Projekty domów drewnianych dostępne na rynku są żenujące!!!

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
Morning13
Posts: 89
Joined: Sun 20 May, 2007
Location: Bydgoszcz

Projekty domów drewnianych dostępne na rynku są żenujące!!!

Post by Morning13 » Tue 08 Jul, 2008

Polskie firmy budujące domy z drewna nie mają wyobraźni. Jedni zrzynają projekty od innym!!! W rezultacie 98% projektów domów z drewna są przeciętne, typowe, żenujące.
Wiem, że przez ten post naraziłem się kilku osobom ale co tam...
Czy nie można by budować takich domów???
Attachments
01740_002.jpg
99928_002.jpg
duncan_house_kinloch_oblique.jpg
SH_Main.jpg
z5066360X.jpg


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 08 Jul, 2008

Fajne, ale... wole nasz projekt :grin:

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Wed 09 Jul, 2008

Morning13 wrote:Polskie firmy budujące domy z drewna nie mają wyobraźni.
a budujące tradycyjnie mają ???? inna rzecz to taka, że nikt nie broni Ci wybudować sobie właśnie taki domek.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 09 Jul, 2008

Oczywiscie ze zrzynaja projekty, to cala historia.
Jest pewna tradycja budownictwa np. na wsi, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, ktore nie pozwola na "ekstrawagancje" w pewnych miejscach, no i ludzie lubia "swojskie", tzn. ja osobiscie wole cos w stylu polskiego dworku lub lesniczowki, niz "kino".
To "kino" prezentowane wyzej ma sporo przeszklonych powierzchni i wchodza wieksze koszty budowy i eksploatacji, nieprawdaz?
Ale widzialem kilka "odjechanych" domow... jak z bajki o Jasiu i Malgosi :mrgreen:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 09 Jul, 2008

....noo tak, domki są świetne, ale ja tak jak alek wolę tradycyjną architekturę :wink:
Niestety tego typu domy bardziej sprawdzają się w krajach o łagodniejszym klimacie (przeszklenia), z resztą taki dom musiałabym postawić gdzieś na odludziu bo inaczej połowę kosztów związanych z budową domu, pochłonęłyby rolety :grin:

pozdrawiam
Finka

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Thu 31 Jul, 2008

Polecam zapoznanie się ze stroną ...................... ( ingerencja Administratora ) i z tą techniką. Domy bardzo szybkie w budowie mocno energooszczędne z zastosowaniem nowoczesnych technologii a w przystępnych cenach. O ok.50% tańsze od domów pasywnych a wymagania energetyczne naprawdę znikome. ps. z tego co ja wiem to są bardzo chętni do projektów awangardowych i nowoczesnych , projektują też na zamówienie a potem indywidualnie mogą dostosować swoją technologię do projektów. :wink: Pozdrawiam Andrzej.
Jędrek

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 31 Jul, 2008

polecam regulamin forum, i zastosowanie się do niego, panie modulo-quick.pl, bo to juz wali recydywą

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 31 Jul, 2008

proszę pochwalic się Pana domem, a nie firmą. I napisac ile kosztuje ten prawie pasywny :) :mrgreen:

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Wed 21 Jan, 2009

ewaka wrote:proszę pochwalic się Pana domem, a nie firmą. I napisac ile kosztuje ten prawie pasywny :) :mrgreen:
Proszę się pofatygować do firmy wykonawczej o której mowa, mają MÓJ projekt, mieszkam od końca Października a koszt tak jak miałem w umowie : 178 m2=486 000 zł/brutto pod klucz, a montowali i wykańczali na działce 11 dni więc o 3 dłużej niż ustaliliśmy ale.......... :cry: przeżyłem.
Na razie jestem zadowolony za wyjątkiem odwiedzin przyszłych klientów - piszę o tym na forum.
Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie - wręcz ściskam i życzę powodzenia i satysfakcji z podejmowanych decyzji ! :grin:
Jędrek

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Post by pecoalsw » Mon 02 Mar, 2009

Ta pseudoreklama w tym przypadku jest bardzo (moim skromnym zdaniem) pozytywna. To nie tylko odwaga ale rowniez nawiazanie do prawdziwego budownictwa w drewnie. Wystarczy obejrzec strony internetowe i projekty budowane np. w Austrii. Rzeczywiscie u nas jest zenada. Ale nie bojmy sie czegos nowoczesnego. W murowanych technikach - nie mamy z tym problemu. W drewnie jestesmy niedouczonymi balwanami. Ale gdzie sie tego uczyc?
Jestesmy w epoce ryflowanego styropianu i swiezego drewna impregnowanego w scianach.
pozdr.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 03 Mar, 2009

pecoalsw wrote: W drewnie jestesmy niedouczonymi balwanami. Ale gdzie sie tego uczyc?
Jestesmy w epoce ryflowanego styropianu i swiezego drewna impregnowanego w scianach.
to chyba lekka przesada ....kazdy dom zaprojektowany w tech.tradycyjnej mozna przerobic na kanadyjczyka bez wzgledu na design czy rozpietosci podpor itd......mysle ze raczej wybor inwestora decyduje o wizualnym efekcie koncowym...czasem marnym...wazna role odgywaja tez koszty np.takie przeszklenia scian...poziom techniczny wyobraznia to nie problem ...problemem jest raczej czesto $

Andrzej G.
Posts: 15
Joined: Wed 03 Sep, 2008
Location: Olsztyn

Re: Projekty domów drewnianych dostępne na rynku są żenujące

Post by Andrzej G. » Sat 21 Mar, 2009

Morning13 wrote:Polskie firmy budujące domy z drewna nie mają wyobraźni. Jedni zrzynają projekty od innym!!! W rezultacie 98% projektów domów z drewna są przeciętne, typowe, żenujące.
Wiem, że przez ten post naraziłem się kilku osobom ale co tam...
Czy nie można by budować takich domów???
Mozna... trzeba poszukac poprostu
Ja w googlach na pierwszej czy drugiej stronie po wpisaniu "domy szkieletowe producent" znalazlem bardzo ciekawe projekty, moze nie tak odwazne jak te na fotkach ale nie majace nic w spolnego z "dworkami" od ktorych juz mi sie robi niedobrze...
ten mi sie bardzo spodobal:
Attachments
vizual.jpg

Dachdecker
Posts: 27
Joined: Tue 23 Jun, 2009

Ciekawe

Post by Dachdecker » Tue 23 Jun, 2009

Andrzej2012 wrote:Polecam zapoznanie się ze stroną ...................... ( ingerencja Administratora) i z tą techniką. Domy bardzo szybkie w budowie mocno energooszczędne z zastosowaniem nowoczesnych technologii a w przystępnych cenach. O ok.50% tańsze od domów pasywnych a wymagania energetyczne naprawdę znikome. ps. z tego co ja wiem to są bardzo chętni do projektów awangardowych i nowoczesnych , projektują też na zamówienie a potem indywidualnie mogą dostosować swoją technologię do projektów. :wink: Pozdrawiam Andrzej.
Szkoda ze admin usunął ta reklamę bo chętnie bym rzucił okiem, uważam ze takie rzeczy powinno sie pokazywać jeżeli są naprawdę innowacyjne, a jeżeli nie to internet brutalnie sam to zweryfikuje. Jednak akurat cytowany tekst dla mnie do konca nie jest prawda w jednym punkcie.
Autor bierze za porównanie domy pasywne "budowane" przez większość polskich firm. Zauważyłem ze ostatnio zrobiła sie swoista moda na to słowo "pasywne". Co piata firma teraz buduje pasywnie. W efekcie ile w Polsce stoi prawdziwych domów pasywnych? Które przeszły testy i spełniają normy? Ja jeszcze nie naliczyłem 10!
Na koniec chciałbym tylko stwierdzić, ze domy pasywne nie muszą być tak kolosalnie drogie w budowie jak przyjęło się twierdzić. Spokojnie można wybudować dom pasywny, który będzie 10-15 % droższy od "tradycyjnego" w budowie. W Polsce jednak cierpimy na ogromny niedobór wykwalifikowanych architektów.

Luke
Posts: 9
Joined: Sun 24 May, 2009

Post by Luke » Tue 23 Jun, 2009

Czyżby mowa była o firmie Nord home? (to chyba nie pseudoreklama). Opis do nich pasuje, a sam z nimi budowałem i właśnie dla mnie także przerobili projekt ( a właściwie zaakceptowali własny).
Ciekaw jestem czy zgadłem...

siekierkowski
Posts: 1
Joined: Sun 16 Aug, 2009

Post by siekierkowski » Sun 16 Aug, 2009

masz rację

roobik66
Posts: 787
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 03 Oct, 2009

niestety polskie projekty sa generalnie marne. ale nie znalazlem tu ciekawych projektow stokrotka, szyper, fraza, polka z mtm styl. po za tym przeciez nikt nikomu nie kaze budowac tylko wg polskich projektow. fajne i tanie w realizacjiprojekty sa na www.architecturaldesigns.com np:w59385nd, w51035mm, w81000w, w3473vl ,w63001hd, w80453pm, w73253hs ,w80125pm (to juz extra domek)
,w26136sd sa tez na www.eplans.com np w21093dr , hwepl3743. sa na drummonds designs np w3518 ,w3519. sa tam zreszta tsiace projekto w roznych stylach. ciekawe projekty sa tez na www.hedalm anebyhus np steinvik, fagervik, solberg. mozna znalezc biura projektowe w polsce ktore zrobia na ich wzor dokumentacj i wcale zaraz nie zedra skory.

roobik66
Posts: 787
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 10 Oct, 2009

tu mala informacja: dopisek (to juz extra domek) ,zawarty w moim poprzednim poscie mial sie znajdowac przy domku w80453pm.

roobik66
Posts: 787
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Tue 20 Oct, 2009

tu jeszcze dodaje 2 ciekawe domki : w5794ha , oraz w80379pm. ten dwusypialniowy mozna bez problemu powiekszyc przez dodanie dwoch nastepnych sypialni na poddaszu.

Tomek1975
Posts: 2
Joined: Tue 17 Nov, 2009

Post by Tomek1975 » Tue 17 Nov, 2009

Mi spodobały sie projekty domów [.Administrator.] polecam zajrzeć bo warto, tym bradziej że ceny projektów to tylko chyba 610 zł. www.[.Administrator.]

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Tue 17 Nov, 2009

Spamuj gdzie indziej Tomku. :) Jeszcze kilka forów zostało, które pominąłeś.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”