Jakość projektu konstrukcji Z500

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
Geralt
Posts: 8
Joined: Fri 26 Aug, 2011

Jakość projektu konstrukcji Z500

Post by Geralt » Sun 23 Oct, 2011

Witam!
Zastanawiam się nad zakupem projektu Z12 ze studia Z500. Czytam forum, przeczytałem 10 przykazań i 7 grzechów. Z wykształcenia i zawodu jestem technikiem i wiem, że czasami diabeł tkwi w szczegółach, a jak czytam Pana Nitkę to tylko się utwierdzam w tym przekonaniu. Spotkałem się już z dwoma przypadkami, że architekci znaleźli błędy w projektach tego studia. Niby nic bo oba przypadki dotyczyły źle policzonej powierzchni i kubatury, ale z drugiej strony takie błahostki nie powinny mieć miejsca, zwłaszcza dwa razy. Dla tego zastanawia mnie czy projekty "szkieletowców" tego studia są stworzone zgodnie z zasadami rzemiosła?
Pozdrawiam,
Paweł Mętelski


Geralt
Posts: 8
Joined: Fri 26 Aug, 2011

Post by Geralt » Mon 24 Oct, 2011

Hm, nic nawet najmniejszej wzmianki? Wiem, że klika firm buduje według ich projektów. Nie ciężko to znaleźć, ale żadnej odpowiedzi? :oops:

Geralt
Posts: 8
Joined: Fri 26 Aug, 2011

Post by Geralt » Thu 27 Oct, 2011

No dobrze to może tak: skoro projekt ten jest polecany na szkielet.pl w "Projekty domów drewnianych" jako ZT-12 to rozumiem, że jest zrobiony zgodnie z zasadami :idea: .

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 28 Oct, 2011

Projekty biura z500 sa niezle choc jak wiekszosc biur projektowych w kraju proponuja rozwiazania nie do konca zgodnie z trendami budownictwa kanadyjskiego np konstrukcja platformowa przy domu ze scianka kolankowa zamiast zaproponowac lepsza w tym przypadku konstrukcja balonowa czy tez mieszanie modolow 40/60.
Ja buduje teraz np Z66 gdzie z wlasnej inicjatywy odwrocilem bieg belek stropowych i zmienilem modol z 60 na 40 tak aby slupek sciany podpieral belke stropowa i trafial jednoczesnie jako podpora krokwi(k.Balonowa)
Tak wiec Z 500 ma dobre projekty ale najwazniejsze jednak jest doswiadczenie wykonawcy ktory ,,z natury ,,skoryguje pewne rozwiazania :cool:

Geralt
Posts: 8
Joined: Fri 26 Aug, 2011

Post by Geralt » Sat 29 Oct, 2011

Marcin L wrote:... Tak wiec Z 500 ma dobre projekty ale najwazniejsze jednak jest doswiadczenie wykonawcy ktory ,,z natury ,,skoryguje pewne rozwiazania :cool:
No właśnie na tym mi zależy. Sam w tej technologii nie myślę budować bo wiem, że doświadczenie to podstawa. Wolę dać zarobić i ewentualnie pomóc, chociaż wydaj mi się, że umie gwoździe wbijać :lol:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 30 Oct, 2011

Geralt wrote: umie gwoździe wbijać
a to moze maly test z umiejetnosci??? 4 gwozdziki o dl. 9 cm prosze wbic 12-stoma uderzeniami mlotka raz za razem.
:cool: za duzo ostatnio strzelam z pistoletu, ale sam chyba to jeszcze potrafie :wink:

Geralt
Posts: 8
Joined: Fri 26 Aug, 2011

Post by Geralt » Sun 30 Oct, 2011

Marcinie i właśnie tutaj jest różnica między nami. Ja myślałem o wbiciu prosto i może 12 uderzeniami w jednego gwoździa :mrgreen: Ale poćwiczę obiecuję :cool:

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 31 Oct, 2011

Moim zdaniem w Z 500 maja blade pojecie o systemie . W projektach oprocz konstrukcji scian i stropow w systemie amerykanskim nastepuje "wmieszanie" konstrukcji dachowych w innym systemie , nawet jesli dach jest z wiazarow to tez nie w czystym systemie amerykanskim. Temat scianki kolankowej: projektuja blednie , owszem najnowsze tendencje w USA uwzgledniaja mozliwosc nieciaglosci slupkow ALE PRZY WYLACZNIE LEKKIM POKRYCIU. A nawet w schemacie konstukcji scian umiesczaja jakies cudaczne uklady przewiazek. Ogolnie kompro.

ed
Posts: 4
Joined: Sun 27 Nov, 2011

Post by ed » Sun 27 Nov, 2011

Najlepsze domy drewniane projektuje Piotr Olszak z Pisza. Piękne i niepowtarzalne.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 27 Nov, 2011

Wazne sa praktyczne umiejetnosci wykonawcy i tyle :roll:

Geralt
Posts: 8
Joined: Fri 26 Aug, 2011

Post by Geralt » Sun 27 Nov, 2011

Marcin L wrote:Wazne sa praktyczne umiejetnosci wykonawcy i tyle :roll:
No właśnie i to mnie interesowało jak zakładałem ten wątek :idea:, na ile projekty są poparte praktyczną wiedzą tematu.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Sun 27 Nov, 2011

Umiejetnosci wykonawcy sa wazne, nie watpie. Tylko na ile wykonawca moze odbiegac od projektu?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 27 Nov, 2011

Każdy z projektantów projektuje konstrukcję według własnego uznania - zawsze jednak jest to. np. drewniana konstrukcja szkieletowa, czy to oparta o lekki szkielet drewniany (elementy grubości 38 mm, co 400 lub 600 mm osiowo) czy też oparta o elementy np. 140 x 140 mm rozstawie co 900 - 1000 mm.
Natomiast każdy wykonawca ma opracowaną własną technologię. Dostając np. jeden z projektów j/w, stara się doprowadzić go do swojej (opanowanej przez niego) technologii. Zawsze to będzie dom o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Oczywiście uwzględniając, że wykonawca ma sprawdzoną technologię, głownie w zakresie przenoszenia obciążeń.

Witek42
Posts: 1
Joined: Wed 23 May, 2012

Post by Witek42 » Wed 23 May, 2012

Ja bym raczej odradzał kupno projektów firmy Z500. Mój kolega ostatnio razem z żona kupili jeden projekt tej firmy i okazało się właśnie, ze powierzchnia została źle policzona. Od razu zwrócili ten projekt, ale firma Z500 nie uznała ich reklamacji. to mówi samo za siebie. Ja polecam projekty firmy Murator ze strony http://projekty.muratordom.pl/. Wielu moich znajomych zakupiło u nich projekty i są z nich zadowoleni. Ostatnio nawet spotkałem mojego wykładowce z uczelni, który również kupił sobie u nich projekt i jest w trakcie jego realizacji. Nie krył swojego zadowolenia.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 23 May, 2012

Witek42 wrote:Nie krył swojego zadowolenia
99% ze nie ma rozrysowanych scian z detalami ................i jest "chaos konstrukcyjny na rysunkach"
Swiadczy samo za siebie "wykladowca z uczelni " zapytaj sie tego kto to buduje to wtedy uzyskasz obiektywna ocene - na rysynku to wszystko dobrze wyglada.

sebolxx
Posts: 7
Joined: Fri 08 Feb, 2013
Location: Łódź

Post by sebolxx » Wed 13 Mar, 2013

Witam. W związku z powyższym mam pytanie może ma ktoś informacje gdzie można kupić projekt domu szkieletowego ze szczegółowym rozrysowaniem ścian i stropów. Jestem na etapie zakupu projektu i mam mały mętlik w głowie.

woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Post by woomaa » Wed 13 Mar, 2013

Rozumiem, że jeśli zakupię projekt ze strony szkielet.pl to on będzie narysowany poprawnie?
Pytam, bo macie tu projekt Z14 ze studia Z500, tylko nazwa jest inna: http://projektydomowdrewnianych.com.pl/ ... ad-image-0
Z500 ma u siebie ten sam projekt w szkielecie drewnianym - czy Wasz jest lepiej narysowany czy ten sam co w Z500?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 13 Mar, 2013

To jest ten sam projekt. My w projekt nie ingerujemy.
My jedynie pośredniczymy w sprzedaży projektów. Cena jest tak sama. Ale kupując u nas masz gwarantowane bezpłatne konsultacje podczas budowy.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 13 Mar, 2013

Do selboxx-a, Bajerdom (Marek Bajer z Otwocka ) ma pare projektow z rozrysowana konstrukcja wszystkiego.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”