Dom przy Cyprysowej 24 w szkielecie

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
areks
Posts: 6
Joined: Sat 17 Mar, 2012

Dom przy Cyprysowej 24 w szkielecie

Post by areks » Tue 20 Mar, 2012

"Dom przy Cyprysowej 24" -to jest projekt który w dużym stopniu by mi pasował. Chodzi mi głównie o rozkład pomieszczeń na parterze, bo właśnie na takim mi zależy. Niestety projekt jest w technologi murowanej :cry:
Spotkał się ktoś z podobnym ale rozwiązaniu szkieletowym? Podwójny garaż to też czynnik bardzo istotny...
Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo wszelkiej maści wyszukiwarki mi nie pomogły :oops:


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 20 Mar, 2012

http://www.z500.pl/projekt/z66,Wygodny- ... t-variants - ten jest podobny wenatrz mozna go pozmieniac-koncepcja podobna :idea: Ciekawy jest tez Z142 moim zdaniem 2 garaze na ich dachu mozna zrobic np. tarasy - http://www.z500.pl/projekt/z142,Komfort ... udnia.html
Tu adaptowac by trzeba bylo + 2.000 zl. zmiana technologii.
Duzy wybor jest w sumie....

areks
Posts: 6
Joined: Sat 17 Mar, 2012

Post by areks » Wed 21 Mar, 2012

Marcin L, dziękuję bardzo za pomoc.
Przerabianie układu okien i wyjść tarasowych to poważna i kosztowna zmiana?
Z tego co miałem nieprzyjemność wyczytać w internecie to adaptacja projektu na szkieleciaka może kosztować 7 - 9 tyś. :evil: (nie licząc kosztu samego projektu). Przy takim założeniu staję się to "trochę" finansowo dokuczliwe...
Teraz trochę ponarzekam :razz:
Dlaczego w propozycjach szkieletowych praktycznie nie ma projektów z 2 garażami (jak jest z choć z jednym to już cud) :evil: ?
Czy zawsze w drewniakach powierzchnie muszą być tak poprzedzielane ścianami działowymi (zabierając ważny element wiążący się z mieszkaniem w domu czyli przestrzeń)? Nie ma takich konstrukcji stropów które nie wymagają działówek?
Nie wiem co się dzieje z forumowym archiwum projektów ale jak chce zawęzić preferencje projektu to nie przynosi to żadnego skutku. Wpisuje aby wyświetlały się propozycje o powierzchni 110-160m2 a i tak pokazują się wszystkie jakie tam są :???:
Ktoś ma podobne spostrzeżenia?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 21 Mar, 2012

Z tymi 7tys. to chyba nie dokonca prawda , moj klient robil 2 mce temu zmiane technologi budynku Z151 na szkielet i do ceny projektu doplacil 2tys.
areks wrote:Nie ma takich konstrukcji stropów które nie wymagają działówek?
tak naprawde musza byc w wiekszosci obiektow 1 no moze 2 sciany wewnarz pozatym mozna to obejsc 2 teowinkami ze stali...
Zadzwon do jakiegos biura zapytaj kto zajmuje sie adaptacjami i tam powiedz czego oczekujesz i jaka kase mozesz na to przeznaczyc ...jestes potencjalnym klientam powinni ,,isc ci na reke".

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 21 Mar, 2012

areks wrote:Nie wiem co się dzieje z forumowym archiwum projektów ale jak chce zawęzić preferencje projektu to nie przynosi to żadnego skutku.
Przepraszam za utrudnienia. Strona jest w całkowitej przebudowie, stąd trudności.
Niestety, nasz webmaster trochę się obsuwa, ale mam nadzieję, że jeszcze przed Świętami wszystko będzie OK.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”