Metoda gospodarcza Z1 lub Z34

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
artur_dziocha
Posts: 2
Joined: Sun 13 Nov, 2011
Location: Radom

Metoda gospodarcza Z1 lub Z34

Post by artur_dziocha » Wed 28 Dec, 2011

Witam serdecznie.
Obserwuję to forum już od dłuższego czasu i przeczytałem większość postów:) Planuję postawienie domu metodą gospodarczą. Od 2/3 lat pracuję jako cieśla/dekarz i wydaje mi się, że sprostałbym zadaniu postawienia sobie domku szkieletowego.
Mam pytanie do forumowiczów(inwestorów oraz firm budowlanych). Czy znacie projekty Z34 oraz Z1 studia Z500.
1. Czy posiadają one jakieś błędy konstrukcyjne, na które musiałbym zwrócić szczególną uwagę?
2. Czy osoba cieślowata (taka jak ja) oraz osoba, która przeczytała praktycznie całe forum i kilka poradników poradzi sobie z budową takiego domu?
3. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile m3 potrzebne jest tarcicy konstrukcyjnej na wybudowanie któregoś z tych domów ( mniej więcej). Wyczytałem o przeliczniku od 0.12 do 0.16 m3 na m2 powierzchni użytkowej.
4. Czy kwota 70 tyś. będzie wystarczająca do postawienia takiego domku metodą gospodarczą w stanie surowym zamkniętym?
Pozdrawiam serdecznie oraz liczę na odpowiedź.
Artur Dziocha


Papa
Posts: 31
Joined: Fri 19 Jun, 2009

Post by Papa » Fri 30 Dec, 2011

Jak nigdy nie stawiałeś to dużo ryzykujesz, zwłaszcza na swoim domu;
Zwróć uwagę żeby płyta fundamentowa była idealnie w poziomie ( +/- 5mm) musi być idealnym prostokątem, kwadratem ( zmierz przekątne ); nie oszczędzaj pieniędzy na drewnie do konstrukcji, nie oszczędzaj na długości i grubości gwoździ (kup sobie gwoździarkę na gwoździe do 90 lub 100 mm, pierścieniowe min 3,1 mm grubości ), zwróć uwagę żeby ściany konstr zew trzymały pion, wyprowadzając od rogów budynku. Strop musi być w poziomie, bo ciężko później nadrobić przy konstrukcji dachu (inaczej niż przy tradycyjnej ciesielce).
Jeżeli chodzi o proj z1: nadproża nad oknem tarasowym i oknami po bokach musi być solidnie wykonane, trzeba tam zastossować dodatkowe słupy, jest balkon - znam kogoś kto ma ten dom spier .... i to w szkielecie, tragedia, tam jeszcze strop nie dochodzi do ściany, pasuje solidne podparcie i układ stropu bo będzie pracował - nie polecam
z34: wzmocnij nadproże nad oknem tarasowym i cały ten róg budynku. Szczegółów poprawnego wykonania jest wiele, uważam że dużo ryzykujesz.
pozdro

artur_dziocha
Posts: 2
Joined: Sun 13 Nov, 2011
Location: Radom

Post by artur_dziocha » Sat 31 Dec, 2011

No właśnie diabeł tkwi w szczegółach. Sprzęt i dokładność. Nie chce skopać swojego domu.
Muszę poszukać firmy, która by zgodziłaby się na wykonanie samego szkieletu takiego domu i ile by mnie taki układ kosztował. Czekam na odpowiedź jednej osoby w sprawie takiej wyceny, ale chyba zapomniała o mnie i muszę się przypomnieć. Jeśli ktoś miałby propozycję wyceny to proszę PW.
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

selius
Posts: 111
Joined: Mon 13 Dec, 2010
Location: Nowy Dwór Maz.

Post by selius » Mon 02 Jan, 2012

Ja mieszkam od 4 miesiecy w podobnym domku jak chcesz wybudowac i powiem Ci ze moim zdaniem nie dasz rady... Bylem codziennie u siebie na budowie, patrzylem, ogladalem, rowniez przeczytalem polowe forum, duzo czytalem w necie i myslalem ze duzo wiem, ale na zywo wygladalo to calkiem inaczej... Moim zdaniem powinienes miec do pomocy kogos kto juz takie domy budowal i ma doswiadczenie.
Moj projekt to Z4 :). Myslalem rowniez o projekcie Z34, ale wedlug mnie bardziej funkcjonalny i ladniejszy jest projekt Z4, ale o gustach sie nie rozmawia :)
Pozdrawiam
Krzysiek

deOmair
Posts: 1
Joined: Tue 23 Dec, 2014

Re: Metoda gospodarcza Z1 lub Z34

Post by deOmair » Tue 23 Dec, 2014

you have additional columns zastossować there is a balcony - I know someone who has the house ....
Join online 117-300 dumps and quincy.edu to pass pmp dumps exam in first bc Our best quality testking and Hood College



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”