przepatrzyłem dużo stron i nie ma

Chirag
Posts: 1
Joined: Sun 03 Jan, 2021

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by Chirag » Sun 03 Jan, 2021

niestety też mam ten sam problem:(

Khushal
Posts: 2
Joined: Mon 04 Jan, 2021

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by Khushal » Mon 04 Jan, 2021

niestety też mam takie problemy

KewalKewal
Posts: 3
Joined: Sat 09 Jan, 2021

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by KewalKewal » Sat 09 Jan, 2021

Owszem :)
PROSTY z garazem jest brany pod uwage :)

Ankur
Posts: 2
Joined: Sun 10 Jan, 2021

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by Ankur » Sun 10 Jan, 2021

Mam to samo, już od kilku tygodni przegladam projekty i nic. Faktycznie, Prosty jest całkiem, całkiem, i pomieszczenie gospodarcze i spiżarnia... Ciekawe, czy zmiana elewacji na wykończenie drewnem pociąga za sobą zmianę projektu?I dodanie tarasu?

frasereq23
Posts: 1
Joined: Thu 11 Feb, 2021

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by frasereq23 » Thu 11 Feb, 2021

Ja na Twoim miejscu poszukałbym pomocy u jakiegoś fachowca, a nie na forum

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by Wojciech Nitka » Fri 12 Feb, 2021

frasereq23
i nie najdziesz.
To nie forum to reklamowania swojej działalności,

Kurczak88
Posts: 2
Joined: Thu 30 Dec, 2021

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by Kurczak88 » Fri 31 Dec, 2021

piotrowskagabriela wrote:
Wed 09 Sep, 2020
Witam.
Ja razem z mężem mamy dom w tym systemie. System Thoma Holz 100, gdzie ściana jest zbudowana z kilku warstw desek. Dodatkowo jest to drzewo księżycowe.
Projektowała nam go i budowała polska firma.Projekt indywidualny dopasowany do naszych potrzeb, a koszty porównywalne do murowanego w systemie zleconym.
Mieszkamy tam już rok.
Może warto by było dołożyć do indywidualnego projektu- przynajmniej mielibyście tak jak chcecie :-)

Drewniany dom- wyjątkowo przytulnie i bardzo ciepło
Pozdrawiam,
Gabi
Dzień dobry

Zastanawiam się nad tą technologia z żoną. Czy mogła by Pani napisać:
Jak wygląda wilgotność w domu a zwłaszcza w kuchni i w laziece?
Czym wykonczyliscie ściany w laziece ubikacji i kuchni?
Jak ogrzewacie dom i jak wygląda utrzymanie ciepła w domu a zwlasza w sezonie minusowych temperatur?
Czy rzeczywiście jest cicho w domu tzn czy dźwięki z zewnątrz nie są słyszane i jak ma się sytuacja z dźwiękami pomiędzy pokojami?
Czym ociepliliście zewnętrzne ściany domu?

Pozdrawiam

bogna240
Posts: 1
Joined: Mon 09 May, 2022

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by bogna240 » Mon 09 May, 2022

My z mężem mieliśmy podobne wymagania, ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny i jesteśmy baaardzo zadowoleni, a koszty nieznacznie większe niż w przypadku projektu typowego..

User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by marcinK » Fri 16 Dec, 2022

Pomyślcie od końca. Jak chcecie żyć, jak spędzacie czas itd.
I sam projekt też od końca - co ma być w pokojach, lazienksch, kuchni... Łatwiej narysować obrys ścian jak wiesz co tam będzie, niż próbować ustawiać meble w już zaprojektowanym budynku... Czasami 5-10cm mniej lub więcej ma ogromne znaczenie.
Image

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by GretaS » Mon 19 Dec, 2022

Najlepiej jest jak jest projekt indywidualny, bo wtedy wszystko jest dopasowane jak należy.

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Nie mogę znaleźć odpowiedniego projektu

Post by tal » Fri 26 May, 2023

Dom z prefabrykatów z keramzytu - od fundamentów do kompletnych ścian w 1 dzień - polecam jeśli komuś zależy na szybkości .

Poza tym jest to dobra opcja dla osób, które nie znają się na budowie i zależy im na szybkości. Są firmy, które mogą w krótkim czasie postawić dom i go wykończyć od a do z.
Image



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”