Szukam konkretnego projektu

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
Tomasz Sz.
Posts: 2
Joined: Thu 06 May, 2010
Location: Wrocław

Szukam konkretnego projektu

Post by Tomasz Sz. » Thu 06 May, 2010

Witam.
Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na tym forum, na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać :)
A teraz konkrety ;) Od dłuższego czasu przymierzam się do budowy domu, zapoznaję się z różnymi technologiami, czytam i rozmyślam. Ostatnio pojawiła się koncepcja budowy domu szkieletowego (mam sprawdzoną osobę, która mogłaby to dla mnie wykonać). I tu pojawia się problem, mianowicie szukam bardzo konkretnego projektu domu. W domu tym będę mieszkać z żoną, dzieckiem oraz moja matką. Chcemy przestrzeń zorganizować w ten sposób, że w obrębie domu będą dwa osobne, ale w pełni funkcjonalne/samodzielne lokale.

Czyli zaczynając od początku, drzwi wejściowe do domu powinny prowadzić do wiatrołapu, który będzie swoistą klatką schodową ( będą się tam znajdować schody prowadzące na poddasze użytkowe plus osobne drzwi do części mieszkalnej na parterze). Na górze i na dole powinny się znajdować osobne łazienki i kuchnie.
Przejrzałem już naprawdę ogrom projektów i nie mogę znaleźć nic zbliżonego do tego, czego potrzebuję. Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim lub podobnym projektem.
Z góry dziękuje za pomoc.


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 07 May, 2010

Tak idealnego jak podajesz to nie znajdziesz z gotowcow w kazdym razie polskich. Ale jest cos co by spelnialo wiekszosc podanych wymagan. Projekt o nazwie Praktyczny B z firmy mgprojekt

Tomasz Sz.
Posts: 2
Joined: Thu 06 May, 2010
Location: Wrocław

Post by Tomasz Sz. » Sun 09 May, 2010

Wielkie dzięki :)

frodo31
Posts: 10
Joined: Wed 22 Feb, 2012

Post by frodo31 » Tue 28 Feb, 2012

Witam, jestem tu od niedawna i chętnie skorzystam z pomocy. Ceny firm specjalizujących się w budowie szkieletów nie nastawiają mnie optymistycznie, myślicie że bardziej ekonomicznie będzie zlecić to komuś z małej firmy i składać swój szkielet na działce od podstaw. Jeśli ma ktoś z was doświadczenie w tym i był by skłonny polecić kogoś. Było by Miło. Ja zamierzam rozpocząć budowę w przyszłym roku ale zastanawiam się jak było by najkorzystniej. Pozdrawiam.

katy30
Posts: 8
Joined: Thu 26 Apr, 2012

Post by katy30 » Thu 26 Apr, 2012

hammer- Praktyczny jest bardzo fajny ;)
Ja poszukuję informacji na temat projektu sosenka 4, ktos coś wie? zna? http://www.mgprojekt.com.pl/sosenka-4
Będę wdzięczna za pomoc!
Na razie skupiłem się na ich forum http://www.mgprojekt.com.pl/forum/ oraz innych forach budowlanych...
Nie wiedziałam że mają forum, na pewno przy okazji zajrzę, ale oczywiście mam nadzieję, że to wy mi pomożecie ;)
O MG wiele słyszałam od znajomych, więc się na tą pracownie zdecydowałam, jakoś boję się ryzykować, bo jestem w tych sprawach naprawde blondynka ;)

Anetka1
Posts: 6
Joined: Tue 05 Jun, 2012

Post by Anetka1 » Tue 03 Jul, 2012

Możesz poszukać na forum pracowni o sosence ja tam parę istotnych informacji znalazłam.

rod907
Posts: 3
Joined: Fri 22 Feb, 2013

Post by rod907 » Fri 22 Feb, 2013

chodzi o 2 domy w jednym :) ?

100pac
Posts: 6
Joined: Thu 26 Apr, 2012

Post by 100pac » Sat 23 Feb, 2013

chyba chodziło o 2 domy w jednym ale prawie 3 lata temu :P



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”