Projekt PDJ-3810

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
kumo
Posts: 5
Joined: Fri 06 Nov, 2009
Location: Lodz
Contact:

Projekt PDJ-3810

Post by kumo » Fri 06 Nov, 2009

Witam,
na wstepie przepraszam za szereg glupich pytan jakie moge zadac, bo to dopiero moj poczatek, ale mam nadzieje ze nie bedzie tak zle. Chcialbym postawic dom oparty na technologii szkieletowej, jednak nie interesuja mnie standarodwe projekty ze skosnym daszkiem... Mam wrazenie ze wszystkie robione sa na jedno kopyto. Pytanie jest czy w tej technologii mozna cos wiecej np: http://www.e-projektydomow.pl/projekt/d ... -3710.html
Czy kosztowne jest przeprojektowanie czegos takiego na szkielet.
I drugie kolejne pytanie, troche jak wroznie z fusow, ale mam ndadzieje, ze orientujecie sie znacznie lepiej. Czy mozna cos takiego postawic za okolo 2000 do zamieszkania ?
Z gory dziekuje za odpowiedzi :)


Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Fri 06 Nov, 2009

kumo, wszystko można. :) Zacznij jednak od sprawdzenia czy miejscowy plan zagospodarowania dopuszcza domy z nie-skośnym daszkiem. U nas akurat skos jest wymagany, chociaż musiałbym sprawdzić ile %. Zresztą nie o sam skos chodzi - lepiej się upewnij o innych wymaganiach projektowych zanim się zainteresujesz konkretnym projektem na poważnie.

kumo
Posts: 5
Joined: Fri 06 Nov, 2009
Location: Lodz
Contact:

Post by kumo » Fri 06 Nov, 2009

Jesli nie o sam skos, to ciekawe o co. "Plaski dach" tez ma skos tylko duzo mniejszy. W kazdym razie dowiem sie tego. Jednak nadal mnie interesuje czy cene za metr jaka podalem jest niedoszacowana czy mozna sie zmiescic

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Re: Projekt PDJ-3810

Post by Gliwicki » Fri 06 Nov, 2009

kumo wrote:Czy mozna cos takiego postawic za okolo 2000 do zamieszkania ?
Jestem na etapie szukania wykonawcy do mojego domku (zbieram oferty) i cena 2000 zł/m2 jest jak do tej pory najniższa. A i to bez wykończenia podłóg, drzwi wewnętrznych, białego montażu, ...
"Szanujące się firmy" strzelają o wiele większymi stawkami :cry:

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Fri 06 Nov, 2009

Potwierdzam to, ceny zaczynają się od 2000 netto, a zwykle oscylują w przedziale 2500-3000.

kumo
Posts: 5
Joined: Fri 06 Nov, 2009
Location: Lodz
Contact:

Post by kumo » Fri 06 Nov, 2009

Ale rozumiem, ze rozmawiamy o stanie pod klucz ?

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Fri 06 Nov, 2009

Nie, raczej o stanie tzw. developerskim.


Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Fri 06 Nov, 2009

W ogłoszeniu ceny zawsze są atrakcyjne. Zadzwon i poproś o wycenę Twojego projektu - to Cię sprowadzi na ziemię :twisted:

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 06 Nov, 2009

Na swoich stronach firma Canada System między innymi pisze - "In the year 2000 we were charter members of the Wooden House Association"
Ponieważ zapis może wprowadzać w błąd osoby zainteresowane współpracą z firmą Canada System, informuję że, aktualnie firma Canada System nie jest członkiem Stowarzyszenia Dom Drewniany.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”