Projekt ERYK - adaptacja murowanego na drewniany

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
miluszka
Posts: 4
Joined: Wed 24 Feb, 2010
Location: Warszawa

Projekt ERYK - adaptacja murowanego na drewniany

Post by miluszka » Wed 24 Feb, 2010

Witam,
wlasnie zaczynam swoją przygodę z budownictwem. Za niebawem będę miała przepisaną działkę. Zaczęłam się więc pilnie interesować projektami domów. Bardzo zainteresował mnie projekt Eryk http://projektydomow.gazetadom.pl/ar_eryk_z_garazem.htm
Prośba wielka o informację, bo czytając forum dowiedziałam się, że trzeba go adaptować i dostosować do techniki kanadyjskiej, jeśli w tej chce się budować. Ogromna prośba o informację kto i za ile orientacyjnie taka pracę wykonuje? Proszę o pomoc.
Jeśli okaże się to pomocne: budowa w Warszawie.
Pozdrawiam serdecznie,
Milena W.
Moim celem i marzeniem dom :)


Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Wed 24 Feb, 2010

Mysle ze najlepiej zglosic sie do autora.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 24 Feb, 2010

Myślę, że jednak nie tędy droga. W Polsce niestety nie ma zbyt wielu projektantów znających wymogi technologii budownictwa szkieletowego, stąd w wielu projektach wiele błędów.
Zatem, w zakresie przerobienia projektu z technologii tradycyjnej na technologię lekkiego drewnianego drewnianego lepiej zwrócić się do projektanta z doświadczenie w zakresie projektowania takowych konstrukcji i znającego wymogi technologii.
Jeszcze dziś spotyka się w projektach wiele błędów, np. brak folii paroizolacyjnej, a nie mówiąc już o rozwiązaniach izolacyjności akustycznej ścian czy stropów. Taka niestety nasza rzeczywistość, stąd jeżeli przerabiać technologię, to tylko i wyłącznie z projektantem mającym doświadczenie.

miluszka
Posts: 4
Joined: Wed 24 Feb, 2010
Location: Warszawa

Post by miluszka » Thu 25 Feb, 2010

Czy wtedy jest w takim razie sens kupowac za 2 tys zl projekt murowanego czy moze lepiej zlecic architektowi, ktory sie zna na technologii domkow kanadyjskich projekt, podobny do tego, ktory mi sie podoba??
Slyszalam tez, ze niektorzy wykonawcy maja w cenie lub za dodatkowa oplata (ale wliczona w koszt m2 stanu surowego) adaptacje projektów. Czy slyszeliscie może coś na ten temat.
Dziękuję ślicznie za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Milena W.
Moim celem i marzeniem dom :)

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 25 Feb, 2010

Polskich projektow w szkielecie jest juz cala masa (z500, mtm styl, ufnalewski projekty, artinex projekty, pphu domek, mgprojekt , + jescze te ze strony www.szkielet.com.pl ) , mysle ze naprawde bez trudu mozna cos wybrac z gotowcow.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 25 Feb, 2010

Admina proszę o usunięcie tego postu jeżeli uzna to za reklamę.
miluszka, w mojej firmie jest taka opcja. Teoretycznie każdy projekt można dostosować do szkieletu, ale nie zawsze ma to sens w zakresie kosztów realizacji.

jerz100
Posts: 123
Joined: Tue 02 Feb, 2010
Location: Gródek

Post by jerz100 » Sun 28 Feb, 2010

Budynek szkieletowy najlepiej zacząć projektować indywidualnie bo wtedy można wyeliminować wiele wad jakie się często spotyka w projektach gotowych, poza tym warto rozważyć opcje budynku energooszczędnego czy pasywnego gdzie koszt nieznacznie wzrasta w momencie realizacji za to w trakcie eksploatacji ma się znaczące oszczędności na ogrzewaniu.
jerz100

malybelzyce
Posts: 2
Joined: Wed 10 Mar, 2010
Location: niedaleko

Adaptacja

Post by malybelzyce » Wed 10 Mar, 2010

Dzieńdobry wszystkim.
Też zaczynam budowę domu. Miałem ten sam problem co autorka postu. Zakupiłem projekt domu murowany bo z drewnianych nic nie mogłem wybrac. Naprawde nie jest łatwo znaleźć architekta któey podejmie sie adaptacji na szkielet . W trakcie poszukiwań najczęsciej natrafiałem na odpowiedź : nasza firma zrobi adaptacje ale jesli to my bedziemy wykonawcami projektu.
Niestety mi to nie odpowiadało bo będę ten dom budował praktycznie sam.
Po kilka chyba nawet miesiącach dostałem namiar na Panią Alinę Gasztych z Gdyni (jak dobrze pamietam dzieki Wjciechowi Nitce) i ona podjeła sie tego zadania. Koszt nie mały bo coś koło 10.000zł (BOLERO 2 - 210 m2) ale sie udało.
Teraz jest juz wszystka dokumentacja gotowa i na wiosne 2011 zaczynam budowe bo w tym roku garaż (projekt G49) też w szkielecie ale ten od razu udało mi sie kupic w drewnie.
Pozdrawiam wszystkich zwolenników szkieletów.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”