Dom-kopuła wg koncepcji Fullera

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
Lech R
Posts: 1
Joined: Wed 28 Sep, 2005
Location: warszawa

Dom-kopuła wg koncepcji Fullera

Post by Lech R » Wed 28 Sep, 2005

Dom-kopuła wg koncepcji Fullera
Do Pana Wojciecha: co Pan - jako specjalista - może doradzić w kwestii drewnianych domów fullerowskich?
Jestem entuzjastą tej koncepcji i chciałbym, by takich entuzjastów było jak najwięcej. Zacząłem tworzyć stronę www zagadnieniu poświęconą.
Wszystkich, których elektryzuje pomysł zbudowania własnego domu własnym sumptem według koncepcji Buckmistera Fullera, zapraszam do zabierania głosu w dyskusji tutaj, albo na założonej właśnie stronie http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/praco ... kopula.htm .
poświęconej przygotowaniom i realizacji domów-kopuł.
W USA, Kanadzie, Australii, W. Brytanii istnieją firmy konstruujące domy-kopuły, lub przysyłające zestawy do samodzielnego montażu domów o drewnianym szkielecie. W Polsce na razie nie. Mam nadzieję, że uda się zgromadzić ludzi chcących zbudować taki fantastyczny dom, lub choćby dom wakacyjny. Wspólne wypracowanie strategii budowy, stworzenie banku planów konstrukcyjnych, banku opinii rzeczoznawców, a wreszcie wystąpienie wobec producentów surowców i wytwórców specyficznych części konstrukcyjnych, w sposób radykalny zmniejszyłoby koszty.
Według danych osób, które dom-kopułę zbudowały, budowa jest mniej kosztowna, a ogrzewanie/klimatyzacja takiego domu o 25-30% tańsze niż prostopadłościennego.
Bardzo proszę o wszelkie uwagi i pomysły.
Lech R.


KONSTRUKTO
Posts: 1
Joined: Fri 10 Oct, 2014

Re: Dom-kopuła wg koncepcji Fullera

Post by KONSTRUKTO » Fri 10 Oct, 2014

Witam!

Zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową www.konstrukto.pl.
Zajmuję się budową domów drewnianych w kształcie kopuły wg koncepcji Fullera.

Pozdrawiam!

Marcin Dechnik

arooj
Posts: 1
Joined: Sat 20 Dec, 2014

Re: Dom-kopuła wg koncepcji Fullera

Post by arooj » Sat 20 Dec, 2014

Dobry pomysł, a efekt jak z programem do liczenia głosów :lol: .
Whether you want to pass Dumps - oracle exam exams or looking for braindumps.com JN0-102 certification, our bfit can provide guaranteed success in real exam of www.sckans.edu ccna training are also having Uniformed Services University of the Health Sciences


Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”