Budynek agroturystyczny metodą szkieletową

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
kaczlow
Posts: 4
Joined: Thu 03 Mar, 2011
Location: Orońsko
Contact:

Budynek agroturystyczny metodą szkieletową

Post by kaczlow » Thu 03 Mar, 2011

Serwus
Tak jak widać to mój pierwszy post na forum. Na początku chciałbym podziękować tym Wszystkim bezinteresownym, którzy wspomagają entuzjastów "szkieletorów" fachowymi radami.
Do rzeczy... Przymierzam się do wybudowania siedliska agroturystycznego pod Mrągowem. I jestem na etapie szukania jak najlepszego gotowego projektu na budynek turystyczny i gospodarczy. Tak to sobie wymyśliłem i jak na razie nic co spełniało by moje oczekiwania nie znalazłem.
Budynek powinien być jednokondygnacyjny z zamieszkałym poddaszem, ok. 200 m2 pow. użytkowej. Na dole salon, kuchnia, spiżarka, toaleta, kotłownia i pralnia. Góra 3-4 pokoje z łazienkami. Przy budynku ciąg 5 pokoi z łazienkami i wejściem od podwórka. Pokoje 12-15 m2. Oczywiście cały budynek osadzony na płycie i w technice szkieletowej np. z zielonym dachem.
Fajnie byłoby dopasować też budynek gospodarczy z dwoma stanowiskami garażowymi, narzędziownia, graciarnia i małą stolarnią. Na poddaszu 2 pokoje z aneksem kuchennym i łazienkami.
Może ktoś z forumowiczów ma jakieś sugestie i słyszał, widział lub czytał projekt o podobnych kryteriach. Jestem zainteresowany gotowymi projektami do adaptacji.
Za cenne i drogocenne wskazówki z góry wielkie dzięki. .....a później będę szukał 2-osobowej ekipy, która wspólnie ze mną chciałaby zmierzyć się z realizacją takiego projektu.
Pozdrawiam tych Wszystkich co wyczuwają niepowtarzalny mikroklimat szkieletorów.


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 04 Mar, 2011

Sa takie szkieletory (specjalnie projektowane jako pensjonaty agroturystyczne) , np. firmy AMM studio architektoniczne (Bialystok) . Obiekt ciekawy odpowiedniej pow. i funkcji. Ew. mozemy tez pomowic w kwestii realizacji (na priv).

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 04 Mar, 2011

roobik66 wrote:Ew. mozemy tez pomowic w kwestii realizacji (na priv).
To by dopiero była budowa. Taniej już na pewno nie zbuduje nikt. A potem już pozostaną tylko "wakacje pod gruszą" i to pod tą prawdziwą, realną gruszą.

kaczlow
Posts: 4
Joined: Thu 03 Mar, 2011
Location: Orońsko
Contact:

Post by kaczlow » Fri 04 Mar, 2011

Tusen takk Roobik66
Biegałem po Oslofjordzie z młotkiem i pędzlem w dłoni przez 10 lat to będziemy mieli o czym pogadać na privie.
Strona AMM w budowie. Ale w poniedziałek zadryndam do Białegostoku to rzucę im wytyczne projektowe to może coś ciekawego podrzucą.
Ja na razie popycham do przodu papierologię. Jestem na etapie zmiany warunków zabudowy i ogólnie jest bardzo wesoło. Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś ciekawe namiary na moje preferencje projektowe to chętnie skorzystam z podpowiedzi.
ozdrawiam

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 05 Mar, 2011

Do inwestora : projekt DD2 , 259 m2 , 11x16m, 8 pokoi, w tym 6 na poddaszu , moj email: roobik66@wp.pl . Do pana Nitki: Z moich realizacji nigdy nie bylo reklamacji wiekszych niz wysuwajace sie gwozdzie w podlodze z desek. Niektorzy , w tym pan uwazaja moje sugestie ze stosowanie przeplaconego drewna na konstrukcje jest idiotyzmem za herezje. Po pierwsze jak inwestor chce strugane to nie ma sprawy, po drugie praktyka wykazuje (vide forum sprzed paru dni) ze to cale cudownie niby wypasteryzowane drewno potrafi zostac zaatakowane przez grzyb, co by w zyciu nie mialo miejsca przy zastosowaniu polskiego systemu , czyli drewna impregnowanego zanurzeniowo. Nie trzeba i nie mozna byc betonowym mozgiem , i nie ma sie co wstydzic polskich dobrych rozwiazan z praktyki budowlanej.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 05 Mar, 2011

Jescze do pana Nitki , ja wiem ze forum jest zasadniczo pana ,ale troche to nie w porzadku dyskredytowac kogos jak sie nigdy nie korzystalo z jego uslug. Tym bardziej ze przykladam maksymalne starania do prawidlowego i trwalego wykonawstwa. I nigdy zadnych sensacji ktore czasami mozna znalezc na tym forum , nie bylo na moich realizacjach. A kwestia ceny , no coz , albo sie dostosowujemy do realiow rynku ( ogromna podaz wykonawstwa tradycyjnego za malejace ceny) , albo mozna bujac w oblokach. Jak ktos ma klientow za slone ceny, to czy ja mu zle zycze, wprost przeciwnie , kazdy zrealizowany w szkielecie popularyzuje technologie. Ale nie jest to latwe jak ludzie dowiaduja sie ze wyniesie ich budowa szkieletowca drozej niz murowanego. Czesto reakcja jest popukanie sie w glowe. I czy nie do konca bezpodstawnie ?

Guest

Post by Guest » Sun 06 Mar, 2011

Do pana Kaczlow , jest jeszcze projekt pensjonatu agroturystycznego z 9 pokojami na parterze i uzytkowym poddaszem ( ale w projekcie niezgospdarowanym <o ile dobrze pamietam>), projekt Polana Dr z Bialegostoku rowniez z firmy : domy w stylu (wczesniej mtm styl) , pensjonatowy model to najwieksza wersja Polany , chyba dl ok 25m x 15m szer.

Guest

Post by Guest » Sun 06 Mar, 2011

Czy tak trudno jest zrozumiec ze za jakosc trzeba zaplacic??? Jesli 90% firm ma cene za m2 / 2000 zl. to z czegos to wynika Robbik. Badzimy realistami .Ile zaoszczedzisz na tym "zwyklym drewnie " na 100 m2 domu przy 15-16 m3 niech to bedzie kwota 10.000 zl. to cena za metr 1900zl. to gdzie te oszczednosci jak wszystko inne ponoc robisz zgodnie z technologia czyli tak jak wiekszosc firm.
Nie dziwie sie ze p.Wojtek zareagowal w ten sposob. Poprzez swoje wypowiedzi sogerujesz potencjalnym inwestorom ze my "te drozsze firmy" zdzieramy z nich a Ty jestes jedyny uczciwy .
Teraz wykorzystujesz forum zeby sie zareklamowac w sposob bezposredni nie wnoszac nic w zamian tzn opisow budow z fotorelacjami itd to troche takie pasorzytowanie Robbik. Miales umieszczeac zdjecia z realizacji a jak na razie to tylko piszesz jak to tanio potrafisz wybudowac dom. Wiec zrob fotorelacje etap po etapie :cool: z budowy swoich tanich domow zeby mozna bylo zweryfikowac jak budujesz .
Jestem juz 7 lat na tym forum i to jest pierwsza sytuacja w ktorej p.Wojtek tak ostro zareagowal, wiec o czyms to swiadczy :roll:

Guest

Post by Guest » Sun 06 Mar, 2011

post powyzej pisal Marcin L :cool:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 06 Mar, 2011

roobik66 wrote: nigdy zadnych sensacji ktore czasami mozna znalezc na tym forum , nie bylo na moich realizacjach.
moze cos przeoczylem,umieszczles gdzies fotorelacje z budowy?????nie sadze

zaczynam zastanawiac sie nad sensem Twoich wypowiedzi na forum,zdobadz sie na odwage i umiesc wreszcie fotorelacje z budowy.
Ja tez kazdemu zycze jak najlepiej ale grajmy ,,w otwarte karty". :mrgreen: Robbik

Guest

Post by Guest » Sun 06 Mar, 2011

O losie, ja nikogo nie mam zamiaru dyskredytowac. Sprawa jest prosta. Do mnie czesto (90%) zwracaja sie zainteresowani domem szkieletowym ze wzgledow na nizsza cene. Cena drewna to jest niewielki wplyw. Jak pisalem w innym dziale, jest do wyboru : polskie, szwedzkie, norweskie, finskie i KVH z Niemiec i Austrii. Jak tylko sie dowiaduja ze wszystko jest dostepne tylko inwestor placi to mina rzednie niebywale. Do tego jak kalkulacja wykazuje ze spelnienie innych oczekiwan tj. tynk, dachowka, terakotowe tarasy jest nie za zene minimalna to juz jest obraza.
Druga sprawa moja opinia na temat rodzjau najlepszego drewna jest moja prywatna opinia, a nie dzialniem na przekor zaleceniom pana Nitki czy Stowarzyszenia Dom Drewniany. Po prostu tak mi wychodzi na logike , praktyka moje prywatne zdanie potwierdza. Ale zdziwisz sie Marcin, mam zainteresowanych ktorym juz sam (znajac tendencje) proponowalem ze z tynkiem nie ma problemu, ale oni nie chca slyszec o niczym innym jak deska na elewacji.
A sprawa trzecia: w moich okolicach padlo juz wiele ekspozycji i biur sprzedazy szkieletowcow ( nie bede sie pastwil i wymienial), i za tak zwana normalna cene to nie ma praktycznie z kim rozmawiac.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 06 Mar, 2011

Robik kazdy ma prawo do wlasnego zdania ,ale dlaczego nie umieszczasz zdjec ze swoich budow w trakcie realizacji? :?:

Guest

Post by Guest » Sun 06 Mar, 2011

Do Marcina jeszcze : w temacie relacji , nie udzielam sie bo uwazam to za przerost formy nad trescia. Jestem jeszcze uczestnikiem innego forum (modelarskiego) i troche mnie rozwalaja tam ludzie ktorzy wiecej czasu poswiecaja na robienie relacji niz same meritum sprawy. I zdziwisz sie ze tam akurat wiedza (po wynikach konkursow) ze nie musze szalec z budowaniem swojego imagu na forum.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 06 Mar, 2011

Gość wrote: nie udzielam sie bo uwazam to za przerost formy nad trescia
Jestes nie konkretny albo jestes na forum i udowadniasz swoja racje wszystkimi mozliwymi sposobami albo nie pisz wcale i nie wprowadzaj w blad potencjalnych inwestorow. Problem polega na tym ze to co piszesz jest nieprawda jezeli chodzi o koszty (na temat jakosc nie dajesz mozliwosci zweryfikowac swojej techniki pracy-brak fotek)
Jesli zadam np pytanie jak wykonac konstrukcje balonowa czy jestes w stanie odpowiedziec i podac przyklad z wlasnego doswiadzczenia poparty fotka utwierdzajaca w przekonaniu ze masz w tym temacie praktyczne doswiadaczenie??? :roll:

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 07 Mar, 2011

Marcin , ja pisalem ze sam osobiscie robie i mimo ze to nie jest jakas wykanczajaca praca to nie nie zajmuje sie nadmiernie dokumentowaniem. Powiem ci nawet ze jak widze krzywe miny klientow nad zdjeciami "w rozbiorze'" to doszlem do wniosku ze trzeba tylko pokazywac efekt koncowy. Mnie tez nie interesuje w restauracji zapoznawanie sie np ze zdjeciami ze szlachtowania miesa na talerzu. Jak chcesz to moge ci przecyzyjnie opisac jak sie robi konstrukcje balonowa. Jesli cie to interesuje lub potrzebujesz. A jescze mam jedna sprawe w do wczesniejszych postow: tak myslalem i doszlem do wniosku ze cena 2-3tys. /m2 przy cenach mieszkan 4-8 tys. /m2 , nawet jak sie uwzgledni dzialke to mozna uznac za tanio. Tylko ze spojrz tez na to ze znaczny procent inwetorow w temacie domkow jednorodzinnych w PL to ludzie ktorzy po prostu maja np dzialke , a domek chca bo ich nie stac za mieszkanie. A jak jeszcze ci dodam ze w moim miescie sa gotowe wykonczone domki w ulubionej w PL technologii , 107m2 za 283 tys zl , to niestety oferta 2-3 tys/m2 juz nie wyglada atrakcyjnie.

Nikodem
Posts: 7
Joined: Fri 28 Jan, 2011
Location: Giżycko

Post by Nikodem » Wed 09 Mar, 2011

Witaj Kaczlow. Chetnie podejme wspolprace z Toba przy budowie budynku agroturystycznego. Dodam, ze pochodze z Gizycka i wlasnie zaczynam podbijac rynek w budownictwie szkieletowym - i juz widze ze to trudny kawalek chleba. Kontakt przesle na priva. Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”