JAK BUDOWAĆ MĄDRZE I NIEDROGO

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
jerz100
Posts: 123
Joined: Tue 02 Feb, 2010
Location: Gródek

Post by jerz100 » Sat 13 Feb, 2010

OK
prosze bardzo, mysle że będe przy komputerze cały dzień
jerz100


Dragster3
Posts: 7
Joined: Sun 07 Feb, 2010

Post by Dragster3 » Sun 14 Feb, 2010

Jez100. Nie moge odpalic skype cos dupnelo, jak tylko fachowiec poprawi bede probowal. Na razie wielkie dzieki za gotowosc.

jerz100
Posts: 123
Joined: Tue 02 Feb, 2010
Location: Gródek

Post by jerz100 » Sun 14 Feb, 2010

OK
jerz100

jerz100
Posts: 123
Joined: Tue 02 Feb, 2010
Location: Gródek

Post by jerz100 » Wed 17 Feb, 2010

Planując budowę domu powinniśmy zdawać sobie sprawe że podstawowym kosztem są koszty eksploatacyjne, gdyż są ponoszone przez czałe zycie budynku. I to powinno stanowić podstawę planowania inwestycji. W kosztach eksploatacyjnych głównyk kosztem jest koszt ogrzewania budynku a z tego wynika że w tej dziedzinie należy szukac oszczedności w takich inwestyucjach. Jak takie koszty opanować to zależy jak zostanie zaprojektowany budynek. Dotychczas inwestorzy widzieli jedynie koszty inwestycyjne a to jest cecha niedojżałej dospodarki która w perspektywie odbija sie czkawką.
jerz100

jerz100
Posts: 123
Joined: Tue 02 Feb, 2010
Location: Gródek

Post by jerz100 » Thu 18 Feb, 2010

Oglądałem kiedyś firmę produkującą domy energooszczędne tak pisali w swoim folderku. rewelacyjna ściana K=0,17W/m2/K. Wieczorkiem policzyłem pod względem cieplno-wilgotnościowym ich ścianę i wyszło w miejscu gdzie była prawie sama wełna K=0.18W/m2K. prawie OK.
zato w miejscu słupków K=0.28w/m2K i tu było znacznie gorzej, podejrzewam że po obliczeniaj jak dla niejednorodnej przegrody K oscylowałoby lekko powyżej 0.20W/m2K.
wychodzi nato że firma oszukuje inwestora a inwestorowi chyba nie oto chodzi. Chciałby mieć ciepły i niedrogi dom.
jerz100

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Thu 18 Feb, 2010

Panie architekcie - może pan założy swój blog niż na tym forum pisać sam do siebie. Nie wiem jak ta choroba się nazywa, ale chyba nie jest to normalne.
Poza tym jak widać jest pan schyłkowy - współczynnik K już lata temu został zastąpiony literką U. I pan piszesz o nowoczesnych technologiach z wieloletnim zacofaniem?

jerz100
Posts: 123
Joined: Tue 02 Feb, 2010
Location: Gródek

Post by jerz100 » Thu 18 Feb, 2010

Szanowny panie Kubaty
Prosze nie mylić pojęć, polecam lekturę opracowań na temat fizyki budowli.
jerz100

Dragster3
Posts: 7
Joined: Sun 07 Feb, 2010

Post by Dragster3 » Sun 21 Feb, 2010

Szanowny panie Kubaty, nie wiem co pana tak irytuje na tym forum. Ja tu jestem bo chce wybudowac dom i dozyc w nim starosci, ale tu usiluje dowiedziec sie czy bedzie mnie na to stac, a co wazniejsze czy bede w stanie utrzymac stan posiadania. W swoim zyciu mialem okresy kiedy nie musialem liczyc sie z kosztami i takie gdzie wyzbywalem sie zbyt kosztownych w utrzymaniu rzeczy. Te drugie byly bardzo malo komfortowe. Znam takie przypadki gdzie ludzie marszcza posladki i zamykaja polowe domu na zime bo nie stac ich na ogrzanie calego [pewnie wybudowali za duzy]. Dlatego oczekuje polemiki a nie krytyki, za co bede Wszystkim wdzieczny. Pozwolicie ze potem wyciagne z tego wnioski i ocenie swoje mozliwosci. Argumety ze tak buduja wszyscy wiec to musi byc dobre, nie wiem czemu mnie nie przekonuja. Pozdrawiam Wszystkich

jerz100
Posts: 123
Joined: Tue 02 Feb, 2010
Location: Gródek

Post by jerz100 » Sun 21 Feb, 2010

Witam
Nareszcie ktoś rozsądny na tym forum. Musze przyznac że miałem podobie "przugody życiowe" które doprowadziły mnie do budownictwa pasywnego. Koszt budynku pasywnego szacuje sie na 115 do 120% kosztu budownictwa tradycyjnego. Jednak uważam że te koszty mozna obnizyc planując budowe budynku pasywnego do samego począdku. Zaprojektowałem taki budynek dla siebie ieszcz nie rozpoczołem budowy. Mam nadzieje ze cos zacznie sie dziac juz na wiosne.
Koszty utrzymania budynku pasywnego sa znacznie niższe niz tradycyjnego budynku. Wystarczy spojrzeć na zapotrzebowanie na energję ok 15kW/m2/rok w przeliczeniu na olej opałowy to 1.5litra /m2/rok a na węgiel to około 230kg/m2/rok.
Poza tym w budynku pasywnym nie trzeba pompy ciepła! i nie sa to bajki to czysta fizyka.
jerz100

jankes
Posts: 9
Joined: Fri 03 Jul, 2009

Post by jankes » Tue 30 Mar, 2010

jerz100 wrote: i nie sa to bajki to czysta fizyka.
Te slowa wypowaida chyba na wszystkich konferencjach Gunter Schlagowski w Polsce. Sam bym juz na 3 i za kazdym razem te slowa padaly z jego ust. Czy to aby nie jakies haslo budowictwa pasywnego?
Zgadzam sie z tym co Pan wczesniej napisal.

Zenekstolarz
Posts: 7
Joined: Thu 24 Jun, 2010
Location: Łódź

Post by Zenekstolarz » Fri 25 Jun, 2010

dwronka wrote:Screen z oceny mojej przegrody: - http://img704.imageshack.us/img704/7016/beztytuuwaf.jpg
A czy wiesz moze jak w tym kalkulatorze uwzglednic wiatroizolacje przy konfigurowaniu przegrody?
Nie widze takiej pozycji na liscie dostepnych materialow - chyba, ze do celow obliczeniowych bedzie to "Folia polietylenowa (mocowana zszywkami) 0.15 mm" - czy tak?



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”