Ile może kosztować domek Gloria

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
jarek198412
Posts: 6
Joined: Sat 19 Jan, 2008

Ile może kosztować domek Gloria

Post by jarek198412 » Mon 21 Jan, 2008

Ile może kosztować domek Gloria wykonany techniką szkieletową ?

Image

Image

Image

Kosztorys na stronie "archipelag" wskazyje że kwota to 100-120 tys za stan surowy otwarty, czy tak jest naprawde? Zmieścił bym się z budową tego domu w 200 tys złotych ?

Pilnie proszę o odpowiedź


Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Thu 24 Jan, 2008

"pod klucz" musisz liczyc najmniej 3kafle z m2 powieszchni - jesli bedzie Ci budowala firma. Do tego jakies 70000 "roboty oklo budowlane" np. media, pozwolenia, płoty, podjazdy etc. Troche tego jest - az dziw bierze :)

Jak bedziesz budowal systemem gospodrczym to bedzie napewno duzo taniej - ale ile, to nie wiem.

annika
Posts: 36
Joined: Fri 16 Nov, 2007

Post by annika » Fri 25 Jan, 2008

A ile ten dom ma metrów?? Wycenom na stronach nie wierz do końca, bo ceny zależą od regionu (materiał+robocizna). Mój projekt domu ma 100m powierzchni calkowitej (nie użytkowej... ) i wycena stanu "deweloperskiego" przekroczyła 200tys., a do tego dochodzi wykończenie środka (podłogi, glazura, sanitariaty,armatura itd), kominek, szambo, prąd i woda( co do kosztów przyłączy akurat nie mam pojęcia, jak sie to liczy ale na pewno kosztuje:))
Obyś się zmieścił, ale na wszelki wypadek przygotuj się na więcej... :???:

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 26 Jan, 2008

jarek198412 wrote:Zmieścił bym się z budową tego domu w 200 tys złotych ?
nie masz na to najmniejszych szans :cry:

jarek198412
Posts: 6
Joined: Sat 19 Jan, 2008

Post by jarek198412 » Sat 26 Jan, 2008

No to ja już nic nie rozumiem, po tym co czytałem po wypowiedziech pana Wojciecha Nitki budowa domu szkieletowego (kanadyjczyka) to koszt 1400-1800 pod klucz zależy od firm wykonawczych, czyli przy domu 130 m2 cena powinna wynieść 208000 zł na jednym z foruw budowlanych zapytałem czy wybuduje ten dom za 250 tys przypominam że był by to dom murowany i wyszło, żę wybudował bym ponieważ dom na prostą konstrukcje dachu i prostą bryłe.

Jak to jest z tymi kanadyjczkami?

Dzwoniłem do firmy HAAS i oni to już wogóle cene wystawili na 3000 do 4500 za metr za dom z drewna, bez przesady! Cena takiego domu to 400 tys czy to normalne?

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 26 Jan, 2008

jarek198412 wrote:cene wystawili na 3000 do 4500 za metr za dom z drewna
Jarku, za porządny dom z drewna to trzeba pewno byłoby zapłacić koło 5.000-6.000 za metr kwadratowy. mówimy tutaj o domach w konstrukcji szkieletu drewnianego, a to zasadnicza różnica. w Polsce nie wiem dlaczego ludzie myślą ,że wybudują taki dom za 50% ceny domu w technologii klasycznej ?
przyjmując ,że stan surowy zamknięty stanowi 50% kosztów budowy (bo głównie na tym etapie istnieją zasadnicze różnice w w/w technologiiach ) właśnie owe 50% stanowi pole do "oszczędności" przecież pozostałe koszty (wykończenie wewnątrz i na zewnątrz) są zasadniczo podobne

pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 27 Jan, 2008

jarek198412 wrote:No to ja już nic nie rozumiem, po tym co czytałem po wypowiedziech pana Wojciecha Nitki budowa domu szkieletowego (kanadyjczyka) to koszt 1400-1800 pod klucz zależy od firm wykonawczych,
Weź jednak pod uwagę kiedy pisałem te słowa. Dzisiaj cena domu o konstrukcji szkieletowej waha się w granicach 3.000 - 3.500 zł. w stanie deweloperskim, tj. bez robót wykończeniowych.
W ostatnim okresie ceny domów, tak jak i innych nieruchomości, znacznie wzrosły. W dużej mierze przyczyną wzrostu cen materiałów i robocizny, przy czym ta ostatnia spowodowana jest koniecznością zatrzymania fachowców przed wyjazdem za granicę.

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Mon 28 Jan, 2008

Cześć Jarek,
Weź chłopie wyszukaj w necie parę adresów firm budowlanych i wyslij im dane dotyczace domu, który chciałbyś wycenić i wyslij zapytanie o jego wycenę do takiego stanu jaki ciebie interesuje. Te firmy, które liczą na współpracę myślę że odpiszą w ciągu tygodnia. Oczywiście weź poprawkę na podaną cenę.
Z tego co widzę po fotkach domku, który cię interesuje to wysoko mierzysz.

Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”