Projekt WB-06

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
artiks
Posts: 1
Joined: Sun 19 Dec, 2010
Location: Kraków

Projekt WB-06

Post by artiks » Thu 23 Dec, 2010

Mam kilka pytań w sprawie projektu domu WB-06. Bardzo podoba mi sie ten projekt. W zamierzeniu ma to byc dom całoroczny dla 3 osobowej rodziny. Nie jestem pewien czy to iż jest on opisany jako mieszkalny-letniskowy nie dyskwalifikuje go na wstepie? To jest podstawowe pytanie aby podjąć decyzj o zakupie tego projektu.
Chciałbym równiez uczynić go znacznie bardziej energooszczędnym i zamierzam zastosować dodatkowe ocieplenie tak, aby finalnie wyniosło ono:
- 30 cm w podłodze,
- 30 cm w ścianie,
- 40-50 cm w stropie,
I tutaj jest pytanie, czy taka operacja wymaga zmian w projekcie i de facto czy jest w miare prosta do przeprowadzenia? Oczywisci nie chciałbym tracic powierzchni użytkowej domu i dodatkowe ocieplenie zastosować na zewnatrz ścian (nie wiem jak to bedzie wyglądało ze stropem?). Co byście sugerowali?

Ponadto zastanawiam sie nad systemem ogrzewania i wentylacji. Przekonany jestem do wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Natomiast myślę o ogrzewaniu gazowym z piecem kondensacyjnym równiez dla cwu. Myslę równiez nad tym aby zrezygnowac z komina w domu i wyprowadzić wyrzut wentylacji w ścianie domu. Czy to ma sens?


Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”