Czy deweloper może odmówić wydania projektu?

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
bruno
Posts: 5
Joined: Wed 13 Aug, 2008

Czy deweloper może odmówić wydania projektu?

Post by bruno » Sat 16 Aug, 2008

Witam!

Mam pytanie czy deweloper może odmówić wydania kserokopii projektu w trakcie budowy? Nie ukrywam, że taka odbitka jest mi potrzebna do kontrolowania, czy wszystko jest zgodne z ustaleniami, a do tego chciałem prosić prywatnie fachowca o ekspertyzę, więc musi sie do czegoś odnieść. Wiem, że deweloper musi mi wydać oryginał przy odbiorze, ale co wtedy sprawdzić jak już nic nie bedzie widać?
Proszę o pomoc i pozdrawiam,
bruno


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 17 Aug, 2008

Jeżeli zgodnie z umową ta konkretna budowa jest realizowana na zlecenie inwestora ma obowiązek udostępnić dokumentację. Deweloper w takim przypadku jest tylko inwestorem zastępczym działającym w naszym imieniu.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Sun 17 Aug, 2008

bruno, a nie już żadnego z oryginałów projektu? U mnie po wydaniu decyzji, z czterech egzemplarzy - dwa wrocily do mnie. W momencie gdy jeden przekazuję wykonawcy, jeden zawsze jest u mnie... (kilka kserokopii na wszelki wypadek tez mam)

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 17 Aug, 2008

ewaka, inwestycję realizuje developer - to dużo zmienia.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Sun 17 Aug, 2008

aaa przepraszam :oops:

mariann499
Posts: 1
Joined: Wed 05 Jul, 2017

Re: Czy deweloper może odmówić wydania projektu?

Post by mariann499 » Wed 05 Jul, 2017

Szukacie bardzo dobrych jakościowo mieszkań ? Jeśli tak to zobaczcie na ceny mieszkań poznań niesamowitej jakości mieszkania na sprzedaż w Poznaniu, oferta świetna cenowo a jakość, rewelacja sami zobaczcie i się przekonajcie !

mrozica
Posts: 1
Joined: Tue 03 Apr, 2018
Contact:

Re: Czy deweloper może odmówić wydania projektu?

Post by mrozica » Mon 09 Apr, 2018

jak dla mnie to jest tylko celowe działanie działanie dewelopera,
chcą się zabezpieczyć, jeśli w trakcie budowy będą wprowadzać jakies poprawki

lupins
Posts: 5
Joined: Wed 27 Jun, 2018

Re:

Post by lupins » Wed 27 Jun, 2018

Grzegorz Szostak wrote:Jeżeli zgodnie z umową ta konkretna budowa jest realizowana na zlecenie inwestora ma obowiązek udostępnić dokumentację. Deweloper w takim przypadku jest tylko inwestorem zastępczym działającym w naszym imieniu.
Zdecydowanie ma udostepnić dokumentacje. Jesli przekazuje inne informacje to oznacza, że działa niezgodnie z prawem. Niestety ale o wiele rzeczy trzeba się domagac samodzielnie.

Michal91
Posts: 32
Joined: Fri 29 Apr, 2022

Re: Czy deweloper może odmówić wydania projektu?

Post by Michal91 » Fri 29 Apr, 2022

Myślę że raczej nie powinno być dla niego to problemem, jeśli chodzi o godnego polecenia dewelopera to jest to zdecydowanie firma NAMI Development. Specjalizują się oni w budownictwie magazynowym oraz mieszkaniowym. Jeśli chodzi o segment magazynowy w Warszawie i najbliższej okolicy zajmują się budową obiektów budowlanych dla do małych i średnich przedsiębiorstw. W segmencie mieszkaniowym specjalizują się w tworzeniu kameralnych osiedli w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. W niedługim czasie mają również rozwinięcie działalności o zabudowę wielorodzinną.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”